Szerző Téma: Gumiszoba  (Megtekintve 6151 alkalommal)

Re:Gumiszoba
« Válasz #255 Dátum: December 01, 2017, 12:01:14 am »
Ez a "b-zi" erősen félreérthető. :D Na jó, kis kitérő volt. Amúgy tudtam róla, hogy léteznek kanjik a többi országokra, emlékszem, hogy beszéltünk róla, pont arra voltam kíváncsi, hogy előhozza-e a tanár a kérdésemre, de nem... Egyébként a katakana dolog a hangkészlet miatt tényleg vicces. A másik japán tanárnőnk (a magyar anyanyelvű) mondta, hogy vizsgaidőszakra fel fog adni egy olyan feladatot, hogy írjunk naplót magyar nyelven katakana írással, hogy ezzel is gyakoroljuk. Mesélte, hogy ezt minden évben feladja, és nagyon jó dolgok szoktak kisülni abból, hogy a tanulók, hogy írják a magyar szavakat japánul, sokszor nevetni is szokott, mire rájön, hogy mit is akart írni valójában. Mert ugye sokan nem is tanulják meg a katakanákat tökéletesen, keverik a hasonlókat, meg ilyenek. Ez érdekes lesz, ha tényleg feladja, akkor jó lesz ezt megírni.

A sokkolást értem, de most így, hogy benne vagyok, látom, hogy miért legyintenek rá a diákok. A mai fiatalság sokkal inkább benne van az informatikában, otthonosabban kezeli az okos dolgokat, szörfözik az interneten, tanul hálózatot, programozni és pont ebből kifolyólag nagyobb tudásuk van a most 20 éves korosztálynak. És vélhetőleg valamennyire ismerik a veszélyforrásokat, pont ezért legyint a különböző statisztikákra, amivel riogatni akar a tanár. Az más kérdés, hogy sokan ennek ellenére is felelőtlenül használják az internetet... Mondjuk lehet, hogy részegen engem sem a vírus foglalkoztatna, vagy hogy mi lesz az adott bulizós kép feltöltésének következménye, csak hogy kiéljem magam. Az igazi csapda az, ha a diák tényleg azt hiszi, hogy mindent tud a számítástechnikáról, neki már nem kell többet tanulnia.
De amúgy nem érdemes nem használni az internetet, mert azért sokkal többet ad, mint amekkora veszély van, HA odafigyelünk. 100%-os biztonságról más témakörben hallottam érdekességet. Pár hónapja láttam a DIGI Life-on egy részt a "Mire költenek a gazdagok?" című dokumentum sorozatból, amiben az extrémdrága ékszerekről volt szó, valamint ezek tárolásáról. Mert a páncélszekrényekre is lehet dollármilliókat költeni, de az eladó megmutatta a megdrágább példányt, és mondta, hogy az sem nyújt 100%-os védelmet. Elmagyarázta, hogy egy nagyon jó eszközzel másfél óra alatt lehet feltörni. Ez az internet is.
Az amúgy érdekes volt, amit a tanárnő mondott, hogy egy vírus pont attól jó vírus, hogy a vírusirtó nem ismeri fel, hiszen így tudja hatékonyan végezni a munkáját. Viszont az nem tetszett, hogy amikor mondta, hogy naponta kb. 50.000 új vírus jelentkezik, és nincs az az informatikus, mely ezt követni tudja, innestől a vírusirtók sem naprakészek. Ezzel majdhogynem illegitimmé tette a vírusirtók használatát, mert akkor minek tegyek fel, ha nem működik hatékonyan, hiába frissítik naponta.
A Facebook-nál nem kell a like gombok használata. Úgy olvastam, hogy elég ha csak egy weboldalon van like-doboz, az már önmagában elhelyez egy facebook.com sütit a gépeden.
A Linuxra a tanárnő is felhívta a figyelmet vírusok terén. Mondta, hogy ő is azt használja régóta, és kevesebb veszélyt érzékel.

Egyébként meg elárulom, hogy azt tapasztalom, hogy a Facebook eléggé rosszul gyűjt adatokat rólam. Sokszor olyan oldalakat, termékeket ajánl, amihez közöm nincs, el nem tudom képzelni, honnan szedte.
Valamennyit javítottál az előadás mondanivalóján, de abban biztos vagyok, hogy ha a tanárnő is a tudatosabb használatra hívta volna fel a figyelmet (vagy erre terelte volna a témát a riogatás helyett), érdekesebb lett volna a diákoknak is. Mert azért tűnt sarkítottnak az előadás, mert tényleg szinte csak a statisztikákról, meg a rettenetes adatlopási módszerekről beszélt, és nem beszélt a tudatos internethasználatról.
« Utoljára szerkesztve: December 01, 2017, 12:04:50 am írta supermario4ever »

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #256 Dátum: December 01, 2017, 11:48:28 am »
Ha már itt vagy, és Leea vagy, és ha már informatika...

Nálatok az informatika tanároknak milyen végzettségük van? Egyetemi informatikatanári vagy talán csak szakképzettség (OKJ) és/vagy szakmai tap. + egyéb szakoktató/tanári?
Nem tudom, hogy ezután a csodás Szoftver fejl. ókájém után mégegyszer neki akarok-e menni a dolognak.
Hivatalosan gimnáziumban csak egyetemi végzettséggel lehet tanítani, szakgimiben és szakközépiskolában (utóbbi a régi szakiskola) pedig a szakmai tárgyakat lehet az adott szakhoz kapcsolható OKJ-vel tartani (legalábbis egyelőre, de ezen még lehet változtatnak), de pl.: sima Informatika órát csak egyetemi végzettségű tanár tarthat. Nálunk mindhárman egyetemi végzettségűek vagyunk.

sm4e: A fiatalság nincs benne az informatikában, bár éjjel-nappal a neten lóg, de nincs képben azzal, hogy ez milyen veszélyekkel jár. Komolyabb hálózati ismereteket csak a szakosok tanulnak, ők pedig elég kevesen vannak a "fiatalságból". Szóval attól még, hogy használnak sok mindent egyáltalán nem ismerik a mögöttes dolgokat, meg egyáltalán az elméletét a dolgoknak, amiből kiderülhetne, hogy mik a hátulütők. Ergo a legtöbb huszonévesnek (alatta meg pláne) egyáltalán nincs meg a kellő tudása a tudatos használathoz.
Ha nem rettented el az embereket, akkor még úgy sem fognak figyelni a dolgokra, hiába mondasz nekik bármit. Még az elrettentés sem mindig használ, de ha az sincs, akkor még jobban hidegen hagyja őket....
Nem tanították meg Neked, hogy a vírusirtók adatbázisát azért kell frissíteni, mert mindig újabbak jelennek meg és egy vírust csak akkor lehet hatékonyan felismerni, ha már benne van az adatbázisban, ergo mindig lesz olyan, ami nincs benne??? Ezzel kezdik jobb helyen a vírusok elleni védekezés magyarázatát. Igaz, van olyan módszer is, amikor viselkedés alapján próbálja az irtó beazonosítani, hogy az adott dolog vírusos lehet-e vagy sem, de annak meg az a hátulütője, hogy olyat is vírusosnak jelezhet, ami nem az. Vírusirtó nélkül viszont hatványozottan nagyobb a veszély, szóval ha nem használod, elég gyorsan megáshatod a saját sírodat... Vagyis a gépedét...
Az FB akkor sem zavar, mert én nem mentek sütiket, egyből törlős a beállításom...
A tudatos internethasználatról csak akkor lehet beszélni, ha már szembesítettek azzal, hogy miért is kéne tudatosan használni, különben hidegen hagyja a népet...
« Utoljára szerkesztve: December 01, 2017, 01:44:21 pm írta Leea »
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #257 Dátum: December 04, 2017, 12:18:46 am »
A sütik úgy tudom, hogy nemcsak azt csinálják, hogy követik, hogy merre jársz, hogy ott mentik a felhasználónevet és jelszót. Ezek szerint te minden egyes alkalommal beírod a felhasználóneved és jelszavad?
Hát, én azt gondolom, hogy az elrettentés ugyan jó dolog, de amit mondtam, hogy ha nem teszik oda a lehetséges megoldásokat, akkor sokat veszít a hitelességéből.
Tanítani nem tanították meg, de amikor volt vírusírtóm (kb. 4 éve nincs...), az naponta frissítette magát, sejtettem, hogy valami hasonló oka van. Amúgy furcsa, mert sok tekintetben igazad van, de tényleg nem használok vírusírtót, és nem tapasztaltam olyan eseményt, ami miatt szükségem lenne rá. És nemrég, amikor feltettem az ESET NOD32-t, csak leállította a torrentklienst, nem hagyta működni. Hát mondom ez többet árthat, mint használhat, mert ha leállít itt nekem minden, akkor szépen leszünk.

Amúgy japán nyelvórán volt egy érdekesség néhány hete. Amikor mondta a tanárnő, hogy a "douzo" körülbelüli jelentése a tessék, amikor átadunk valamit, akkor felvetettem, hogy gyuutto is nem valami hasonlót jelent? Mert úgy tudtam, hogy azt akkor használják, amikor valamit erősen leteszünk valamit az asztalra, és mondjuk, hogy nesze, itt van! Nem tudom, hogy hol olvastam, de valahogy így értelmeztem. Okui Masami első albumának címe Gyuu, és ezen a weboldalon van magyarázat a címre: https://www.ocf.berkeley.edu/~teresako/disc/album_gyuu.htm De ezt mostani fejemmel olvasva totálisan félreértettem. De a tanárnő magyarázta, hogy a Gyuutto egy hangutánzó szó, amikor nagyon megnyomunk valamit, akkor használjuk. Tudomásul vettem a választ, de nem igazán reagáltam rá, csak egy pillanatban öntudatlan állapotba kerültem, és anélkül, hogy tudtam volna, ismételgettem magamban, hogy "Gyuutto dakishimete". Meghallja a tanárnő, jót mosolyog rajta, és mondja, hogy az a jó szorosan ölelj át. Akkorát röhögtem, hirtelen olyan felszabadultság érzés lett rajtam úrrá rajtam, hogy hihetetlen. Ahogy a tanárnő "felébreszt" az állapotomból, és még ő is mosolyog rajta, és válaszol rá. Az ott nekem nagy poén volt.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #258 Dátum: December 04, 2017, 05:48:44 pm »
A felhasználónevet nem mindig, de a jelszót mindig én mindig beírom. Nálam működik a paranoia, pont azért, mert tudom, mi hogy működik.
Mondtam már párszor, hogy nincs trükk és tipp. Legyél óvatos, és gondold meg, mire kattintasz... Ehhez viszont kell, hogy érezze az ember, hogy mekkora szívás, ha nem figyel (ha még nem tapasztalta).
Nincs vírusirtód? Nem szeretném látni, mi minden van a gépeden, mert tuti, hogy van jópár dolog, aminek nem kéne, és örülj, hogy még nem lett ebből bajod, de ha lesz, garantáltan nagy lesz. Lehet, nem tapasztaltad, mert a háttérben ügyködik a legtöbb dolog, és amikor tapasztalod, már régen késő. Egyrészt ne a NOD-ot tedd akkor fel, ha nem jött be, másrészt minden programban meg lehet adni, hogy mit indíthat és mit nem. Feltételezem sikerült a nem megbízható programok körébe bepakolnod egy nem figyelt kattintással a torrentet... (Bár ez inkább tűzfalas megoldás, de sosem lehet tudni.) Van még egy csomó vírusirtó a NOD-on kívül...
Egyébként meg nem csak vírusok vannak a világon, hanem egyéb kártékony programok is, mint a férgek vagy a trójai programok, és akkor a megtévesztési technikákról még nem is volt szó...

A gyutto rövid u-s, a gyuu hosszú, és utóbbit eddig csak max. írásban láttam (managában), csak a gyutto-t hallottam szóban (a hangutánzó/hangfestő szavakat mindig katakanával írják). Ez nem is teljesen a szó kategória, ahogy magyarban sem. A hangutánzó szavak használata udvarias beszédben meg már eleve necces lehet. Másrészt mivel hangutánzó (vagy hangfestő), ezért egy bizonyos hang vagy kép is társul hozzá. A gyutto elég erős szorítást takar, és soha nem használták "itt van" jelentésben, mivel ezeknek nincs konkrét jelentése, csak a hozzá társítható dolognak lehet. (Pl.: a puffnak sincs sok értelme önmagában, amíg nem tudod, hogy mondjuk épp valaki levágott valamit az asztalra, és annak a hangját utánozták a szóval...) A gyutto dakishimetében pont a gyutto miatt lesz jól meglapogatva az, akit ölelnek, mert az tényleg a nagyon szoros ölelést takarja. (De a szó jelentése akkor sem nagyon, hanem azt a szituációt próbálja lefesteni, ami a szoros öleléssel jár. Mangában tuti lenne az ölelős rajz mellett egy katakanás felírat is mellé...)     
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #259 Dátum: December 06, 2017, 01:10:39 am »
Hát, nem tudom... Tényleg nem akarok nagymenőzni, hogy engem semmi nem támadhat meg, de még egy kicsit lovagolnék a témán, van még egy felvetésem: Tételezzük fel, hogy a Facebook, Google, egyebek tényleg gyűjtenek adatot mindnekiről. Akkor pont azért, mert mindenkitől, mit számít az, hogy tőlem is gyűjtenek? Akkor már tényleg a sok bába közt elvész a gyerek elven úgysem találnak rólam releváns adatokat. Az meg, hogy reklámcélokra eladják... Erre tényleg azt lehet mondani, hogy nincs ingyen ebéd. A Google, meg a többiek felajánlották, hogy ingyenesen használhatom a szolgáltatásaikat, cserébe szépen eladom a magamról kiadott adatokat pénzért... Ez engem már azért nem zavar, mert nem konkrétan azt nézi se a Google, se az a cég, akinek eladták, hogy a Karasz Attila szereti a Nintendót, ezért nekem reklámoznak Nintendo játékokat, vagy konzolboltokat. Tehát nem a név, az egyén a fontos nekik, hogy az adott személyről minél többet tudjanak meg, hanem hogy az adott gépre vigyenek fel reklámokat. Innestől kezdve tényleg csak azt tudom mondani, hogy amíg nem követtem el bűncselekményt, vagy nincsenek kínos adatok rólam, addig nekem édesmindegy, hogy mit tárolnak rólam. Egyedül a chat lehet necces. Ugye beszéltem veled bizalmas témákról Google Talkban. Addig amíg ezeket nem olvasom vissza se mondjuk bulvárlapban, sem az interneten bárhol, addig nekem édesmindegy, mit tárolnak rólam a közösségi szolgáltatók. Ha ennyi szabad kapacitásuk van, tegyék csak.
Ma egyébként többek között a Windows 10-ről és a "szépségeiről" szólt az előadás. Ezek mind tudható dolgok, aki folyamatosan követte az informatika híreit, az tudhatja, mi zajlik a Windows 10-ben. Erre a fentebb írtak miatt legyintettem. Ami idegesített, az maga a diasor. Nem a tanárnő készítette a diát, hanem valami szakavatott informatikus, nem emlékszem a nevére, de az engedélyével használta fel az előadásához. Az nem tetszett, hogy több információt meg címet ":-)" szmájlival látott el, ezzel hihetetlenül cinikusnak tűnt az írás. Nem egészen olyasféle, mint amikor valaki mondja a másiknak, hogy "jaj, te még ezt se tudod? Na gyere, beavatlak a tutiba." Hanem olyan, mint amikor valaki élvezi, hogy megbontránkoztató információkat ad át, és "élvezkedik" az emberek döbbent arcán. Amúgy sokat rontott a tanárnp előadásának, hogy Windows 10 alatt és Microsoft Edge böngészőn mutatta be. Mert ez a dia valahol fent van a neten. Mondjuk, amit nem értek, hogy hogy került a Win10-hez az USB kulcs, mint "kedvenc"? Az világos, hogy ismeretlen Pen Drive-val vigyázzunk, mert vírus lehet rajta, de hogy miért keverte bele az új USB kulcsot, hogy abban is lehetnek vírusok, azt nem értem. Ha hivatalos helyről veszek pen drive-ot, azon miért lenne már vírus? Meg említett olyan programot is, mely elküldi az adatokat szerverekre. Ez megint olyan, hogy csinálja, ha ennyi szabad kapacitása van.

A laposan átölelős szövegeden nagyon jót nevettem. :D Arra lennék kíváncsi, hogy hogy tanítasz kanákat kezdőknek. Hasonlóképpen alakzatokkal, ahogy abban a munkafüzetben is van, amit adtam neked, vagy saját módszerrel? Az a helyzet, hogy furcsállom, hogy másoknak ennyire nehezen megy a katakana elsajátítása. Isten ments, hogy a többiek fölé helyezzem magam, én is szoktam tévedni. De hétfőn elkezdtük az első 10 kanjit tanulni. A hét napjai, a könyv, és a "gakusei" szó két kanjijával. Én valami hihetetlen érdeklődéssel hallgattam, ahogy a japán tanárnőnk mutatta, hogy találták ki ezeket a kanjikat, de néhányon meg lehetett látni, hogy komoly nehézséget okoz nekik a dolog. A kérdés az, hogy milyen motivációval érdemes japánul tanulni? Amikor a tanárnő körbekérdezett minket, hogy ki miért jött, többen azt a választ adták, hogy érdekességből, érdekesnek tartják, hogy egy olyan nyelvet tanulhatnak, aminek ilyen sajátságos "betűkészlete" van, egyáltalán a keleti nyelv... Most ezt nem mondhatom biztosra, ez mind saját gondolat, de az a véleményem, hogy csak úgy érdekességként nem érdemes japánul tanulni, ahhoz túl nehéz nyelv. Az én helyzetem nemcsak abból a szempontból más, mert van valamennyi előképzettségem, hanem a motivációm is más. Szeretem az animéket, megfogott általa a kultúra, szeretem a japán zenét, szeretem, ahogy a kedvenc előadóim beszélik a nyelvet, és végtelenül csodálom a japánokat, és szeretnék velük az anyanyelvükön kommunikálni. Az a véleményem, hogy ez erősebb motiváció, mint az, hogy érdekesség. De tényleg nem nyilatkozhatok a többiek nevében, mert ezeket már nem tudom.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #260 Dátum: December 06, 2017, 06:42:08 pm »
Amíg reklám célokra gyűjtenek, azt úgysem kerülheted el. A gond az, hogy keskeny a határ a személyes adatok és a gyűjtött adatok között. Hogy ez miért gond? Mert ha személyes adat is van benne, és az máshova is kikerül (és akkor még arról nem beszéltünk, hogy nem kiadják, hanem megszerzik tőlük), abból egyéb gond is lehet - arról nem is beszélve, hogy a személyes adat azért személyes adat, mert az a Te dolgod, és a törvény szerint engedély nélkül nem használhatják (tehát ha használják és engedély nélkül szedik össze, az törvénybe ütközik, bárhonnan is nézzük). Ne becsüld le az adatszerző programokat! Egyrészt: beszerzi a személyes adataid, elküldi valakinek, aki azzal bűncselekményt/visszaélést követ el. Nem fogod tudni soha kimagyarázni, hogy az nem Te voltál, elvégre a Te adataid vannak ott... Úgyhogy úgy is követhetsz el bűncselekményt, hogy nem is Te voltál, de Téged vonnak felelősségre, mert papíron viszont mégiscsak Te voltál. Másrészt: olyan adatokat továbbít, mint például rendszergazda jelszó. Most erre is írhatod, hogy ez hol érdekel Téged, de jópár éve elég nagy balhé volt abból valamelyik országban (azt hiszem németeknél), hogy ilyen módon beszerzett rendszergazda jelszóval a gépre bejutás után (elvégre arról is könnyű adatot szerezni) hardveresen letiltották az illető merevlemezét. Tehát hiába volt ott és hiába működött, nem tudta megnézni a saját cuccait rajta (másik gépbe rakva sem). Ha fizetett, akkor visszaállították neki (még jó, mert azt is megtehették volna, hogy nem). Igaz, ha nem cserélt jelszót, akkor szerintem rövid időn belül megint megszívta, erről nem volt infó... Szóval az a lényeg, hogy az, hogy csak gyűjtögessenek rólam adatokat, meg minek nekem vírusirtó a legjobb példa arra, milyen a felelőtlen internethasználat. Egyszer kell csak megszívni, de akkor már nagyon késő lesz. Egyébként a Ciscos oktatónk mondta, hogy minél többet tudsz a hálózatok működéséről, annál paranoiásabb leszel, és tényleg. Holnap megyek is a 2. szemeszteres oktatói tanfolyamra....

A cím melletti :-) lehet többértelmű, Te ezt így értelmezted (valszeg magadból kiindulva), én dián lévő szövegtől függően máshogy értelmezném. Lehet olyan is, hogy azért van ott a mosoly, mert bár amit leírt az úgy van hivatalosan, egyébként meg informatikusok számára az egyértelmű, hogy az egy vicc... Az USB kulcsról annyit, hogy én inkább ezen a név magyarosításon tolom fel az agyam, mint a switch, a scanner vagy egyéb eszközök óriási magyarosításán, ami hányinger... Ez is... Ismert pendirve-ot beviszed a suliba, hazaviszed rajta a feladatot, akkor sem garantálja senki, hogy ott nem szedtél össze valami vírust/kémprogit/trójait... Hadd ne folytassam a sort. Amint nem a saját gépedben használod, abban a pillanatban potenciális veszélynek vagy kitéve (már ha utána a sajátodon akarod használni). Arról nem beszélve, hogy mivel nincs semmi védelem a gépeden, inkább a sulié kaphatna a Tiedről valami kellemetlenséget... Nem csak az ismeretlen eszköz lehet veszélyes... 

Ezt most merőben leegyszerűsítetted. Tök mindegy, hogy mi a motiváció, csak legyen. Az meg, hogy ki mennyit tud megtanulni, az már egyéntől függ, mivel van, aki eleve nehezebben tanul (pláne nyelvet), még akkor is vért izzad, ha az adott dolog nagyon érdekli. De egy biztos: ha van motiváció (a mértéke mindegy, a lényeg, hogy van), akkor már érdekli az illetőt, és akkor sokkal máshogy áll hozzá, mint ahhoz, ami nem. Én is tartottam japánt, olyanoknak, akiket érdekelt, nem mindegyiküknek ment könnyen, de érdekelte őket, és nem adták fel. Sokkal másabb mint egy infón olyat tanítani, aki nagy ívben tesz az egészre...
Személy szerint én egyedi módszerrel tanítok, azzal, amivel engem is tanítottak, mivel azzal szerintem könnyebben megjegyezhető (legalábbis nyolcunknak, akik eleinte jártunk, nem volt gond). A lényeg így is úgy is a gyakorlás. Az előismereted max. annyiban segít, hogy már találkoztál vele, azaz gyakorlottabb vagy, de ha a többiek is gyakorolnának (még többet), nekik is jobban menne. Szerintem inkább az a gond, hogy egyetem mellett időt szakítani másra nem olyan könnyű, így ami nekik hiányzik a Te gyakorlatodhoz képest, arra nem tudnak elég időt szakítani. És még ott a másik oldal: hollandot például én nem azért tanultam, mert érdekelt, hanem azért, mert kellett (a kredit), mégis meg tudtam tanulni. (Jó, mondjuk nekem kevesebb időráfordítást igényel a tanulás, mint egy normál diáknak, de a motivációm az inkább a mínuszban volt, tehát nem vittem túlzásba. Ezzel azt akarom mondani, hogy azt is meg lehet tanulni, amihez nincs motivációt, csak macerásabb.)   
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #261 Dátum: December 07, 2017, 01:14:46 am »
Azon már elgondolkodtam egy néhányszor magamban, hogy minek erős jelszó, hogy ha feltörik a profilomat, akkor mindegy, hogy mennyire erős a jelszavam, azt úgyis vissza tudja fejteni.
Amúgy az, hogy bűncselekmény a személyes adat, akkor felmerül bennem a naiv kérdés, hogy akkor miért nem vonják felelősségre azt, aki azokkal kereskedik? Valami olyasmi lehet, mint ahogy Prokop Dórának is volt az a pénz, amiért korpásodik a haja, gondolom az igazságszolgáltatásnak is van az a pénz, amiért nem bűncselekmény, amit csinálnak. Sőt, ha azt nézzük, hogy benne vannak a feltételekben, hogy milyen adatokat gyűjtenek rólam, akkor lényegében azzal, hogy regisztrálok oda, és használom a szolgáltatásaikat, azzal felhatalmazom őket, hogy nyugodtan bűnözzenek, és kereskedjenek az adataimmal. Mert lényegében ez történik.
A felelőtlen internethasználat jogos, de sokan azért vonnak vállat (mint ahogy én is), mert nem vagyok se bűnöző, sem pedig politikus, sem énekes, semmilyen ismert ember, ami miatt bárkinek is érdekében állna, hogy sértse a jó hírnevemet. Mert az egyik ok, ami miatt óva intett minket a tanárnő az előadáson, a jó hírnév védelme. Ha ezt az indokot nézzük, akkor magánemberként akkor lenne alapom félni, ha valami rosszakaróm lenne, aki betörne a rendszerembe, és azokat rossz szándékkal felhasználná, nem tudok ilyenről.
Igen, a Ciscós sztorit említetted, és biztos vagyok benne, hogy van benne valami. Csak tényleg előbb az legyen, hogy valaki félreállítja a Google-t, Facebookot, és a Microsoftot, hogy tilos adatot gyűjteni, és nagyon rájuk nézni, hogy nem-e csinálják ezt. De amúgy adatot gyűjteni az internet előtti időkből is volt lehetőség. A '80-as, '90-es években például a telefontársaságok bármikor lehallgathatták a telefonbeszélgetéseket. A telefonkönyv megvan? Ma is van szerintem még, csak már sokkal vékonyabb, amiben minden előfizetőnek bele van írva a neve, a címe, és persze a telefonszám. Szerintem ez is valamilyen szinten a személyes adatokkal való visszaélés volt, hiszen bárki számára elérhető volt, bárki felhívhatott.

Na tessék, akkor kiderül, hogy nem is volt annyira hiteles az a diasor. Nem tudom, én merő cinizmust éreztem, főleg, hogy amikor elkezdte sorolni az egyik dián a Windows 10 "szépségeit", aztán a következőben folytatja, annak ez a címe: "Tovább is van, mondjam még?" Na majd Sub Bass Monster dala alapján bekiabálom, hogy MONDJAAAAD! De amúgy állítólag sokat szelídült a Windows 10, ezen cikk elmondása alapján sokat javult az oprendszer. https://pcworld.hu/pcwpro/windows-10-frissites-ingyen-utolso-lehetoseg-240870.html És hogy még a nevet is rosszul magyarítja. De amúgy elhiszem, amit mondasz, de ugyanez volt a gond 20-25 évvel a Floppy lemezekkel is. Mivel annak az adata is módosítható, ezért arra is rákerülhetett bármikor egy vírus, csak ráírja magát. Ugyanez a helyzet most a Pen Drive-val is, ha jól értelmezem.

Pont ezért igyekeztem óvatosan fogalmazni, mert csak a saját nevemben tudok beszélni. Tudom, hogy a személyes motivációm, és ez bennem nagyon erős, de hogy mások hogy éreznek, milyen a nyelvtanulási képességük, arról nem tudok nyilatkozni, csak ha elbeszélgetek velük erről. Csak nem akarom az okosat játszani, és hogy osszam az észt, mert így is félek, hogy már nem nagyon bírnak. Sokszor bekiabálom a helyes megoldást, vagy ami közelít felé, és nehogy strébernek könyveljenek el. Ezért azt találtam ki, hogy csak akkor szólalok meg, amikor huzamosabb ideig csend van. Az biztos, hogy abból a szempontból jobb helyzetben vagyok, hogy már régóta foglalkozok a japánnal, de annyira vigyázok, hogy ne kérkedjek ezzel.

Hollandot én oly nagy örömmel tanulnék, de erről már beszéltem neked. De egyelőre nem találtam egyáltalán holland nyelvkönyvet, nemhogy jót... Kíváncsi vagyok, hogy a beszéd hogy menne. A franciához képest nincs kiejthetetlen és borzalmas beszédű nyelv a világon.
« Utoljára szerkesztve: December 07, 2017, 01:19:23 am írta supermario4ever »

« Válasz #262 Dátum: December 08, 2017, 09:36:22 pm »
Komolyan nem értem, hogy miért kell Ubuntut tanulni. T_T Az egy dolog, hogy sokan szeretik, mert jól gazdálkodik a gép memóriájával, de hogy az én memóriámmal rosszul gazdálkozodik, az tény. Igazából néhány dolgot onnan tudok, hogy régen tanultam DOS parancsokat, például md, cd, rd, cls, és ami még nem jut eszembe. És rájöttem, hogy néhány dolog innen származik, de az igazat megvallva sokkal inkább Windows-párti vagyok. Még akkor is nyíltan vállalom ezt, ha az informatikusok ezért paradicsommal dobálnak meg az utcán. Azt sokkal könnyebb kezelni, tehát jól gazdálkodik a memóriámmal, és szívesebben lennék informatikus egy olyan cégnél, ahol Windows van. Mondta is ma gyakorlaton az oprendszer tanár, hogy jövő ilyenkor Apache-ban fogunk dolgozni, meg levelezés... Ezt mondjuk nem értettem, de biztos, hogy valami helyi levelezést fogjuk megcsinálni, és abban gyakorolni.

Nem feltétlen tapasztalom ezt most, de Leea, kíváncsi lennék a véleményedre annak kapcsán, amit hallottam nemrég. Miszerint a tanári szakma az egyik lefrusztráltabb értelmiségi szakma. Azért, mert a tanár jó eséllyel szakértője annak a tárgynak, amit tanít, de nem tudott akadémián, kutatómunkában, vagy bármi hasonlóban elhelyezkedni, ezért elszegődött tanárnak. Azt hajtogatja, hogy az ő tárgya a legfontosabb, és csak azért is meg fogja tanulni a büdös kölyke, belé fogja verni a tudományt, mert akkor az egész élete értelmetlen volt, és ezt nem engedheti meg magának. Ezért is van sok olyan gyerek, aki retteg a megmérettetéstől, és hogy az iskola nem az életre készít fel. Én ebből csak annyit tapasztaltam, hogy néhány tanár mondta, hogy tud néhány frissen végzett gazdasági informatikusról, hogy elvégezte a szakot, azonnal talált állást, és az ex-diák többet keres, mint ő több évtizedes tanári karrier után. Inkább iróniát éreztem a szöveg mögött, mint frusztrációt. De ami a fentebb írottakat illeti, néhány tanárra visszagondolva kifejezetten el tudom képzelni, hogy igaz rájuk, mert van néhány tanár, akire rosszabb érzéssel gondolok vissza.

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #263 Dátum: December 12, 2017, 12:08:28 pm »
Tessék "csinternetbisztonság"

Gyönyörűen bemásoltam egy Images mappát a KaraPUB-ba...sorry guise >.<

« Válasz #264 Dátum: December 13, 2017, 09:28:22 am »
Ugyan, semmiség. :)

Az azért vicces, amikor volt Facebook alkalmazottak bírálják a közösségi platformot. https://sg.hu/cikkek/it-tech/128613/ujabb-volt-facebook-vezeto-biralta-a-platformot Ha valaki, akkor ő aztán tudhatja, mi folyik bent.