Szerző Téma: KaraFun Player & Editor  (Megtekintve 13211 alkalommal)

• Nem elérhető Esty
  • Néha már énekel
  • *
  • H!P-ért és K-popért hozzám ^.^
Re:KaraFun Player & Editor
« Válasz #15 Dátum: április 14, 2017, 09:20:00 pm »
Átlagos fejhallgatóval azt vettem észre, hogy akkor van különbség, amikor egy régi számot sok év után újra kiadnak egy válogatásalbumon. Azt lehet hallani, amikor egy stúdióban remasterelnek egy számot, mert azért a stúdiókban is fejlõdik a technika. Néha elképesztõ a különbség, amikor egy mondjuk '90-es évek-beli szám amúgy tök ugyanúgy felkerül egy mostani válogatásalbumra. Az újrakeverés, az utómunkálatok csodákra képesek.

Ú, ilyennel én is találkoztam nemrég, 92-es album remaster, és még instrumentalokat is adtak ki hozzá. És ami a legjobb, hogy az idegesítõ számok közti crossfade-eket is kiszedték (én megértem, hogy nagyobb élmény ha full albumot hallgatsz, de ha csak egy számot, akkor ne kezdõdjön már úgy, hogy belecsiripel az elõzõ dal vége :D )

« Válasz #16 Dátum: április 16, 2017, 10:43:20 am »
Nekem a 2011-es kiadású Hayashibara Megumi: Vintage WHITE válogatásalbuma volt ebbõl a szempontból nagy rácsodálkodás, hogy a '90-es évekbeli dalai mennyire jól szólnak. :)

Ismét segítséget kérnék. Feltettem VirtualBox-ba a Windows XP-t, hogy hátha ezen fut a KaraFun Studio. Talán jó lesz, de azt írja ki, hogy a számítógép nem támogatja a Direct 3D alkalmazásokat. Ezt hogy lehet orvosolni?

• Nem elérhető Esty
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #17 Dátum: április 16, 2017, 03:11:33 pm »
Úh, XP mode-dal én is próbálkoztam, de nekem még a egy õsrégi midiszerkesztõ is szaggatott rajta.
Próbálkoztam azzal is, hogy nem konkrétan az XP mode-ot, hanem simán virutális, és akkor arra XP-t telepíteni, de azon még azt se tudtam elérni, hogy hang legyen.
Lehet, muszáj lesz felraknom egy 32 bites XP-t a gépemre a 7-es mellé. Gondolom külön partícióra kell, ugye?

« Válasz #18 Dátum: április 16, 2017, 03:49:04 pm »
Na ez volt a másik lehetõség, amin én is gondolkodtam, hogy akkor dual boot a gépre, és mindig megkérdezi szépen, hogy melyik Windowst indítsa...
Meg melyik a jobb ilyen program? A VirtualBox mellett a WMware WorkStation-t ismerem, abban úgy emlékszem, hogy több beállítási lehetõség van.

• Nem elérhető Esty
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #19 Dátum: április 16, 2017, 03:58:00 pm »
Megkérdezi? Várjunk, ez nem attól függ, hogy a BIOS-ban hogy van beállítva? Vagy ha nem külön vinyó, hanem csak két partíció van, akkor nem is lehet beállítani, hogy a mondjuk alapból C helyett a D-rõl bootoljon? Úgy értem, hogy csak konkrétan a HDD-t lehet kiválasztani? Vagy ez BIOS függõ?
Bocsi a hülye kérdésekért, de nem értek annyira hozzá. XD

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #20 Dátum: április 16, 2017, 05:47:04 pm »
HDD-t lehet kiválasztani, de azon belül lehet olyan program, ami egybõl ad Neked listát a létezõ rendszerekrõl, és Te választasz. (Az összes laptopom ilyen
elven mûködött eddig, és a mostani is - másik kérdés, hogy a winemet kinyírtam. Attól még a dual boot mûködik, csak a winem áll le közben kék halállal.)
Csinálhatsz 4 partíciót is külön rendszerekkel, de boothoz BIOS-ban akkor is csak 1 merevlemezt adhatsz meg egyszerre. Attól még utána meg lehet
oldani, hogy ki legyenek listázva a rendszerek. A probléma az lehet csak, hogy melyik rendszert ismeri fel automatikusan...
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #21 Dátum: április 25, 2017, 07:24:21 pm »
Valaki megmentené az életemet, és megmondaná, hogy hol is lehet hozzáadni a vokált a kfn-ekhez? (hogy a végeredmény +Vocal legyen) tudom hogy valahol van ilyen opció, de marhára nem találom, és a régi honlap tutorialja meg ugye már nem elérhetõ... argh
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

« Válasz #22 Dátum: április 25, 2017, 08:55:24 pm »
Ezt csak akkor tudod megcsinálni a Studiós a KaraFun-od. Ugye a dal vocal verzióját is hozzá kell adni a fájlhoz. Az a lényeg, hogy ha kész vagy mindennel, akkor a projekt menüpont alatt a zene forrásához hozzá kell adni az off vocal version-t. Ezután alatta találsz egy "zene opciók" részt, és ott lehet vokál segédhangot beállítani, itt állítsd be, hogy a vocal verzió legyen az. Így lesz +Vocal-os a fájl, valamint meg lehet csinálni, hogy Player-ben lejátsszuk azt a kfn-t, akkor hozzá lehet adni a vocal verziót, mint extra sáv. És itt is jelentõsége van annak, hogy a vocal és az off vocal verziók egyezzenek, mert ha nem, akkor kánonban szól a zene. :D

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #23 Dátum: április 25, 2017, 09:15:43 pm »
Bakker... hogy szerzem meg a studios verziót? ;;
megvolt már egyszer, de újrainstalláltam a gépet és ez úgy tûnik nem az XD

nevermind megtaláltam
« Utoljára szerkesztve: április 25, 2017, 09:19:54 pm írta Roni »
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

« Válasz #24 Dátum: április 25, 2017, 10:05:46 pm »
Mai napig imádkozok magamban azon, hogy én is nevermindolhassak. T_T

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenõrzõ
  • Lelkes karaokés
« Válasz #25 Dátum: április 29, 2017, 12:53:19 am »
Valaki megmentené az életemet, és megmondaná, hogy hol is lehet hozzáadni a vokált a kfn-ekhez? (hogy a végeredmény +Vocal legyen) tudom hogy valahol van ilyen opció, de marhára nem találom, és a régi honlap tutorialja meg ugye már nem elérhetõ... argh

Mar hogy ne lenne elerheto? => http://port70.net/~estrica/karaoke/tutorial.txt ;)

« Válasz #26 Dátum: április 29, 2017, 09:03:14 pm »
Hát, több se kell nekem mára. Wakával megoldottuk, hogy mindkettõnk Karafunja studiós legyen, de hogyan... Valami vietnami oldalról szedett le egy crackelt változatot, azt osztotta meg velem. Eléggé egyedi telepítõvarázslója volt, meg nézzétek meg milyen ikonja van. Na mondom neki, most már figyelnek minket a vietnamiak. Ezt az oldalt promotálja: http://nvhproduction.blogspot.hu

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #27 Dátum: április 30, 2017, 08:36:44 am »
Erre most csak ennyit reagálnék: LoL, WTF :D
Minek kellett nektek amúgy random vietnámi verziót szedni? Fent van a files-on a studio mappában minden, ami kell...

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #28 Dátum: április 30, 2017, 03:14:55 pm »
Hát, több se kell nekem mára. Wakával megoldottuk, hogy mindkettõnk Karafunja studiós legyen, de hogyan... Valami vietnami oldalról szedett le egy crackelt változatot, azt osztotta meg velem. Eléggé egyedi telepítõvarázslója volt, meg nézzétek meg milyen ikonja van. Na mondom neki, most már figyelnek minket a vietnamiak. Ezt az oldalt promotálja: http://nvhproduction.blogspot.hu
Nekem is NVH Productionös Stúdióm van. Nem tudom, mi az, de amíg mûködik a program, nem is érdekel.

« Válasz #29 Dátum: április 30, 2017, 04:10:29 pm »
Megnéztem az oldalukat, ez valami cucc az ázsiai országból, akik szintén karaokéval foglalkoznak. Akkor nem vészes? Amúgy neked benne volt a Player? Mert az nekem hiányzik.