Szerző Téma: Hibák a számokban vagy a listában  (Megtekintve 3546 alkalommal)

Re:Hibák a számokban vagy a listában
« Válasz #45 Dátum: Június 24, 2018, 11:22:24 am »
Igen, suigetsu. Az első kanji a víz, és annak a kínai olvasata

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #46 Dátum: Június 25, 2018, 12:57:01 am »
Az általam beküldött Mekakucity Actors - Kagerou Daze Kagerou Deze-ként tűnik fel a listában.
[moderálta: Mystra]

Ah, na most ismet utananeztem:

Romaji: Kagerou Deizu
English: Heat-Haze Daze
Official English: Kagerou Daze

Igy mar ertem honnan jhon ez a Daze. Igazabol a Deizu lenne a helyes, de nem volt vilagos, hogy az angol valami hibridet csinalt. Ez esetben lehet inkabb a Deizura irom at, az egy kicsit vilagosabb. ^^'

Ha jól tudom a japán cím is alapvetően a daze és a days egybehangzóságával játszott egyszerre reflektálva a szám története szerint végtelen sok ismétlődő napra illetve arra, hogy az egész "okozója" a nyári hőség. Szerintem már maga Jin se tudja, hogy mi volt az eredeti elképzelése :D Jó lesz a Deizu is, hiszen ameddig a Mekakucity Actors-hoz van besorolva, addig úgyis megtalálja, aki akarja énekelni.

Jelezném gyorsan saját hibámat: Kairiki Bear - (Vocaloid GUMI & Kagamine Rin) Inai Inai Izonshou (+Vocal) légyszi helyezd át a Vocaloid kategóriába (előre került az alkotó neve). Bocsi a kavarodásért :/
« Utoljára szerkesztve: Június 25, 2018, 01:09:54 am írta Roloca »
・・・モノクロの世界へようこそ!

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenőrző
  • Kezdő karaokés
« Válasz #47 Dátum: Június 28, 2018, 10:00:36 pm »
Jelezném gyorsan saját hibámat: Kairiki Bear - (Vocaloid GUMI & Kagamine Rin) Inai Inai Izonshou (+Vocal) légyszi helyezd át a Vocaloid kategóriába (előre került az alkotó neve). Bocsi a kavarodásért :/

Javitva, koszi!

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #48 Dátum: Július 13, 2018, 12:00:07 am »
Mekakucity Actors - Lost Time Memory
A (Karaoke) végződésű fájlnál a legvégén az utolsó gitárhang kétszer játszódott le. Javítottam és feltöltöttem a Dropboxba.

Amúgy van valami standard a címezésre? Pl a romaji fontosabb, mint az angol cím?  Mert romaji alapján "Rosutaimu Memorii" és a Kagerou Daze is át lett írva a romajis megfelelőjére :D

EDIT: A songs.txt-ben a Danganronpa címéből kimaradt a második n "Dangaronpa"-ként van írva
« Utoljára szerkesztve: Július 13, 2018, 12:12:19 am írta Roloca »
・・・モノクロの世界へようこそ!

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenőrző
  • Kezdő karaokés
« Válasz #49 Dátum: Július 13, 2018, 09:12:42 pm »
8: Koszi, lecsereltem, most mar jonak tunik!

Roloca: Koszi, szinten lecsereltem! Plusz javitottam a Danganronpat. Az erdekes, hogy johetett ossze, hogy a fajlrendszerben meg jol volt. <.< Lehet ratenyereltem a backspace-re. >.>
Ami meg az elnevezest illeti.
Azert a "Daze"-nek nincs sok koze az eredeti elnezvezeshez. カゲロウデイズ => Kagero Deizu => Kagero Days => Kagero Daze.
Ennek meg ロスタイムメモリー => Rosu Taimu Memorii => Loss Time Memory => Lost Time Memory
De amugy nem teljes kovetezetesseg, normal esetben jobb szeretem az eredeti cimet, de ha valami nagyon egyertelmuen angol, akkor sok esetben inkabb az angolt. Egyebkent ez mar felmerult dalszovegben is. Ott abban maradtunk, hogy ha az enek kijon angolra, akkor angol, ha pedig nem, akkor romaji.

• Elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #50 Dátum: Október 21, 2018, 12:05:47 am »
Átírom ide is és akkor nemfelejtődik el:
Fire Emblem számokat egy mappába egyesítsük :D "FE Shadows" nevű kfn valójában Fire Emblem Echoes: Shadows of Valentia (széria) és a szám címe Heritors of Arcadia

Aztán con után írom, ha találunk mást is.
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。