Szerző Téma: Számítástechnikai topic  (Megtekintve 2528 alkalommal)

Re:Számítástechnikai topic
« Válasz #15 Dátum: Május 30, 2017, 02:27:59 pm »
Ez is oka annak, hogy inkább felregisztrálok külön-külön minden egyes weboldalra, nem kötöm össze Facebook, Google, egyéb profillal. Egyrészt eleget tud rólam a FB és a Google, másrészt, meg ha neadjisten feltörik a profilomat, akkor hozzáférést nyerhetnek minden más profilomra, melyeket összekötöttem velük.

« Válasz #16 Dátum: Október 27, 2018, 10:15:00 pm »
Az egyik E-mailben kapott kritikát nyilvánosságra hoznám, mert technikai jellegű dolog, és hátha nem én vagyok az egyedüli, akinek ilyen gondja van. Ez a túl hangos ének. Ez azért volt nálam, mert a hangot a 100%-on felül fel kellett vinni +40%-kal, mert "simán" 100%-on olyan halk volt a hangfelvétel, hogy alig voltam hallható. Azt ugyan éreztem, hogy ebből baj lehet, mert tudok arról, hogy ha 100% fölé megy a hang, akkor torzítás lehet, de másképp nem tudtam felvenni. Ezért recsegett itt-ott. A mikrofont meg nem tudom távolabb tenni, mert a fejhallgatóhoz rögzített mikrofonnal vettem fel. De az az érdekes, hogy korábban erősítés nélkül volt 100%-on, és rendesen vette fel a hangot, ez csak mostanra lépett fel, és nem tudom, hogy miért. Az illesztőprogram elvileg rendben működik. Hacsak nem valami frissítés tett be neki. Akkor reménykedni tudok abban, hogy egy újabb frissítéssel helyrehozzák. De ha nem ez a baj forrása, akkor szívesen meghallgatok tippeket, hogy mi lehet az.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #17 Dátum: Október 28, 2018, 02:34:32 am »
Az egyik E-mailben kapott kritikát nyilvánosságra hoznám, mert technikai jellegű dolog, és hátha nem én vagyok az egyedüli, akinek ilyen gondja van. Ez a túl hangos ének. Ez azért volt nálam, mert a hangot a 100%-on felül fel kellett vinni +40%-kal, mert "simán" 100%-on olyan halk volt a hangfelvétel, hogy alig voltam hallható. Azt ugyan éreztem, hogy ebből baj lehet, mert tudok arról, hogy ha 100% fölé megy a hang, akkor torzítás lehet, de másképp nem tudtam felvenni. Ezért recsegett itt-ott. A mikrofont meg nem tudom távolabb tenni, mert a fejhallgatóhoz rögzített mikrofonnal vettem fel. De az az érdekes, hogy korábban erősítés nélkül volt 100%-on, és rendesen vette fel a hangot, ez csak mostanra lépett fel, és nem tudom, hogy miért. Az illesztőprogram elvileg rendben működik. Hacsak nem valami frissítés tett be neki. Akkor reménykedni tudok abban, hogy egy újabb frissítéssel helyrehozzák. De ha nem ez a baj forrása, akkor szívesen meghallgatok tippeket, hogy mi lehet az.

Én felvettem alaphangon (jó, így is kapott +20 decibelt ha jól emlékszem), aztán Audacityben játszadoztam a hangerővel (sajátommal plusz az instru alappal).
・・・モノクロの世界へようこそ!

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #18 Dátum: Október 28, 2018, 10:50:45 am »
sm4e: milyen programot használtál a felvételhez?

« Válasz #19 Dátum: Október 28, 2018, 12:52:29 pm »
Audacity. Be is frissítettem a legújabbra, a 2.3.0-ásra.

• Nem elérhető Narumi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #20 Dátum: Május 22, 2019, 07:24:21 pm »
Winfos 8.1-nél arra a hibára, hogy folyamatosan 100%-on pörög a merevlemez akkor is, ha épp nem csinálok semmit a gépen, van valami javítás, megoldás ennek kiküszöbölésére?

Kezd baromira elegem lenni, hogy 10 percekre lefagy, használhatatlan az egész gép... >_> (Persze mindig akkor, amikor épp baromi sürgős lenne használni.)

Sajnos újratelepíteni, más rendszert rátenni nem áll módomban jelenleg.

• Nem elérhető waka
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Még hülyébb még hamisabban
    • wakabakashii (félkész)
« Válasz #21 Dátum: Május 23, 2019, 09:45:12 pm »
Lehet, frissítéseket keres... Megpróbáltad a Vezérlőpult -> Windows Update-ben keresni frissítéseket? Esetleg nézd meg a Feladatkezelőben az Indítás fülön, hogy milyen programok akarnak betölteni rendszerindításkor. Néhány feleslegesnek vélt program letiltása javíthat a Windóz betöltésén.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #22 Dátum: Május 23, 2019, 10:12:28 pm »
@Narumi
Régen nekem a Superfetch letiltása megoldotta a problémát.
Ez az oldal jól elmagyarázza hogy hogyan tudod kikapcsolni: https://www.tekrevue.com/tip/disable-superfetch-prefetch-windows-8/
・・・モノクロの世界へようこそ!