Szerző Téma: Japán zene  (Megtekintve 5890 alkalommal)

• Nem elérhető Ookami
  • Mi az a karaoke?
  • *
Re:Japán zene
« Válasz #15 Dátum: Május 23, 2017, 09:59:22 pm »
Sziasztok!
Egy olyan kéréssel/kérdéssel fordulok hozzátok hogy a napokban kijött a DragonForce új albuma amin van egy feldolgozott szám a "Glorya". Az eredeti mű az 1988ból származik a Ziggy nevű japán együttestől a cím az azonos. Ezt a dalt még feldolgozta Exile Takahiro is ha minden igaz 2012-ben. Az a kérdésem hogy ez esetleg valamelyik animében/filmben elhangzik (már mint a japán változat)? Mert nekem is ismerős volt valahonnan a dal meg a nővérem is azt mondta hogy ezt már ő is hallotta (és ő nem animés/japános)

Itt a link a dalokhoz:
Ziggy féle:
https://www.youtube.com/watch?v=Fd1NWz7odrQ

Exile Takahiro féle:
https://www.youtube.com/watch?v=lhBj9MipkOk

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #16 Dátum: Május 24, 2017, 12:24:22 am »
Sziasztok!
Egy olyan kéréssel/kérdéssel fordulok hozzátok hogy a napokban kijött a DragonForce új albuma amin van egy feldolgozott szám a "Glorya". Az eredeti mű az 1988ból származik a Ziggy nevű japán együttestől a cím az azonos. Ezt a dalt még feldolgozta Exile Takahiro is ha minden igaz 2012-ben. Az a kérdésem hogy ez esetleg valamelyik animében/filmben elhangzik (már mint a japán változat)? Mert nekem is ismerős volt valahonnan a dal meg a nővérem is azt mondta hogy ezt már ő is hallotta (és ő nem animés/japános)

Itt a link a dalokhoz:
Ziggy féle:

Exile Takahiro féle:

Valamire engem is emlékeztet. Amennyire én vissza tudom keresni, nem volt se animé'ben, sem filmben, majd az okosak megmondják ha tévedek ^^
Valószínűleg a generic gitár riff miatt tűnik ismerősnek.

« Válasz #17 Dátum: Május 26, 2017, 11:29:29 am »
Esküszöm azt hittem, hogy tarot kártyát adnak ki a Yousei Teikoku énekesnőjével. Aztán látom, hogy a "tarot card" a legújabb kislemezének címe. http://jrock247.com/2017/05/yousei-teikoku-announces-tarot-card-exclusives-for-20th-anniversary-single/ Pedig komolyan azt hittem, hogy majd az énekesnő arcával fémjelzett kártyákkal fogunk jósolni magunknak. Néha egész vicces dolgok jönnek ki abból, ha csak átfutom a címet, és megállok ott, hogy "tarot card".
Amúgy tényleg 20 éves az együttes? Én úgy tudom, hogy 2009 körül debütáltak.

« Válasz #18 Dátum: Május 26, 2017, 10:40:08 pm »
Sziasztok!

Itt a link a dalokhoz:
Ziggy féle:

Exile Takahiro féle:

Valamire engem is emlékeztet. Amennyire én vissza tudom keresni, nem volt se animé'ben, sem filmben, majd az okosak megmondják ha tévedek ^^
Valószínűleg a generic gitár riff miatt tűnik ismerősnek.

Aki nem tudná a japánok nagyon szeretik a újra énekelni a régi számokat Takahiro is ugyanezt csinálta és rá rakta a Visionalux albumára, amin
 nem ez az egyetlen ilyen feldolgozott szám van. Ha több infót kérsz a youtube is leírja neked.
Valamelyik Music Staionban összegyűjtötték a leginkább feldolgozott dalokat és Ai san san nyert.
Sok számot tudnék felsorolni ami nem az eredeti előadójával lett híres. pár példa: Arashi Furusato, EXILE Choo Choo Train.

« Válasz #19 Dátum: Június 12, 2017, 08:04:45 am »
Óriási öröm, hogy Okui Masami új kislemezzel jelentkezik augusztus 30-án. Csak azt találom érdekesnek, hogy mint 25. évfordulós kislemez jelenteti meg, amikor 1993-ban debütált. És hogy nem ez az első eset, hogy ilyennel találkozok, hogy évfordulós albumot, kislemezt, koncertet egy évvel korábban jelentetnek meg / tartanak meg, mint amikor az valójában lenne. Az fordult meg a fejemben, hogy lehetséges, hogy a japánok sorszámnévben gondolkodnak? Például jelen esetben ugye 1993 volt a debütálás éve, ezért ez az 1. év. Ennek logikája alapján 2017-ben a 25. év lesz. Van ilyen jellegű gondolkodás Japánban, vagy ez csak az adott előadó sajátja, ha ő úgy dönt, hogy egy évvel korábban tartja az évfordulót (amikor kezdődik mondjuk a 25. év), akkortól ünnepli?

« Válasz #20 Dátum: Július 13, 2017, 03:57:13 pm »
Nahát, a My Anime List betette a vidám dalok közém mely felpezsdíti a napunkat a Tears to Tiara openinget is: https://myanimelist.net/featured/2171/Seven_Anime_OP_Songs_To_Brighten_Your_Day Egyébként furcsa számomra Suara: Free and Dream dala, a szövegét soha nem tudtam értelmezni, nem áll nekem össze eggyé. De az biztos, hogy nagyon jó és hangulatos dal, kifejezetten jól mutat a balladái között egy ilyen vidám szerzemény. Valamint itt van Shimokawa Mikuni: tomorrow dala, ez inkább csak emlék, annyira nem vidámnak nem érzem, hogy mosolyt csaljon az arcomra. A többit nem ismerem, de egy Mizuki Nana dal is helyet kapott.

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #21 Dátum: Július 13, 2017, 05:50:12 pm »
A DISCOTHEQUE valóban egy hangulat-feldobós dal, még úgy is, hogy az animéhez nem igazán illett (volna). A Brand New World és a Happy Material is teljesen jogos. A tomorrow mellett nekem a Happy Material is már emlék, a Mahou Sensei Negima kb. első 20 látott animémben van benne, de a mai napig szívesen hallgatom mindkettőt. (Pláne, hogy az IDOLM@STER-ös Hibiki az utóbbit feldolgozta.)

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #22 Dátum: Július 13, 2017, 08:06:15 pm »
A Tomorrow-tól nekem csömöröm van, szóval épp az ellenkezőjét éri el... Futok tőle ki a világból (azon a listán van, amin azok a dalok, amiket túl sokszor hallottam ahhoz, hogy élvezzem őket).
Mivel nem vok One Pieces, ezért nekem a Brand-new World jutott eszembe Nishizawa Shienától, ami viszont mindig feldob, ha hallgatom. :D
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #23 Dátum: Július 13, 2017, 09:37:52 pm »
A tomorrow tényleg agyonra játszott dal volt még minálunk is, és mainstream dal lett. Olyan, hogy ha Shimokawa Mikuni, akkor tomorrow. Amúgy nekem a fumoffu opening és ending sokkal jobban tetszik.

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #24 Dátum: Július 13, 2017, 10:21:41 pm »
Mivel nem vok One Pieces, ezért nekem a Brand-new World jutott eszembe Nishizawa Shienától, ami viszont mindig feldob, ha hallgatom. :D
Látod, egy kötőjel mennyi mindenen változtat. Azt is kedvelem, bár nekem eszembe juttatja azt, hogy a Gakusen Toshi Asterisk mekkora szerencsétlenkedés volt. Amúgy én sem láttam egy részét sem a mai napig, de azokat zenéi(nek többéségé)t ismerem, amik túl nagy hype-ot kaptak.

(Nem tudom hol lehetett annyiszor hallani a tomorrowt, hogy megunja az ember, de akkor örülök, hogy én nem jutottam el oda.)

« Válasz #25 Dátum: Július 14, 2017, 07:34:12 am »
Én "szolidaritásból" nem untam meg, mert Shimokawa Mikuni, és dolgozott együtt Okui Masami-val. De a lényeg: 2005-2006 körül magyarul is ment a Full Metal Panic természetesn japán openinggel és endinggel, és ekkor rengeteget hallgattam a tomorrow-t magamnak is, meg az animével együtt is, amikor néztem. Az animében volt inkább rossz hallgatni, ott volt inkább "ezt már eleget hallottam" érzésem, amikor magamnak hallgattam, akkor nem. Valószínűleg azért, mert a TV-ben effektíve rosszabb minőségben hallható a zene, és ha lejátszóról a teljes dalt hallgatom, akkor igazából a zene minősége menti meg. De a gitár dallama nagyon mainstream, semmi komoly "mondanivalót" nem hordoz magában. És ezt rosszabb minőségben hallani olyan érzetet ad, mintha egy bugyuta, mainstream dalt hallgatnék. De a teljes verziót kiváló minőségben hallgatva pont a zene minősége miatt jó hallgatni, hihetetlen jól szól a gitár, és minden hangszer. Én így tudnám magyarázni, hogy mivel lehet megunni a dalt.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #26 Dátum: Július 14, 2017, 10:01:59 am »
(Nem tudom hol lehetett annyiszor hallani a tomorrowt, hogy megunja az ember, de akkor örülök, hogy én nem jutottam el oda.)
A nagyon régi conokon is sokszor volt... Még a MAT-osokon kezdtem, ott tuti többször hallottam (mint kéne), mert utána lett tőle herótom...
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #27 Dátum: Július 29, 2017, 10:19:03 am »
Hallgatva a legújabb angela kislemezt, megmosolyogtatott az extrém gyors szöveg. Na mondom magamban, ez Leeának ideális lenne. De aztán egész jól elboldogultál a Boku Janai kfn-nel, nem? Amúgy nagyon jó az új kislemez, a Zenryoku Summer!, ajánlott a meghallgatása.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #28 Dátum: Augusztus 17, 2017, 01:04:16 am »
Hallgatva a legújabb angela kislemezt, megmosolyogtatott az extrém gyors szöveg. Na mondom magamban, ez Leeának ideális lenne. De aztán egész jól elboldogultál a Boku Janai kfn-nel, nem? Amúgy nagyon jó az új kislemez, a Zenryoku Summer!, ajánlott a meghallgatása.

Az énekkel is elboldogulok a gyors részen, csak sajna máshol nem... Még mindig az egyik kedvenc mondatom a gyors részből a "Bukiyouna boku no buki wa nani?". Persze annak ez többet mond, aki látta a Valvrave-et...
A gyors szövegek időzítése nem lassabb mint a többi részé a módszeremmel, bár alapból lassabb az egészet nézve a szinkroizálókhoz képest.
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #29 Dátum: December 17, 2017, 01:47:41 pm »
Skacok, ez óriási! Új Suara album jelenik meg március végén, és annak limitált kiadása fogja tartalmazni az Utawarerumono dalok karaoke verzióit! A tüske a rózsán az, hogy csak az openingek karaoke verziói lesznek rajta, az endingeké nem. Pedig a Yume ka Utsutsu ka és az Uruwashiki Sekai óriási kedvenc. De sebaj, amint kijön a lemez, ráteszem a karaoke verziókat a megfelelő kfn-ekbe.