Szerző Téma: Kérdések, óhajok, sóhajok  (Megtekintve 1112 alkalommal)

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
Kérdések, óhajok, sóhajok
« Dátum: Február 13, 2018, 12:05:37 pm »
Bármi kérdés, kérés merül felm jöhet ide. :)
Versenykiírásokat jól nézzétek át, mert ismét vannak változások és újítások ;)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

Re:Kérdések, óhajok, sóhajok
« Válasz #1 Dátum: Február 13, 2018, 05:01:25 pm »
Fűű, nekem még eléggé kétséges a dalválasztásom. Sajnos az egyikről le kell mondjak, amit szívesen elénekeltem volna, mert most próbáltam, és túl magasan van nekem, és nincs még annyi tapasztalatom, hogy versenyhelyzetben a határokat feszegessem. Ez az őszi verseny egyik nagy tanulsága számomra. A másik dal talán jó lesz, de annak a kislemeze csak február 28-án fog megjelenni. Bízom benne, hogy a lehető leghamarabb elérhetővé teszik, és ha meghallgatom a teljes változatot, akkor is menőnek fogom tartani, és el is fogom tudni énekelni. Az biztos, hogy a képek megvannak, lesz belőle hivatalos karaoke verzió, úgyhogy már csak a kfn-t kell belőle megcsinálni.

« Válasz #2 Dátum: Február 19, 2018, 09:29:58 pm »
Látom, elindult a jelentkezés. Majd kapunk linket, ahova fel lehet tölteni a dalt?

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #3 Dátum: Február 19, 2018, 10:25:01 pm »
Minden jelentkező e-mailben kap majd bővebb információt a további teendőkről :) Azt nem ígérem, hogy rögtön, amint jelentkezik valaki, de egy pár napon belül mindenképp.
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #4 Dátum: Február 21, 2018, 12:10:09 am »
Jól értelmezem, hogy akkor most nincsen semmi féle listán kívüli dalválasztás?

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #5 Dátum: Február 21, 2018, 09:42:21 am »
Alapvetően jó lenne, ha a listáról tudna mindenki választani... De az olyan emberek esetében, akik készítenek is kfn-t, engedélyezett, ha megcsinálja magának még időben... :D Te is pl nyugodtan választhatsz listán kívülit, csak majd a visszajelző emailben szépen meg foglak kérni, ha lehet csináld meg a kfn-eket március 12-ig és utána már ne változtass a döntéseden.
Ilyenkor a kfn-t nem csak a dropboxba kellene feltölteni, hanem az adarna.verseny@gmail.com címre is el kell küldeni (vagy a hangfelvételes mappába feltölteni), hogy időben ellenőrizhető legyen.
(Természetesen ez nem jelenti azt, hogy azok, akik nem értenek a karafunhoz, nem választhatnak más számot, de nekik könnyebbség a lista, mert ugyebár azokhoz tuti létezik minőségi instru :D)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #6 Dátum: Február 21, 2018, 06:49:15 pm »
I see, akkor majd úgy ^^

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Soraru wannabe
« Válasz #7 Dátum: Március 11, 2018, 07:21:26 pm »
Pontosan milyen fájlt töltsek fel a versenyre? :D
Találtam olyan funkciót a KaraFunban hogy felveszi a hangod miközben megy a szám.
A zenét nem veszi de hozzá lesz értelemszerűen igazítva
és be lehet állítani hogy a lejátszásnál játssza le a te hangodat is.
Illetve van egy olyan opció hogy az egészet (zene + te hangod) egy új fájlba exportálja.
Szóval a kérdés: Melyiket töltsem fel? Azt amelyiken csak az én hangom van vagy azt amin zene is?
Előre is köszi^^
あぁ、自分がもう一人いればいいのにな。。。

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #8 Dátum: Március 11, 2018, 10:54:57 pm »
Roloca:
Nem muszáj a karafunnal felvenni :D felveheted más programmal is, vagy akár a telefonoddal, diktafonnal...
Annyi a fontos, hogy a felvétel mp3 formátumban legyen, csak az instrumental zene és a te hangod hallatszon (ha van egy kicsi háttérzaj, az nem gázm amíg a lényeg jól hallható :D)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Soraru wannabe
« Válasz #9 Dátum: Március 12, 2018, 01:14:22 pm »
A WMA nem felel meg? :D
Átkonvertálom ha nagyon muszáj de akkor picit veszít a minőségéből :/
あぁ、自分がもう一人いればいいのにな。。。

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #10 Dátum: Március 12, 2018, 10:39:42 pm »
Jó lesz wma-ban is :)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

« Válasz #11 Dátum: Március 15, 2018, 10:43:05 am »
Na, odalett a torkom. T_T Ha nem lesz feltöltve tőle hangfelvétel, akkor ezért.

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #12 Dátum: Március 16, 2018, 05:05:34 pm »
Egy kérdés a szervezők felé:
Láttam, hogy versenydal a Love Live! School idol projectből az Aishiteru Banzai!. Ha már az enyém a globális foglalás és megcsinálom valami határidőig, akkor még fel lehet használni a versenyre?

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #13 Dátum: Március 16, 2018, 07:40:48 pm »
8:
Köszönöm, ha megcsinálod. :D Megkönnyítenéd az életemet így con előtt.
A versenydalokkal mindig az a helyzet, ha nincsenek meg és senki se foglalja, én legyártom egy egyszerűbb kfn-nek. (Énekelhető, gyorsan megvan kategóriásban, hogy tuti meglegyen időre) Így lenne ezzel is, biztonságinak már rákészültem, hogy megcsinálom.
Ha a következő hét folyamán meg tudod csinálni és elküldöd nekem, akkor még jókor lesz a versenyre is. :)
((ha csak később lenne meg, nyugodtan csinálj egy szép, kidolgozott verziót és majd lecseréljük, én az ilyen gyorstalaplós kfn-eket úgysem töltöm fel dropboxba))
« Utoljára szerkesztve: Március 16, 2018, 09:19:04 pm írta Tsuki »
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #14 Dátum: Március 16, 2018, 10:18:16 pm »
Na, csak sikerült nekem is feliratkozni. (Meg ezer év után újból megjelenni a fórumon. xD) Kicsit nehezen mennek a dolgok mostanság, de talán lesz még ebből valami.
Kérdés: most nincs olyan megkötés, hogy az egyiknek gyorsnak a másiknak meg lassúnak kell lennie?
(Ja és, én is olyat választottam, ami nincs még meg, de megvan az official instrumental, megpróbálom a hét végén összerakni a kfnt.)
« Utoljára szerkesztve: Március 16, 2018, 10:58:09 pm írta Roni »
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."