Szerző Téma: Számítástechnikai topic  (Megtekintve 3263 alkalommal)

Számítástechnikai topic
« Dátum: április 16, 2017, 03:58:45 pm »
Mivel a karafunos programban erősen átmentünk a számítástechnikába, ezért úgy vagyok vele, hogy legyen most is külön topicja, mert bármikor kellhet ilyen jellegű segítségkérés, és az jól jöhet bármikor elővenni egy rendezett helyen.

Szóval: VirtualBox-ra feltettem a Windows XP-t, és azon nem akar elindulni a KaraFun (üres móka, értitek...), mert Direct 3D-t kér, amit a gép állítólag nem támogat.. Szóval, hogyan lehet ezt aktiválni?
Vagy lehet, hogy a Dual Boot lenne a jó megoldás? Nemcsak a KaraFun miatt lenne jó nekem az XP, hanem a scanneremnek (HP Scanjet 3970) is csak Vistáig van drivere, és Windows 7 és fölötte már tényleg nem működik rendesen. És nem akarok egy új scannert venni csak azért, mert nincs már rá támogatás. Ez egy nagyon jó gép, működőképes, és egy jó minőségű scanner meg drága. Arról nem is beszélve, hogy egy igazán jó minőségű multifunkciós gép, tehát ami jó minőségben scannel, azért szintén elkérik a pénzt. Egy 10-15.000 forintos multifunkciós cucc scannelési minősége szót sem érdemel.
A másik, ami eszembe jutott, bár nem kifejezetten csinálnék ilyet, de ha mégis... Ha régebbi Windows is fent van a gépen (akár virtuálisan is), azon futtathatók a régi játékok is? Például ha feltennék egy Windows 95-öt, azon elmennének a '90-es évek játékai?
És melyik virtuális program a jobb? VirtualBox vagy WMware WorkStation?
« Utoljára szerkesztve: Május 29, 2017, 07:58:58 am írta supermario4ever »

• Nem elérhető Esty
  • Néha már énekel
  • *
  • H!P-ért és K-popért hozzám ^.^
Re:Számítástechnikai segítségkérés
« Válasz #1 Dátum: április 16, 2017, 04:56:56 pm »
Valószínűleg elfutnak, de én nem garantálom. Asszem van, amelyik pl nem ismeri fel, hogy egy jó 20 évvel modernebb hardware-ed (meg hozzá drivered) van és "újabb" verziót követel.

« Válasz #2 Dátum: április 16, 2017, 05:24:06 pm »
Csak egy felvetés volt, de megpróbálnám. Mellesleg itt válaszolva a BIOS kérdésre, ez engem is érdekelne. Mert úgy képzelem el a Dual bootot, hogy rákérdez, hogy melyik Windowst hozza be. Én legalábbis így láttam. És kérdés, hogy feltéten kell ehhez két merevlemez, ami ugye már SSD is lehet, vagy egyről is meg lehet csinálni. Bár ahogy gyűjtöm a cuccaimat a D meghajtóra, nem feltétlen jó dolog ide tenni még egy Windows-t.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #3 Dátum: április 16, 2017, 05:41:52 pm »
Miért kéne? Nekem 1 merevlemezem van, és a laposom mindegyike dual boot-os volt, amióta csak van laptopom, és midegyik 1 lemezes.
Ami kell hozzá, az 2 külön partíció, hogy el lehessen különíteni a kettőt (na meg a legtöbbször más oprendszerhez más fájlrendszer is kell).
Ez viszont azt jelenti, hogy kell legalább 2 olyan, amire elfér az adott rendszer.
Ha a másik oprendszer Linuxos, akkor létezik a grub nevű találmány, ami kiadja a fent lévő oprendszerek listáját, és választhatsz. Azaz mielőtt
rákerülne a vezérlés a redszerbetöltőre, előtte a grub kapja, és kiválaszthatod, melyiket akarod indítani.
Ha mindkettő windows, akkor ez már nem feltétlenül működk ilyen egyszerűen, mert ott ugye van a régi MBR-es meg az új, ami külön helyet
foglal a rendszer(ek)nek, de hogy az magától felfogja-e, hogy több rendszer van, vagy sem, erre nem vennék mérget (már csak azért sem,
mert pl. a win nem látja az ubutus partíciókat, és ugye lefelé kompatibilitási problémái eleve voltak mindig a win rendszereknek).
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #4 Dátum: április 28, 2017, 09:25:43 pm »
Ismét segítséget kérnék. Vettem egy Kodak márkájú memóriakártyát, de nem akarja felismerni a gépem. Igazából nincs SD kártya bemenete, ezért egy USB-s adaptert használok hozzá. A kérdés az lenne, hogy driverrel működne? Ha ilyen, az SD kártya driverét tegyem fel, vagy az USB adapter (ami Silver Line márkájú) driverét?

• Nem elérhető waka
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Még hülyébb még hamisabban
    • wakabakashii (félkész)
« Válasz #5 Dátum: április 28, 2017, 09:36:49 pm »
Az USB adapter driverét. Ha azt sikerül, akkor már be kéne olvasnia a kártyát.

« Válasz #6 Dátum: április 28, 2017, 10:50:36 pm »
Hát, egyelőre nem sikerült drivert találni, de majd még keresni fogom.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #7 Dátum: április 28, 2017, 11:27:07 pm »
Van, akinek segít a Driver Booster...
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #8 Dátum: Május 18, 2017, 07:41:42 am »
Van különbség a különböző tömörített zenei formátumok között? Számomra mindig is az mp3 volt az alap, de itt írják, hogy nyugdíjazzák a formátumot, helyette az aac lesz az uralkodó: https://sg.hu/cikkek/it-tech/125286/nyugdijaztak-az-mp3-formatumot. Nem hiszen csak úgy feledésbe fog merülni az mp3, amikor sokáig ezt használtuk, és volt általánosságban az elfogadott. A cikk azt írja, hogy az aac jobb hangminőséget képvisel, és több beállítási lehetőséget tartalmaz. Ti mit tapasztaltatok?

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #9 Dátum: Május 18, 2017, 08:45:39 pm »
Szerintem ez megint a menőzés, mivel nem hinném, hogy a jobb minőségű mp3 és az AAC között emberi füllel hallható lenne a különbség...
Az AAC inkább azért terjedt el, mert a mobilos cuccok inkább ebben jönnek ki...
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #10 Dátum: Május 19, 2017, 08:35:45 am »
Én is azt gondolom, hogy ez csak menőzés, főleg, hogy leginkább az Apple használja ezt a formátumot, amennyire én tudom. A Google Play-ről és az Amazonról és mp3-ban lehet zenét vásárolni. Ez inkább az iTunes sajátja, ritkán használtam az aac formátumot, csak akkor, amikor a Nintendo 3DS zenei programjára vittem át zenét, mert az az aac-t kezeli a legjobban.

Re:Számítástechnikai topic
« Válasz #11 Dátum: Május 29, 2017, 08:01:43 am »
Ez számomra teljesen új dolog, hallottatok ilyenről? https://sg.hu/cikkek/it-tech/125461/fel-lehet-torni-a-gepet-a-videokhoz-letoltott-feliratokkal Nem is nagyon tudom értelmezni a lényeget, az az igazság, de ez valami olyan, hogy egy feliratot tároló oldalon felcserélik egy feliratfájlnak látszó programmal, mely által hackerek hozzáférnek a gépünkhöz, ha aktiváljuk őket?

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #12 Dátum: Május 29, 2017, 08:38:50 am »
sm4e: Ez azokra a lejátszókra vonatkozik így ránézésre, amik online adatbázisból automatikusan letöltenek és megnyitnak neked feliratot a videóhoz, amit elindítottál. Én speciel manuálisan szoktam szedegetni, mert még kb 6-7 évvel ezelőtt használtam olyan lejátszót, ami támogatta ezt a funkciót, de sokszor nem talált megfelelő feliratot az adott videóhoz. :/ (Azóta biztos fejlődött a technológia, de elégedett vagyok a jelenlegi playeremmel.)

« Válasz #13 Dátum: Május 29, 2017, 01:45:56 pm »
Én is mindig manuálisan szedem le a feliratokat, illetve ha az adott videóhoz hozzá van rendelve az srt fájl, akkor azt hozzáadom, ezért nem is értettem, hogy mi ez. A másik meg hogy Media Player Classic-kal nézek legtöbbször videókat, úgyhogy így végülis nem érint, de kíváncsi voltam.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #14 Dátum: Május 30, 2017, 08:34:14 am »
Ez egyébként tipikus esete annak, hogy valami gyorsaságot/egyszerűséget hozni hivatott fejlesztés gyengeségeit kiaknázzák rosszindulatú célokra. Az emberek egy része lusta manuálisan feliratot keresni és kiválasztani, ezért valaki kitalál rá egy megoldást, amit mások meg kihasználnak. :/