Szerző Téma: Hol találunk zenéket KFN-hez?  (Megtekintve 5406 alkalommal)

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
Hol találunk zenéket KFN-hez?
« Dátum: április 25, 2017, 03:41:49 pm »
Ez a topic létezett a régi fórumban is (a konkrét nevére nem emlékszem), de mivel a régi fórum sajnos örök nyugalomra szenderült, jó lenne újra összegyûjteni a zeneforrás-oldalakat.
Remélem, hogy a régi motoros KFN-készítõknek megvan valahol a lista, mert én csak egyet mentettem le: https://downloads.khinsider.com/ (itt fõleg OST-okat lehet találni). :D (Persze úgy voltam vele, hogy minek mentsem le az összeset, amikor ott van a fárumban minden egy helyen belinkelve? Hát, most már nincs. XD

(Ja és esetleg ki lehetne tenni az új honlapra azt a jó kis leírást, amiben részletesen benne van a KFN készítés? XD Kb fél éve nem nyúltam hozzá, szóval egy csomó mindent elfelejtettem...)
« Utoljára szerkesztve: április 25, 2017, 04:34:42 pm írta Roni »
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

Re:Hol találunk zenéket KFN-hez?
« Válasz #1 Dátum: április 25, 2017, 06:39:59 pm »
Hát, ha nem illegális ilyet megosztani, akkor érdemes szétnézni a Galbadia Hotel oldalán is http://gh.ffshrine.org, de sok tesznek fel a fórumra is: http://forums.ffshrine.org oldalra is. Aztán ott van még a http://nyaa.se, vagy a http://bakabt.me, ahol nagyon jó gyûjteményeket lehet találni animékhez. De az örök kedvenc a Jpopsuki marad, ami sajnos csak akkor látható, ha regisztrálunk.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #2 Dátum: április 25, 2017, 10:57:44 pm »
De illegális, de nem ez volt a kérdés... :D Régen gendou.com-ot használtam, de már nagyon le vannak maradva a dalokkal, meg a tenshi.ru-nak volt egy hosszú linkje,
amivel hozzá lehetett férni egy csomó anime dalhoz, de a fõoldalon nem volt kilinkelve. Sajna így fejbõl nem megy a link, szerintem csak az asztali gépemen van meg,
ha megvan. Én tokyotosho.info-t használok torrentre, ami nagyjából ugyanazt tartalmazza zenei téren, mint a nyaa.se...
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #3 Dátum: április 25, 2017, 11:00:04 pm »
Najó de most komolyan, szerintetek az adarna karaoke-készletének hány %-a van teljesen legális, megvásárolt forrásból? Én arra tippelek, hogy az 1%-ot alulról nyaldossa.
A linkekért hálám üldözni fog benneteket! :D
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

« Válasz #4 Dátum: április 26, 2017, 08:25:42 am »
Én vagyok az, aki alulról nyaldossa az 1%-ot, azzal a néhány eredeti japán CD-jével. :D Amit hála istennek, most tudtam bõvíteni a "Music-horizon" nevû eladónak köszönhetõ eBay-en, aki olcsón ad el CD-ket.
De az biztos, hogy nekem is komplett szekrénysor kellene, ha az összes általam érdekelt japán zene meglenne eredetiben.
Ha adományozó lennék Jpopsuki-n, akkor kapnék meghívót, és osztogatnám itt, akinek igénye lenne rá. Nemcsak azért nagyon jó, mert rengeteg zene fent van ott (én is feltettem jónéhány ritkaságot), hanem mert elõadónként van rendszerezve külön az albumok, kislemezek, és egyéb kiadások, melyeken közremûködött, egy-egy dala szerepel mondjuk az OST CD-n. Magasan a legjobb és legigényesebb oldal. Csak sajnos nincs igényük most adományra, ezért nincs meghívóm sem. -_-

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #5 Dátum: április 26, 2017, 09:37:32 am »
Én képes voltam Patreonon keresztül adományozni pár fontot (mármint angol fontot, nem ttf-et :D) egy kolombiai srácnak, hogy utána megkapjam az Unravel instruját, mert az õ metálos feldolgozása jobban tetszik, mint az a lónyál, amit találtam. :P
Amúgy én még orosz oldalakat szoktam végigtúrni az instrukért. Egyszer le fogom támadni Jackie-O-t, hogy ugyan árulja már el, honnan szerzi az instrukat a coverjeihez, mert iszonyat jók és énisénis. Ehhez még gyûjtöm a bátorságot és az orosz nyelvtudást, hátha elrabolnak egy ilyen kérdés miatt az orosz animés szubkultisták. :D

« Válasz #6 Dátum: április 26, 2017, 09:57:18 am »
Amikor Google kereséshez folyamodok, nagyon gyakran botlok bele kínai weboldalakba, fórumokba, ahol ritka zenéket találok. A fórumokkal az a gond, hogy regisztrálni kell, hogy lássam a linket. Erre bõven megfelel a Google Translate fordítási minõsége arra a pillanatra. De amúgy ha ezt a karaktert látom kínai oldalon: 下 Akkor tudom, hogy jó úton járok.

« Válasz #7 Dátum: április 26, 2017, 11:38:10 am »
https://anime.thehylia.com/soundtracks
Anime ostokat és open/ending találhatók itt, már egyszerre csak keveset lehet letölteni.

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #8 Dátum: április 26, 2017, 02:04:45 pm »
Najó de most komolyan, szerintetek az adarna karaoke-készletének hány %-a van teljesen legális, megvásárolt forrásból? Én arra tippelek, hogy az 1%-ot alulról nyaldossa.
Akkor én is büszkén mondhatom, hogy nekem is van egy a kétszázmittudoménmennyibõl. A We Are Number One zeneszerzõje egy gyors engedélykérés után feltöltötte netre a dal összes darabkáját (basszus, dob, szinti, meg ilyenek, és természetesen az instrumentál meg a vokál) mémgyártás céljából. Szóval azóta szabad préda az egész dal.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #9 Dátum: április 26, 2017, 02:42:12 pm »
Amikor Google kereséshez folyamodok, nagyon gyakran botlok bele kínai weboldalakba, fórumokba, ahol ritka zenéket találok. A fórumokkal az a gond, hogy regisztrálni kell, hogy lássam a linket. Erre bõven megfelel a Google Translate fordítási minõsége arra a pillanatra. De amúgy ha ezt a karaktert látom kínai oldalon: 下 Akkor tudom, hogy jó úton járok.
Да, скачать музыку :D
Mondjuk orosz oldalra még nem regeltem, de japánra már többre is. Természetesen csak egy-egy szám kedvéért, amit máshol rohadtul nem találtam :/

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #10 Dátum: április 26, 2017, 05:14:05 pm »
Да, скачать музыку :D

Mi is volt a neve annak az orosz oldalnak, ahol lehetett pár dalhoz isntrut találni? (Azóta én rákaptam a japán karaoke báros verziók beszerzésére is...)
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #11 Dátum: április 26, 2017, 10:59:35 pm »
Leea: muzofon.com volt régebben, jelenleg muzofon.tv-re hallgat. Már ha épp méltóztatik betölteni. Van még egy bizonyos myzuka.fm is a talonban.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #12 Dátum: április 27, 2017, 09:04:32 am »
Leea: muzofon.com volt régebben, jelenleg muzofon.tv-re hallgat. Már ha épp méltóztatik betölteni. Van még egy bizonyos myzuka.fm is a talonban.

Köszi, közben eszembe jutott, hogy az még a másik gépen volt elmentve...
Hane ga nai... Naze???

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #13 Dátum: Május 03, 2017, 06:19:08 pm »
Aztán ott van még a http://nyaa.se...

Már nincs ott... Tegnap is gyanús volt, hogy szinte egész nap lehetetlen elérni, de ma már erõsen úgy tûnik, hogy a domaint törölték, azaz megszûnt. Arról is vannak kósza hírek, hogy akarnak helyette valami másk helyet csinálni. Mindenesetre kár, jó kis oldal volt... :(
Ezek után para, hogy tokyotosho sem elérhetõ, igaz, náluk legalább a korábbi felhõs verzió még hozzáférhetõ... Remélem nem most jut eszükbe, hogy az animés torrentes oldalak között raziázzanak (amibõl egyébként sincs sok)...
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #14 Dátum: Május 03, 2017, 07:19:15 pm »
Az nekem is feltûnt, hogy egy nem mûködik, de akkor ezek szerint bevégezte. :( Tényleg kár érte, mert sok jó dolog volt rajta, és népszerû volt. Elkapták, vagy mi történt vele? Mit lehet tudni róla? Akkor marad a horriblesubs.info az új animéknek. A régieknek meg ott lenne a bakabt.me, de az is rosszalkodik az utóbbi idõkben.