Szerző Téma: Japán zene  (Megtekintve 5886 alkalommal)

Re:Japán zene
« Válasz #30 Dátum: Január 18, 2018, 04:20:37 pm »
Nem hiszek a szememnek. O_O Az a Cubix, ami ment az Animaxen, azt hittem, hogy valami amerikai anime-utánzat kiskölyköknek, kiderül, hogy nemcsak hogy eredeti japán, de még az angela énekli az openinget és endinget. O_O https://myanimelist.net/anime/3772/Saiko_Robot_Kombock?q=Cubix Hát ezt megint meg fogom nézni.

• Nem elérhető Roloca
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #31 Dátum: Február 07, 2018, 01:37:56 am »
Azt hittem már magunk mögött hagytuk azt az időt amikor a számokhoz nem adtak ki instrumentalt (legalábbis az utóbbi időben minden ami érdekelt ahhoz volt instru).
Gondoltam megcsinálom kövi conra a Citrus openingjét (nano.RIPE - Azalea) mert hátha akarják majd énekelni, erre nincs az albumon instru :/
(oh most nézem hogy az Itou Juunji Collectionhöz sincs)
Régebben sosem értettem hogy minek adnak ki instrumental verziót a számokból hát én az igazit akarom hallgatni, most viszont kezdenek hiányozni :D
Kezdek hálát adni hogy a TRUSTRICK csinál instrumental verziót a fontosabb számaihoz.
Nektek volt valami olyan szám amihez nagyon vártátok a full release-t, de végül nem kapott instrumentalt? Ha igen, mi volt az? :D
・・・モノクロの世界へようこそ!

« Válasz #32 Dátum: Február 07, 2018, 10:30:46 am »
Komplett listát tudnék erről felsorolni. Kezdve például Okui Masami: HAPPY PLACE kislemezével, melyről valamilyen rejtélyes okból kifolyólag lemaradt a karaoke verzió. Ugyanígy a JAM Project: GET UP CRUSH FIGHTER! kislemezről is lespórolták a karaokékat. Suara Utawarerumonós dalaiból néhányra ugyan most jön az instrumental az új albumára, de ezek az openingek. Néhány ending lemaradt, amiből nagyon szeretnék teljes értékű karaokét csinálni. És gyakorlatilag az összes olyan dalból hiányzik nekem a karaoke, melyből vocal only kfn-t csináltam, márpedig az nagyon sok.

Egyébként én szeretek instrumentalokat hallgatni. Más oldalról mutatja meg a dalt, sokszor olyan zenei motívumokat hallok meg, amiket az ének miatt nem, és nagyon ötletesnek tartom. Az egyik kedvenc instrumental dalom a Hayashibara Megumi: I'll be there (Saber Marionette ending), mert Okui Masami szinte végig háttérvokálozza a dalt, így olyan, mintha az ő változatát hallgatnám. :)

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #33 Dátum: Február 07, 2018, 03:39:41 pm »
Az Idolm@ster: Million Live!-hoz valamiért soha nem adnak ki instrut. Talán 3 kapott a majdnem 200 jobbnál jobb dalból. Nagyon elkeserítő. :( Az 8 Beat Storyhoz se nagyon akarnak minket megszánni instrukkal, bár ott már a rendes dalokat is állatkínzás beszerezni. Meg a Sunshine!!-al most a Love Live! is rákapott, hogy a nem animés dalok single-jeit nem két szám + két instru verzióban adja ki, hanem három szám + az első instruja van rajtuk. (Meg a drama track-ek, de az kit érdekel?) Emiatt az esetek többségében pont ahhoz nincs, ami nekem tetszik...

« Válasz #34 Dátum: Február 07, 2018, 03:54:08 pm »
Ha Idolm@ster, akkor a DEAD or ALIVE az, amiből nagyon jó lenne karaoke verzió.

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #35 Dátum: Február 07, 2018, 04:26:30 pm »
Az tényleg egy jó dal, de nekem a Yakusoku jobban kéne. Vagy a Marionette no Kokoro.  Vagy hogy még az anime előttre visszatérjünk, inferno. Meg a LOST. A DREAM meg a 99Nights még a játékban is benne voltak aztán nem kaptak. Most, hogy így belegondolok, bőven van sima Im@s szám is, amihez nagyon kéne off vocal. xDD De ott legalább a számok többsége kapott off vocalt, a Million Live! tényleg nevetséges. 200+ szám, 3 instru, nesze semmi, fogd meg jól. Mintha azt olvastam volna, hogy a Lantisszal van valami, amiatt nincsenek, de az anime dalokat is a Lantis adja ki, azokhoz meg vannak...

« Válasz #36 Dátum: December 31, 2018, 10:51:34 am »
Most nézegetem, milyen japán albumok és kislemezek jelentek 2018-ban, és ez a kéztartás May'n-től... http://www.generasia.com/wiki/You_(May%27n) Ha csak egy kicsit feljebb tartja... Feltételezem, Japánban nem tanították történelmen, hogy ez pontosan mit jelent.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #37 Dátum: December 31, 2018, 03:06:43 pm »
Japánban tanítanak történelmet, csak nem feltétlenül európait, ami azért szerintem érthető (és mellesleg mi sem tanulunk japán történelmet). Plusz mivel épp valami szálló cuccba nyúl bele, és a kéztartás sem ugyanaz, ebbe eléggé erőltetett azt belelátni. De akkor japán térképeket se nézz, mert az még jobban kiveri a biztosítékot, ha ez jut eszedbe erről....
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #38 Dátum: Január 03, 2019, 12:45:05 am »
Úgy nem rázott meg érzelmileg, csak meglepett. Eléggé erősen néztem, igazából gondoltam, hogy nem a náci kéztartást akarja megmutatni, de ez volt az első, amire asszociáltam, amikor megláttam. Amúgy nem tudom, hogy feltétlen látni kell-e azt a bizonyos szálló cuccot, de az biztos, hogy nem látom, mibe nyúl bele. Mondjuk, ha már a belelátásokról beszélünk, akkor számomra Vietnam Olaszország megtükrözve.

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #39 Dátum: Február 08, 2019, 12:19:50 am »
Heeeyy, emberek! :D Nem tudom, ez-e az appropriate topic ennek a kérdésnek, mert technikailag nem japán zene, de mikor a Gumiszobába akartam posztolni, szép nagy piros betűkkel feljött, hogy jól gondoljam meg, mire vállalkozom, mert 120 napja nem történt benne semmi, szóval lesz, ami lesz, próbáljuk meg. Van egy Doki Doki Forever című dalocska, amihez már lassan egy éve szeretnék többedmagammal egy magyar covert készíteni, de a Yurink MIA, szóval szükségünk lenne valakire a helyére. Bárki, akit érdekelne ez a megtisztelő pozíció? Vagy bárki, aki tudna valakit, akit esetleg zargathatok ezzel? Messze nincs elég karaoke-s lány ismerősöm.

« Válasz #40 Dátum: Február 08, 2019, 06:12:07 pm »
Nem én leszek az a karaokés lány, szerintem ezt egyikünk sem bánja. Viszont én írtam már jónéhány topicba, ahova régen írtak utoljára, nekem is megjelent ez a figyelmeztetés, de nem foglalkoztam vele. Engedi, hogy írj bele, annak a figyelmeztetésnek igazából semmilyen jelentősége nincs.