Szerző Téma: Kérdések, óhajok, sóhajok  (Megtekintve 1834 alkalommal)

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
Kérdések, óhajok, sóhajok
« Dátum: Január 01, 2018, 12:21:07 pm »
Bátran kérdezzetek bármit :)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

Re:Kérdések, óhajok, sóhajok
« Válasz #1 Dátum: Január 01, 2018, 01:25:14 pm »
Nagyon érdekesnek hangzik ez az új verseny, de ez hogy is lesz? Párban énekel egy fiú és egy lány, kvázi párbajoznak egy dalban, és aki jobban énekli a maga szólamát, az nyer? Ilyet láttam YouTube-on, ez tényleg érdekes.

• Elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #2 Dátum: Január 01, 2018, 02:03:35 pm »
Tsuki azt mondta, hogy nem férfi és női csapatok lesznek, hanem vegyesen, hogy ne legyen az, hogy egyik nemből sokan jelentkeznek, másikból alig. A Goto-sensei-féle Piros-fehér dalcsatán is probléma volt, hogy majdnem kétszer annyi férfi volt, mint nő. Nem éppen fair. xP Ha jól értelmeztem, mindkét csapat visz 3-3 dalt, amiben egyszerre 1, 2, 3 vagy 4 csapattag énekel, aztán a végén a közönség megszavazza, hogy a piros vagy a fehér csapat 3 előadása volt-e jobb. Mivel ez helyben nevezős lesz, amit te mondasz nem igazán kivitelezhető; előre kéne tudni, kik jönnek és milyen dallal, hogy abból fel lehessen készülni. Viszont ez egy tök érdekes ötlet, egyszer egy ilyet is ki lehetne próbálni. :D

« Válasz #3 Dátum: Január 01, 2018, 10:41:14 pm »
Az igazat megvallva, egyáltalán nem értem a kivitezelést. Én olyat képzelek el, amit YouTube-on láttam, hogy Okui Masami és Ohmi Tomoe elénekelték a Cutie Honey dalt úgy, hogy Okui Masami énekelte az első versszakot a refrénnel, Ohmi Tomoe meg a másodikat, és akkor ki volt a jobb. Vagy ez hogy lesz?

• Elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #4 Dátum: Január 02, 2018, 10:49:10 am »
A csapatok tagjai énekelnek együtt, nem a két csapatból egy-egy ember méri össze a tudását egy dalon belül. Tehát első körben mondjuk a fehér csapatból hárman éneklik a Moonlight Densetsut, majd jön a piros csapat a Lonely In Gorgeousszel. És ugyanígy a maradék két körben. Tehát kvázi egy csoportos verseny, csak itt két nagy csapat van, nem sok pici.

« Válasz #5 Dátum: Január 02, 2018, 08:49:40 pm »
És akkor hogy melyik énekel jobban?

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #6 Dátum: Január 04, 2018, 11:58:41 am »
toumeiNi tök jól leírta :) mondok egy példát:
Helyben jelentkezik mondjuk 10 ember, akkorsorsolással két 5 fős csapat lesz belőlük. Az 5 fős csapatok elvonulnak egy fél órára egyeztetni.
pl.: Fehér csapatba került 3 lány és 2 fiú -> 3 dalt kell elénekelniük (LQ és Vocal Only-n kívül bármit lehet választani), feloszthatják teljesen szabadon, hogy ezt a hármat hogyan énekelik: két duett és egy szóló vagy egy duett, egy három fős ás egy négy fős... stb A lényeg, hogy 3 szám legyen és minden csapattag legalább az egyikben énekeljen.
Ha megvan a 3 választott szám (különbözőek) és a csapat felosztása, kezdődik a verseny. A Fehér csapat énekli az első dalát, aztán a Piros csapat az elsőjét, utána a Fehér a második számát, aztán a Piros stb...
A közönségszavazás a végén történik piros és fehér zászlókkal, sapkákkal, sálakkal, akármikkel feltartva :D Arra a csapatra kell szavazni, amelyiknek a 3 előadása összességében jobb volt.
(a max létszám azért 16 fő, hogy kettő max 8 fős csapat legyen, mivel egyszerre csak 4 ember fér fel a színpadra és mikrofonunk is 4 van :D ha páratlan számú jelentkező lesz, akkor lehet egy szervezőt választani a kisebb létszámú csapatba)
Remélem, így már el tudod jobban képzelni :) Azért változtattuk a youtube-os verzióhoz képest, hogy ne legyen gond a nemek egyenlőtlen eloszlásából és nem egy számon belül kell egymást ellen énekelni, hanem tudlajdonképp ez egy naaagy csoportos verseny 2 csapat között.
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

« Válasz #7 Dátum: Január 04, 2018, 07:30:49 pm »
Így már teljesen rendben van, köszönöm szépen. :) Érdekesnek hangzik, a dalokat a csapatok választják ki, vagy ti adtok meg három dalt?

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #8 Dátum: Január 07, 2018, 11:23:22 am »
sm4e: remélem, ez megválaszolja a kérdésedet :)
3 dalt kell elénekelniük (LQ és Vocal Only-n kívül bármit lehet választani)
Bár mókás lenne még a kaszinó antijokerrel is ötvözni az egészet :D

« Válasz #9 Dátum: Január 09, 2018, 09:56:29 pm »
Az biztos. :D De most látom Facebookon, hoigy Uta Gassen ennek a versenynek a neve. Hát van ilyen Ranma 1/2 OVA, amelynek ez a neve, és ott tényleg az volt, hogy szereplők egymás után énekeltek dalt. https://myanimelist.net/anime/6713/Ranma_%C2%BD__Nettou_Uta_Gassen Akkor most már végképp tudom, hogy mi ez.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #10 Dátum: Január 09, 2018, 10:46:20 pm »
Szóltam már érte, hogy az eredeti programtervezethez képest, amit anno küldtünk a Mondo felé, már csak simán Dalcsata névre kereszteltük, de ha ez az elnevezés segített a megértésben, akkor nem bánom, hogy nem tették. :'D

« Válasz #11 Dátum: Január 14, 2018, 12:13:33 pm »
Jó volt a MondoCon, jól éreztem magam. Az Uta Gassen is jó ötlet volt, de ide is negírnám a kritikámat, amit Orsinak is mondtam személyesen. A kézfeltartásos szavazásra legyen valamiás módszer, ne úgy legyen, hogy kiállunk, előrelépünk, mert az olyan volt, mintha egy kirakatba lettünk volna kiállítva, hogy ha tetszünk, szavazzatok ránk. Vagy akár a húspiacon, de az a lényeg, hogy nem volt kellemes érzés úgy kiállni. Részletes beszámoló később.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Soraru wannabe
« Válasz #12 Dátum: Január 14, 2018, 01:09:05 pm »
Annak ellenére hogy nehéz volt a Vocaloid kategória, inkább legyen az következő conon is :D
Bocs, de a doramák egyszerűen nem fekszenek (hiába szereztünk velük több pontot).
A dalcsata szavazós rendszere eléggé rossz ötlet volt szerintem.
Elvégre a legtöbben (köztük én is) a tippmixre mentünk vissza és meglepetésként ért hogy szavaznunk kell, főleg úgy hogy alig láttunk produkciót.
Nem volt rossz ötlet a közönség bevonása, de az ő szavazatuk nem kellett volna hogy számítson szerintem.
あぁ、自分がもう一人いればいいのにな。。。

« Válasz #13 Dátum: Január 14, 2018, 04:14:09 pm »
Jaj, én vocaloidot, ne. T_T Nekem a dorama mellett a másik halálom. Emiatt volt nekem nehéz a tippmix. Gyűlölöm ezt a stílust, egyszerűen nem tudom megbocsájtani, hogy egy gép énekel. Ez nálam akkora bélyeg, amit eddig egyetlen általam hallgatott dal sem tudta leszedni magáról.

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #14 Dátum: Január 15, 2018, 12:33:54 am »
Roloca:
Örülök, hogy jobban tetszik a vocaloid, mint a dorama... :D
A kézfeltartásos szavazás volt a leggyorsabb és egyszerűbb egy ilyen vetélkedőnél, ahol amúgy nem volt zsűri, csak közönségszavazás. Mondjuk, aki nem volt bent végig, nem lett volna kötelező szavaznia, de majd még fejlesztjük a dolgot legközelebbre ;)
sm4e:
Sajnálom, hogy kellemetlennek érezted, hogy fel kellett menni és előre kellett lépni. :( Viszont ez is egy élmény/tapasztalat, amit nem árt megszerezni. Ha versenyezni és énekelni ki tud állni valaki, akkor az értékelés sem lesz semmivel "húspiacosabb" dolog. Ugyanúgy büszkén ki kell állni. :) Nekem a táncversenyimen a döntő után minden versenyzőnek fel kellett mennie, egyesével szólítottak minket és konkrétan a pontjainkat mutatta fel a zsűri a közönség előtt. Ezért én úgy érzem, ez egyébként velejárója a versenyzésnek, ha maga a verseny olyan típus, ahol ilyen értékelés működhet. :)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。