Szerző Téma: Képek a KFN-hez  (Megtekintve 947 alkalommal)

Képek a KFN-hez
« Dátum: December 10, 2017, 02:57:52 pm »
Nem találtam megfelelõ topicot a kérdésemhez, ezért úgy döntöttem, hogy nyitok neki egyet. Képkeresési segédlet is lehet. :) Nos, a jelenlegi helyzet az, hogy felmerült bennem még régebben, hogy csinálnék karaokékat ilyen nagyon ritka animékbõl OVA-kból, amelyekhez még képet sem lehet jó méretben találni. A kérdésem az lenne, hogy akkor lehet az adott animébõl egyénileg kivágni screenshotot, és akkor 640×480-as méretû képet felhasználni?

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenõrzõ
  • Lelkes karaokés
Re:Képek a KFN-hez
« Válasz #1 Dátum: December 10, 2017, 09:16:01 pm »
Nem találtam megfelelõ topicot a kérdésemhez, ezért úgy döntöttem, hogy nyitok neki egyet. Képkeresési segédlet is lehet. :) Nos, a jelenlegi helyzet az, hogy felmerült bennem még régebben, hogy csinálnék karaokékat ilyen nagyon ritka animékbõl OVA-kból, amelyekhez még képet sem lehet jó méretben találni. A kérdésem az lenne, hogy akkor lehet az adott animébõl egyénileg kivágni screenshotot, és akkor 640×480-as méretû képet felhasználni?

Javaslom hasznalj Jasc Paint Shop Pro editort (vagy barmilyen masikat, ami erre kepes) es meretezd at 1024x768-ra, majd tolj ra egy "Adjust"/"Add/Remove Noise"/"Edge Preserving Smooth"-ot, illetve egy "Adjust"/"Sharpness"/"Sharpen"-t, illetve sokszor segit egy "Adjust"/"Brightness and Contrast"/"Brightness"/"Brightness/Contrast", Brightness es Contrast -3 (Brightness akar -6). Csodat tud muvelni.

Mas: Ajanlom mindenkinek a https://tineye.com oldal hasznalatat. Ha van egy kepetek, amit valahol a netrol vadasztatok es rosszabb minosegu, ide erdemes feltolteni. Azt a kepet alapul veve keresgel, igy elofordulhat, hogy meg tudja talalni ugyanazt nagyobb felbontasban, illetve jobb minosegben.

Re:Képek a KFN-hez
« Válasz #2 Dátum: December 10, 2017, 10:44:33 pm »
Köszi a programajánlatot, ki fogom próbálni, ha aktuális lesz majd.

A weboldalért is külön köszönet! :O Nem találom meg nagy felbontásban a Játék határok nélkül logóját, csak kicsiben, hátha okosabb nálam.