Szerző Téma: Kérdések a programokkal kapcsolatban  (Megtekintve 619 alkalommal)

• Nem elérhető 8
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
Re:Kérdések a programokkal kapcsolatban
« Válasz #15 Dátum: Október 21, 2017, 05:16:22 pm »
Azért nem "természetesen" nyertük meg Daisukennel, elég sokszor szenvedtünk azon, hogy úristen, fogalmunk sincs, mi ez, és csak tippeltünk. Illetve többször volt olyan, amit John tudott, mi nem. Szóval szerintem szoros volt a verseny, illetve egyszer beszélnék már Tesztlapnélküliékkel, ugyanis vertek már le minket néhányszor az évek alatt. Ők is valószínűleg nagy mennyiségben fogyasztanak animét.

« Válasz #16 Dátum: Október 23, 2017, 10:29:47 am »
Vagy japán zenét, és tudják, hogy mely anime openingje és endingje. Az biztos, hogy ott az élen tényleg szoros verseny volt. Úgyhogy megértem, hogy ha az ott nektek izgalmas. Nekem eddig a legjobb eredményem, ha jól emlékszem, csapatosan értem el a 2010 őszi MondoCon-on, akkor negyedikek lettünk összességében. De nem vagyok biztos, utána kéne néznem. De az biztos, hogy annak örültem.

• Nem elérhető 8
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #17 Dátum: Október 23, 2017, 10:01:22 pm »
Nem egészen. Amikor Johnnal és Titkossal voltál, hárman igencsak kenterbe vertetek minket.

« Válasz #18 Dátum: Október 24, 2017, 01:26:37 pm »
Ja tényleg, azt megnyertük. :D Hogy felejthettem el? Valamiért a 2010 őszi nagyon megmaradt bennem.

• Nem elérhető Narumi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #19 Dátum: Október 27, 2017, 04:56:12 pm »
Elérhető lesz-e az a lista, hogy szabad karaokén milyen számokat kértek/énekelnek?
Egyrészt szeretem átböngészni ezeket, mert lehet benne újabb gyöngyszemekre lelni, másrészt fejemben van egy dallam, milliószor hallottam már a számot, csak nem tudom belőni se az animét, se a számcímet... XD
(Scannelve is jó lenne...)
« Utoljára szerkesztve: Október 27, 2017, 05:01:00 pm írta Narumi »

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #20 Dátum: Október 27, 2017, 10:23:41 pm »
A nagyszínpados felvételeket el lehetne kérni valahogy? :/ Érdekelne, miféle lett :P

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Kezdő karaokés
« Válasz #21 Dátum: Október 30, 2017, 03:17:24 pm »
Narumi: igyekszünk majd scannelni :)

Mazsibácsi: nem sokára elkészülnek a videók és tudom küldeni ;)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető Lucy
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #22 Dátum: November 06, 2017, 07:56:31 pm »
Már jó ideje nem voltam conon, így értelemszerűen versenyen sem, viszont ami így hirtelen feltűnt:
- Lehet, hogy én vagyok nyomi, simán előfordulhat, hogy az én szememet nem szúrja ki, de... Eddig mindig fel voltak tüntetve a szervezők és zsűrik. Tökre érdekelne, hogy manapság kik egyengetik a karaoke hullámait, de nem látok kézzel fogható neveket. Lehetséges, hogy ennek van logikus magyarázata, csak egyszerűen fura, mert ebből sose csináltunk ügyet, mindig kint voltak a nevek és, hogy kikre lehetett számítani.
- Csak én hiányolom a karaoke verseny eredményéről a beceneveket? :$ Úgy értem, nem igazán ismerem már fel a versenyzőket a választott nevük nélkül (mint pl. Attilánál sm4e, stb.). Ezeket esetleg ki tudjátok pótolni, vagy nem is kellett nickname?
- Hogyhogy a pontok nincsenek nyilvánosságra hozva? Esetleg volt ebből korábban probléma? Miután lesznek felvételek, tök kíváncsi volnék, hogy pl. Gyöngyi, aki szakmabeli, milyenre értékelte az előadásokat, de igazából, ha név szerint nem is, legalább egyben érdekelne a zsűri osztályozása. Én nagyon szerettem ezt korábban. :)

Illetve amúgy kérdés:
- Esetleg egy szervezői élménybeszámoló is lesz? *-* Érdekelne, hogy hogyan változtak szervezői/segítői szemmel a conok, mert nagyon sok helyről hallom, hogy már nagyon nem ugyanaz, unalmas, cliché-s, stb. Ti hogy látjátok? Van változás a közösségben? Jönnek újak? Pörög még vagy tényleg "haldoklik"?

Ííííígy hirtelen ennyi és nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hogyha lesznek! :D

« Válasz #23 Dátum: November 06, 2017, 09:10:38 pm »
A zsűrit én is kerestem, nekem is feltűnt, hogy nincs megemlítve. Valamint én is azt gondolom, hogy a pontszámok is lehetnek írva, engem nem zavar, ha mondjuk az enyém ki van írva, még akkor sem, ha én kaptam a legkevesebbet. A becenevek is ki lehetnek írva, Lucy jó dolgokat vetett fel, az is jó dolog lenne a részéről, ha visszatérne. :)

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Kezdő karaokés
« Válasz #24 Dátum: November 10, 2017, 12:13:25 am »
Lucy:
Köszi a felvetéseket, akkor haladok sorban a válaszokkal.

Miért nem voltak feltüntetve a szervezők és a zsűritagok előre:
A szervezők és segítők csapata szerencsére stabiliziálódott és az idei conokon már fixen ugyanazok az emberek voltak és lesznek is a továbbiakban. Akik feljárnak a karaoke terembe, azok  már megismerkedhettek mindenkivel. Így nem láttuk szükségesnek minden conhoz ugyanazt a névsort kiírni.
A zsűri már más kérdés. Minden nagyobb versenyhez próbálunk meghívni énekeseket, szakmabelieket, ének- vagy zenetanárokat. Sajnos a legtöbben eléggé az utolsó utáni pillanatokban tudnak csak tuti választ adni arra, hogy vajon ráérnek-e az adott hétvégén. Egyszerű példa, Németh Dávidot (Home Made Asia) egyszer sikerült a nagyszínpados teendőitől elrabolnunk egy zsűrizésre. Mivel mindig utolsó pillanatig várunk a visszajelzéseikre, előre nem tudjuk kiírni, utólag pedig egyszerűen elfelejtődött… :( Utólag pótolhatjuk, bocsánat érte.

Miért nincsenek becenevek:
Nem tudom, hogy ez jó vagy rossz :D De az elmúlt pár évben szinte 90%-ban lecserélődtek a versenyzők és azt vettük észre, hiába adunk erre lehetőséget a regisztrációnál, nagyon kevesen töltik ki a becenév mezőt. Annak pedig nem sok értelmét látjuk, hogy pl 20 versenyzőből 5-nek kiírni a becenevét. Így egységes az indulási lista.

Miért nincsenek a pontszámok nyilvánosságra hozva:
Azoknál a programoknál írjuk csak ki nyílvánosan a pontokat, amik kifejezetten pontgyűjtő vagy vetélkedő jellegűek. Pl zene tippmix egyértleműen ilyen dolog. Ettől függetlenül nem titok természetesen, pótolhatjuk majd utólagosan. Minden versenyen elhangzik, hogy akár ott helyben, akár emailben szabad visszajelzést kérni, elemzést, értékelést saját részre, vagy a többiekhez hasonlítva bármelyik zsűritagtól. Aki emailben jelzi, mit szeretne tudni, vagy kitől kér véleményt, annak minden további nélkül válaszolunk. :)

Szervezői élménybeszámoló:

Él és virul a karaoke. Ezt leginkább az bizonyítja, hogy szinte az első pár órában már 2 A4-es lapot írunk tele a hagyományosra jelentkezőkkel. A legsikeresebb program a Zene Tippmix. Másfél óra érdekes hanganyag és izzasztó felismerések. Legalábbis az arcokból ítélve, nincs könnyű dolga a csapatoknak, ugyanakkor én személy szerint élvezettel teli mazochizmust látok a tekintetekben. Illetve minden conra mindig egyre több feladatlapot kell nyomtatnunk annak ellenére, hogy már a földön ülnek az emberek. Ennek nagyon örülünk, mert ezt a vetélkedőt szeretjük legjobban előkészíteni! ;) A komoly verseny vs egyszerű vetélkedő kérdésben kb 50-50% az igény a visszajelzések alapján. Ezért a logika a következő; tavaszi és őszi conon nagy verseny (Karaoke Grand Prix, MondoCon Énekverseny), nyári conon kisebb versenyek (Kaszinó, Karaoke Challenge), téli conon vetélkedők (Mini Tippmix, vívmánygyűjtés). Egyre nagyobb igény volt a csoportos versenyre is ebben az évben, ezért próbálkoztunk vele kétszer, melyből az első nagyon sikeres volt. Minden conra próbálunk újabb ötleteket behozni témák választásával vagy új interaktív programok indításával. Ilyen volt a kétfajta vívmánygyűjtős akció. Ezek a dolgok állandóan változnak, visszajelzések segítségével folyamatos fejlesztés alatt állnak. Így soha nem lesz sablonos vagy unalmas egy conos karaoke se a szervezőknek, se a vendégeknek, hiszen senki nem tudhatja előre, mi vár rá conon. :D

Ennyi jutott most eszembe.
« Utoljára szerkesztve: November 12, 2017, 10:59:36 am írta Tsuki »
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #25 Dátum: November 17, 2017, 08:29:15 pm »
Mazsibácsi: nem sokára elkészülnek a videók és tudom küldeni ;)

Érdeklődné, hogy áll az utómunka? ^_^

• Nem elérhető Narumi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #26 Dátum: November 17, 2017, 08:44:15 pm »
...én is, hogy sikerült-e szkennelni? x)

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Kezdő karaokés
« Válasz #27 Dátum: November 19, 2017, 03:34:52 pm »
Aki kért szkenelt dolgokat, azokat elküldtem emailben. Ha valakit esetleg kifelejtettem, ne haragudjon és írjon rám, szóljon, kiabáljon :D

Aki a videókat várja, itt minden versenyző feltöltve egyesével, csak a nagyszínpad maradt egyben:
https://drive.google.com/open?id=1aKegzH_VGCY0raSIzjOr0nllBstMVwRI
Viszont nincsenek még elnevezve a videók, csak sorszámozva, de remélem, mindenki megismeri magát ;)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #28 Dátum: November 19, 2017, 07:01:55 pm »
Thaanks :D

• Nem elérhető Lucy
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #29 Dátum: November 21, 2017, 12:14:43 pm »
Hűű, köszi a válaszokat Tsuki. :D

Gyors reakció csak, mert munkahelyről írok:
- A szervezők/segítők csak azért merült fel, mert én pl. szerettem tudni őket attól függetlenül, hogy egyértelmű volt, kik azok, akik ott lehetnek (Tuki, Amina, Mystra, Kazu, Leea, Daki, kedvesjudit, Te, stb.). Ez biztos csak a megszokásból fakad, de én például az alapján is döntöttem, hogy kimegyek-e egy-egy rendezvényre, hogy ismerem-e az ottaniakat, sőt sokszor pont csak pár szervező, segítő, biztosan ott lévő miatt mentem el, nálam ösztönző hatással bírt a conok látogatását illetően, csak ezért kérdeztem. Mivel már nem igen követem az eseményeket, sajnos nem nyilvánvaló, hogy kik a csapat tagjai, így nekem segítség. :) A zsűri meg így érthető. Ez egy ilyen kis zsákbamacska, köszi azért a választ. :)
- Jaj de fura. :x Hát így valóban logikátlan a becenevezés. xd Mondjuk én is észrevettem, hogy a versenyzők 90%-a lecserélődött. Na mindegy.
- Maximum akkor van értelme egyébként a pontok nyilvánosságra hozatalának, ha van hozzá felvétel is szerintem. De ez abszolút szubjektív, nekem csak akkor mond valamit, ha ismerem már az énekest, ha fogalmam sincs a hangjáról, akkor elhiszem, hogy jó. :D

És ami az élménybeszámolót illeti: köszi, hogy leírtad. Ezek alapján lehet, hogy érdemes volna ellátogatni egy nagyobb conra, mégsem kell várni a világ végét. :D Talántalán legközelebb.

sm4e: háháháááát, nem látok rá sok esélyt. Szökő évente egyszer kinézek maximum, mert ahhoz képest, hogy csak a karaoke érdekel és azt az egy programot látogatom, sokba kerül a jegy. Nekem. Aztán lehet én vagyok rosszul bekötve. xd De semmi sem kizárt, egy nap még lehet visszatérek valamennyire. :)