Szerző Téma: Gumiszoba  (Megtekintve 18191 alkalommal)

Re:Gumiszoba
« Válasz #270 Dátum: December 21, 2017, 09:57:03 pm »
Látjátok, hogy milyen jólelkű a Facebook, hogy így vigyáz rám:

Biztonsági csoportjaink éjjel-nappal dolgoznak információid biztonságának megóvásán.
Szeretnénk, ha tudnád, hogy mit teszünk az információid védelmében, amikor a Facebookot használod. A fiókod biztonsága fontos számunkra, ezért biztonsági csoportjaink még azelőtt megkeresik és elhárítják a problémákat, hogy azok elérnék a fiókodat. Ha bármi szokatlant látunk, jelezni fogjuk neked.

« Válasz #271 Dátum: Január 13, 2018, 01:00:09 am »
Hamarosan nagy változások lesznek a Facebookon, és ami érdekesség, hogy mindez jó irányba fog történni: https://pcworld.hu/pcwpro/lajk-helyett-komment-nagyot-valtozik-a-facebook-242452-o1.html Az első olyan megnyilvánulás Zuckerbergnek, amivel maximálisan egyetértek, és azt mondom, hogy valami jót fog csinálni a Facebookból. Eltűnnek a Like-ok, a különböző aranyos cicás, idézetes képek, küzdeni fognak az álhírek ellen, és a valódi, minőségi kommunikációkra építenek. Ha ez így megvalósul, akkor nagyon jó lesz a Facebook. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy Leea is regisztrálni fog, hovatovább aktív felhasználója lesz a FB-nek. :O

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #272 Dátum: Január 13, 2018, 08:32:34 am »
Az álhíreket és kamufelhasználókat nem tudják megszüntetni sohase, ez az internet és felhasználása miatt eleve lehetetlen...
Én elsősorban azért nem regelek FB-re, mert rohadtul nem biztonságos, és a "biztonságpolitikájuk" is egy rakás sz@r. Ezen az sem változtat, ha like helyett mást vezetnek be. Sőt, valószínűleg az alapvető problémámat sosem fogják orvosolni, mivel az szinte a működésük ellenkezőjével lenne egyenlő, úgyhogy én tuti nem fogok regelni. És nem mellesleg mondom, hogy attól még, hogy nincs like, a sok hülye(ség) ugyanúgy megmaradt, max. más formát ölt... Szóval ez nekem még mindig túl nagy (biztonsági) kockázat, úgyhogy ne kockáztass meg semmit, pláne ne helyettem... :D
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #273 Dátum: Január 14, 2018, 01:37:49 am »
Én biztos, hogy más nevében nem fogok regisztrálni, az tény. :) Egyébként egyetértek veled abban, hogy a biztonsági, meg az adatvédelmi dolgok még mindig rettenetesen problémásak, de annak már önmagában örülök (és ennek adtam hangot), hogy legalább azért tesznek, hogy legalább az ottani kommunikáció jobb legyen. Mert ahogy írva volt a hírben is, tényleg a sok lájkgyűjtögetős hülyeségek, meg az "ál-coelho" idézetek tényleg rettenetesen idegesítőek. Ezek főleg azért fájdalmasak számomra, mert olyan ismerősömnél is találkozok ilyennel, akit kifejezetten értelmesnek gondolok, és jókat beszélgetek velük. És mégis... Amúgy még nem nagyon tudom elképzelni, hogy lesz ez, mert a minsőgéi kommunikációt tényleg az emberek befolyásolják, ahogy írtad. De meglátjuk, hogy fest ez a gyakorlatban.

« Válasz #274 Dátum: Február 15, 2018, 09:08:42 am »
Ismté Facebook. Volt néhány éve hír, de most úgy néz ki, megint aktuális: https://sg.hu/cikkek/it-tech/129806/menekulnek-a-fiatalok-a-facebookrol És ennek látom is valóságalapját, mert az üzenőfalon tényleg csak azt látni, hogy sokan csak megosztanak valamit, és valódi kommunikációt kevesen folytatnak ott. Inkább csak csoportokban történik, ha oda kitesznek valamilyen információt, és ott beszélik meg, de amúgy nem igazán. Sok embert nem is szoktam látni megnyilvánul a Facebookon.

« Válasz #275 Dátum: Március 08, 2018, 04:31:22 pm »
Tudom, hogy a többség nem szereti a nőnapi köszöntést, ezért el is tekintenék tőle. Kérdésem viszont lenne. Tapasztaltátok azt, hogy nőként bárhol is hátrányos megkülönböztetés ér titeket? Olyan furcsa felköszönteni valakit csak azért, mert nő. Soha életemben nem gondolkodtam azon, hogy kéne lennie férfinapnak, és hogy köszöntsenek engem is.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #276 Dátum: Március 08, 2018, 06:59:49 pm »
1. Nem is egy helyen....
2. Mi anno a férfinapot április 1-jén tartottuk... :D
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #277 Dátum: Március 08, 2018, 10:33:50 pm »
Leea: április 1 felénk is férfinap szokott lenni :D

Megkülönböztetés témában csak 1 dolog szokott zavarni, amivel többször is találkoztam: a "kötelező szoknya" akár pl munkaruhában, akár ha olyan esemény van, amire pasiknak tökéletes ugyanaz a zakó/nyakkendő, amit munkában használnak, de a nők legyenek koktélruhában/kosztümben stb. Meg a másik verzió, amikor csúnyán néznek rám elegáns eventeken, amikor nyakkendőben jelenek meg.

この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

« Válasz #278 Dátum: Március 09, 2018, 01:35:31 am »
Komoly? Én nem emlékszem arra, hogy bármi komolyat is tapasztaltam volna. Vagy csak nem foglalkoztatott, mert férfi vagyok. Na de hiszen, én totál azt hittem, hogy már egy sokkal emberségesebb világban élünk, ahol tényleg mindenki egyforma. De nem emlékszem például olyanra, hogy bárhol is azt láttam volna, hogy a nők fizetése kevesebb lenne, vagy hogy a nőket kihasználták volna szexuálisan. Mondjuk az érintett közvetlenül, amikor nagyon kerestem munkát, akkor több helyre egyáltalán az önéletrajzomat se adhattam le, mert férfi vagyok, és csak női munkaerőt vesznek fel. Mert a nő a dekoratív, ezért hozzá szívesebben mennek a vevők / ügyfelek. Úgyhogy ha úgy nézzük, ha közvetve is, de így megtapasztaltam, hogy kihasználják szexuálisan a nőket, hiszen azért kerül oda nő, hogy dekoráció legyen. Hiszen egy férfinak is megvannak az agyi kvalitásai ahhoz, hogy azt a munkát ellássa. De őszintén, nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit tapasztaltatok, mert én inkább azt látom, hogy a nők már nagyon sok téren kivívták maguknak az egyenjogúságot. Ami a ruházatot illeti, egy nő esetében tényleg megszokott a kosztüm, és megmondom az őszintét, én is furcsán nézek arra a nőre, aki férfiasabban öltözik ki, de úgy nem szokott zavarni. De amúgy nem egy nőtől hallottam, hogy utálnak szoknyában lenni, mindenhova nadrágot húznának fel, a magassarkú meg maga az átok számukra. A magassarkú cipővel én is úgy vagyok, hogy az egy kínzóeszköz. Sőt, mondok egy cifrát: A férfi homoszexualitást sokkal jobban megveti a társadalom, mint a nőit, hiszen a nők kifejezetten szépek együtt, az a férfi számára sokkal kellemesebb látvány, és mint tudjuk, a férfiak sokkal inkább szexközpontúbbak, mint a nők. Két férfi együttes látványa korántsem annyira szép, sőt a férfiaknál megvan az a gondolkodás, hogy aki nővel együtt van, az büszkeség, az megérett a férfiasságra. Ellenben az, hogy egy férfival van, az elárulja a saját ilyen nemű büszkeségét, ezért lesz ciki a dolog. A másik meg hogy sokan csak nehogy egy meleg férfi megérintse őt, mert fél, hogy ő is "bemelegszik" tőle. Meg azt gondolja, hogy ha bárhogy megérinti, annak biztosan szexuális vonatkozása van a részéről, és ezt mindenáron el akarja kerülni. Úgyhogy vannak dolgok, amikben a férfiak is hátrányt szenvednek.

Vicces a férfinap, de ha valaminek tényleg van legitimitása, és úgy tudom, hogy ide is kezd bejönni, az az apák napja. Mert az apai szeretetre is legalább annyira szüksége van a gyereknek, mint az anyai szeretetre, hiszen az a védő, gondoskodó, az apai szeretet meg az, ami az életre készít fel.
« Utoljára szerkesztve: Március 09, 2018, 01:48:26 am írta supermario4ever »

« Válasz #279 Dátum: Március 23, 2018, 12:44:40 am »
Teszek egy próbát, és megcsinálom itthon házilag a Gyros-t. Ezt azért találtam ki, mert abban bíztam, hogy ha itthonra veszek meg mindent, akkor olcsóbban jövök ki összességében, de azt tapasztalom, hogy nem, mert túl sok mindent kell hozzá venni. Vajon valamit rosszul kalkuláltam össze? Mindenesetre itt összefoglaltam a tapasztalataimat, és hogy pontosan miket vettem: https://supermario4ever.wordpress.com/2018/03/22/hazilag-sem-olcsobb/

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #280 Dátum: Március 23, 2018, 12:54:06 am »
Még az előzőre reagálva: Gondolj a munkámra... Amikor felvettek, csak férfi kollégáim voltak, és mivel én nőként infós lettem, tízszer annyit kellett dolgoznom ugyanazért az elismerésért, ami a pasiknak járt (csak meg nő és infó). Jó, nem tagadom, néha van alapja, mert volt olyan kolléganőm, aki nem tudom, hogy kaphatott infós diplomát, de nem ez a jellemző. És ugyanez az eset, ha bemegyek egy számtechboltba. Meglátják, hogy nő, és mindjárt minden hülyeséget rám akarnak tukmálni hülye érvelésekkel. Ilyenkor helyrerakom őket 1-2 mondattal, de akkor is nagyon zavaró, hogy csak azért, mert nő vagyok, lenéznek, hogy úgysem ért az infóhoz...

A gyroshoz nem tudok hozzászólni, mert annyira nem szeretem, és ha mégis ráfanyalodok, nekem jobban megéri a büfés gyrosos szendvics, ami 300 píz...
Hane ga nai... Naze???

• Nem elérhető Lucy
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #281 Dátum: Március 23, 2018, 10:52:14 am »
Lehet, hogy én vagyok a szerencsés kivétel, de engem nem nagyon ért még hátrányos megkülönböztetés azért, mert nő vagyok. Nem kapok kevesebb bért, nem várnak tőlem többet, mint egy férfitól (ami azért is lehet, mert általánosságban elmondható, hogy a HR-esek nagy többségükben nők). Én is maximum olyan példát tudnék felhozni, mint Leea: bizonyos témákhoz úgy gondolják a férfiak, hogy mi nők nem értünk. Vagy hogy tőlünk távol áll. El nem hinnétek, mennyire tudják csodálni a fiúk azokat a lányokat, akik pl. rendszeresen játszanak számítógépes játékkal. Nem egyszer hallottam már és kaptam is meg, hogy "wow, mennyire menő, hogy ezt meg azt a játékot ismered", meg hogy milyen ritka a "kocka" csaj, aki leül a gép elé és akárcsak a fiúk, ugyanúgy gamer. Ez szerintem egyébként abból fakad, hogy az a sztereotípia él rólunk a férfiakban, hogy alapvetően szeretünk vásárolni, főzőcskézni (bár ugye ma már ez is kezd fehér holló lenni), buliba járni, különböző elérhetetlen pop énekesek után nyáladzani és a fodrászunk és a körmösünk a legnagyobb bizalmasaink, akikkel meg tudjuk beszélni életünk történetét, no meg azokat a szemét pasikat... :D Ez nem mellesleg baromi sértő. xd Valahányszor kiderül, hogy szeretek motorozni, kinda "gamer" vagyok és a gyomrom a legfontosabb szervem (ne adj isten az első 10 percben levágják, hogy a humor számomra létfontosságú) alig hiszik el. Rácsodálkoznak. Úristen, ilyen van??? Van. :D Ezek közül egyik se tipikus férfi hobbi, nincs előírva, hogy nők nem űzhetik. Úgyhogy maximum ebből érzem azt, hogy "nem vagyunk egy szinten", nem természetes, hogy érthetünk bizonyos fiús dolgokhoz.

A szexualitásra vonatkozóan, semmi problémám nincs a melegekkel. Azt viszont döbbenten nézem, hogy mekkora piaca van az animések körében a yaoinak. Azért emelem ezt ki, mert azt írtad, hogy sokkal kevésbé elfogadott: egyre többször látom, hogy pasi karaktereket shippelnek és egyre népszerűbb a férfi meleg párosítás. Egyre ritkább a női. Én személy szerint mindkét nemét kerülöm, mert számomra nem jelent élményt az, ha két pasi - vagy két nő - nyalja-falja egymást (legyen ez most bármilyen értelemben), csakhogy nem állnék meg itt. A heteroszexuálisoktól is nehezen viselem. Mármint azt, mikor a metrón élőben előttem nyúlnak le egymás gyomráig. Hell no. Lényeg a lényeg, népszerűek a fiú-fiú párosítások (az animések és szerepjátékosok körében mindenképp), csak nyilván sokkal könnyebb a négy fal között egy kitalált sztoriban látni őket, mint szembesülni velük valahol. Ugyanez igaz a nő-férfi párosra is. A filmekben nyilvánvaló, hogy legalább a sztori végén kell egy csóknak lennie, mert az a happy end, de a buszon ülve köszönjük, egyikünk sem kér belőle. Ettől függetlenül nem tartom kizártnak, hogy a meleg férfiaknak nehezebb dolguk van, mint a meleg nőknek, nincs ezirányú tapasztalatom. :D
Ehhez még apró sidenote: ne felejtsük el, hogy Magyarországon a társadalom közel sem olyan elfogadó, mint másutt. Nálunk tabutéma a szex és az erőszak, senki nem mer beszélni róla. Belénk nevelték, hogy ezek olyan témák, amiket nem osztunk meg másokkal, nem beszélünk róluk nyilvánosan, úgymond tabuk. Ezzel egyébként pusztán annyit érnek el, hogy a fiataloknak fogalmuk sincs a szexualitásról, hogy mi a normális. Azt nem nevezném tudásnak, hogy megtalálták, ami középen van és az első adandó alkalommal használják is, mert ez a legkevésbé sem felvilágosult vagy tudatos. Ebből vezethető le az is, hogy nálunk különösen tabu a melegek kérdése. Ijesztő, hányan homofóbok az ismerősi körömben, ami csak iszonyat későn bukik ki, tök véletlenül, ha szóba jön. Nem elfogadóak, _félnek tőlük_, elítélik őket és "betegségnek" vagy aberrációnak titulálják, mintha legalábbis ők nem lennének emberek. Ha már fiatal korban úgy lennének nevelve a gyerekek, hogy ez nem valami kór, illetőleg nem borulna rájuk mindenhonnan ez az ellenséges, elítélő dolog (politizálástól mentesen én már agyhúgykövet kapok a migránsozástól), talán könnyebb lenne. (Btw a Pride alapvetően nem volna egy hülye dolog - mert felhívja a figyelmet a meleg kérdésre -, ha nem érezné mindenki úgy, hogy feltűnési viszketegsége van, rengeteg meleg ismerősöm szégyenli a Pride-ot.)
« Utoljára szerkesztve: Március 23, 2018, 10:57:06 am írta Lucy »

« Válasz #282 Dátum: Március 23, 2018, 02:01:51 pm »
Az igaz, hogy az informatikusok esetében tényleg meglepő, ha egy nő ugyanolyan rutinnal kezeli a PC-t, mint egy férfi. Ugyanígy meglepő néha, hogy van girlgamer. Holott tudok jónéhány Nintendós lányt is, akik ugyanolyan keményen játszanak, mint a fiúk. De megmondom az őszintét, hogy néha én is meg szoktam lepődni, hogy nőt látok olyan "területen", ahol megszoktam, hogy férfi szokott lenni. Például tömegközlekedési eszközt nő vezet? O_O Tehát megmondom őszintén, hogy bennem is él egy sztereotípia, még ha ezt nem is mondom ki hangosan. De hajrá, legyenek minél több területen nők, szívesen veszem, ha lebontják a sztereotípiákat. :) Amúgy nőnap alkalmából valahol olvastam az informatika történetéről, és az állt benne, hogy régen a programozói munka kifejezetten női munka volt, mert ő volt az informatikusok "titkára". És a programozás tartozott ebbe a halmazba.
Én egy sajátságos megkülönböztetést tapasztalok magamon. Üzletekben a pénztáros szokott velem néha bunkó lenni. De azt látom, hogy előttem egy nyugdíjas hölgy volt, vele tök kedves volt, aztán jövök én, mint fiatal férfi, és velem meg tökre közömbös, néha bunkó. Azt hiszi, hogy csak azért mert fiatal vagyok, ráadásul az erősebbik nemet képviselem, istennek képzelem magam, enyém az egész világ, nincs bennem semmi kedvesség, aztán meglepődnek, hogy amikor végeztünk, elköszönök.
De amúgy pont az, hogy én sem tapasztalom azt, hogy nőnek jobban kell kaparni a munkáért, mint a férfinak, hogy megkapja ugyanazt az elismerést. Aztán, hogy egy nő ugyanazért a munkáért kevesebbet kapjon, azt már végképp nem... És megmondom az őszintét, hogy a női kvóta, amit az utóbbi időkben annyira hangoztatnak, a lehető legrosszabb megoldásnak gondolom. Például, mert ha a nőnek szüksége van "hátszélként" kvótára, azzal a saját gyengeségüket ismerik el a férfiakkal szemben, hogy ők nem képesek annyira, mint a férfiak, ezért nekik szükségük van támaszra, hogy ők is elérjenek egy szintet a munkahelyen. A másik, ami miatt ártalmasnak gondolom, hogy mondjuk 50%-ra határozzák meg az adott munkaterületre a kvótát, de mi van akkor, ha nincs annyi nő, aki képes ellátni azt a munkát? Akkor válasszanak be inkompetens nőket csak azért, hogy demózzák, hogy mennyire egyenrangú az a munkahely? De ugyanígy fordítva is. Ha az adott munkaterületre több nőnek van képessége, akkor nők legyenek ott túlsúlyban.

A pride-ot szégyellők közé sorolj be engem is. :) Ha volt valaha is célja az egyenjogúság, ma már biztos, hogy nem az. Csak az, hogy megmutassák magukat, hogy mennyire különlegesek, és hogy figyeljen rájuk mindenki, mert itt jönnek ők... Ennek a hátterével egy időben foglalkoztam, mert meg akartam érteni ennek a lényegét, és oda jutottam magamban, hogy emögött is komoly önbizalomhiány van. A homoszexuálisok nagyrészének valójában óriási teher a szexuális orientációjuk. Egyrészt érzik a társadalmi nyomást, másrészt sokkal nehezebb párt találni. Emiatt sokan nem tudják elfogadni a szexuális orientációjukat, ugyanakkor érzik, hogy nem tudnak ezzel mit tenni, ezért úgy-ahogy, de megvalósítják önmagukat. Csak valahol harcban áll egymással az ösztönén, és a felettes én, (ösztönén: meleg vagy, felettes én: Hogy mersz más lenni?) és mivel nincs béke, de mivel helyet akarnak maguknak a világban, ezért mindenáron erőszakosan meg akarják mutatni magukat a világnak a maguk módján. Ebben az erőszakban jelenik meg a belső harc és békétlenség. De pont ezért, mert annyira erőszakosan mutatják meg magukat, éreztetik azt, hogy ők mások, mint a többi, megbotránkoztatást váltanak ki az emberből, ennek pedig az lesz az eredménye, hogy az átlag ember elfordul tőlük, nem is beszélve azokról a melegekről, akik semmilyen feltűnést nem akarnak, csak a párjukkal leélni az életüket, ők aztán végképp elfordítják az arcukat a felvonulóktól. Egyáltalán irritál az, hogy a homoszexualitás egyik rokonértelmű szava a "másság". Miért vallják magukat másnak? És ha annyira mások, miért várják el, hogy ugyanúgy emberként kezeljék őket? Meggyőződésem, hogy csak akkor lesz teljes egyenjogúság, ha a szexuális orientáció ugyanolyan információ lesz, mint például, hogy kinek milyen színű a haja. Ennek első lépését meg abban látom, hogy a melegek megbékélnek a szexuális orientációjukkal, és azt mutatják, hogy ők is ugyanolyan emberek, mint a többiek, és nem vágynak mindenképp feltűnésre.
Az is inkább az animés, geek rétegre igaz, hogy a férfi párokat preferálják, de egy átlagember, akinek "átlag" hobbija van, abban biztos, hogy inkább a férfipáros vált ki megrökönyödést, mint a női páros. Ugyanakkor érdekes volt olvasni régebben, hogy Japánban még a hetero férfiak körében is kedveltek a férfipárok (fudanshi). Merthogy az ázsiai férfiak koránt sem néznek ki annyira férfiasnak, mint az európai vagy az afrikai, ezáltal kellemesebb látvány számukra a férfipáros látványa, legalábbis nem kelt annyira visszatetszést, mint minálunk.
« Utoljára szerkesztve: Március 23, 2018, 02:23:13 pm írta supermario4ever »

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #283 Dátum: Március 26, 2018, 09:18:44 pm »
> bekukkant
Ennek a legutolsó hozzászólásnak az első mondata kiverte a biztosítékot egy kicsit... :D
> balra el
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

« Válasz #284 Dátum: Március 30, 2018, 09:51:14 am »
Ismét nagyot ígérnek. Biztos olvastátok a Facebook adatkezelési botrányát. Legjobbkor érkezik a válasz egy magyar fejlesztőcsapattól: Preevat néven indítanának új közösségi oldalt. Azt ígérik, hogy végponttól végpontig titkosítva lesz, és hogy a weboldalnak semmilyen betekintése nem lesz a like-okba, nem lesznek rajta hirdetések, és semmilyen algoritmus nem fogja szabályozni a hírfolyamot. https://pcworld.hu/pcwlite/prevaat-magyar-facebook-kihivo-titkositas-245849.html Egy ilyen idealista közösségi oldal, amit ingyenesnek ígérnek. Igazság szerint szkeptikus vagyok, olyan, mint egy digitális tündérmese, legalábbis én már teljesen együtt élek azzal a gondolattal, hogy ami ingyenes, ott legtöbb esetben az adatainkkal fizetünk, ez a fejlesztőcég meg úgy ígér ingyenességet, hogy közben teljes diszkréciót biztosít. De ha meg is valósítható, úgy tudom, hogy titkosszolgálatok is közösségi oldalakon is nyomoznak, gyűjtenek adatokat. És egyre inkább terjed az a gondolkodás, hogy aki túlzottan elrejtőzik az online tértől, annak biztos, hogy van titkolnivalója. Ez a realitás, ehhez képest ez a közösségi oldal a legideálisabb megoldást, amit egy közösségi oldal nyújthat. Nagy szavak ezek, mert a Facebook most nagyot bukott, vagy tényleg megvalósítható?