Szerző Téma: KaraFun Player & Editor  (Megtekintve 5418 alkalommal)

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
Re:KaraFun Player & Editor
« Válasz #60 Dátum: Február 03, 2018, 10:14:14 am »
Roloca: én speciel nézegetem eleget a KFN-eket Con előtt a gépemen, nem különösebben érzem szükségét annak, hogy tabletről/telefonról is csapassam :D (főleg nem úgy, ha nem képes lejátszani egy az egyben a KFN-eket, hanem progresszívet csinál belőle és hasonlók, ennek így nem sok értelmét látom). Mindenesetre köszi, hogy ránéztél te is, meg hát valamiféle megoldás született a problémára (lejátszatható vele egy KFN), bár kétlem, hogy amire sm4e szeretné használni, arra is megfelel ez a program. :|

« Válasz #61 Dátum: Február 28, 2018, 01:24:07 am »
Részint azért is volt 5 óra a kfn készítése, mert egy teljesen egyedi problémába ütköztem. Szürke színű lett az egyik függőleges szöveg sáv. O_O 8 éve csinálok kfn-eket, de ilyennel még nem találkoztam. Ennek az lett a következménye, hogy annak a sávnak a szövege nem látszott a karaokéban. Még szerencse, hogy folyamatosan mentettem, de így is teljesen ki voltam borulva, mert ha már ilyen sokáig megcsináltam, akkor szerettem volna még ma befejezni. A fél országot felkeltettem, hogy segítséget kérjek, hogy mégis mi ez. Újraindítás nem segített, tüzetesen körbenéztem, de csak nagy nehezen sikerült rájönni, hogy a Project -> Sáv státusza -> Sáv engedélyezése részből valahogy kijött a pipa, azt kellett visszacsinálni. Valami gombkombinációt nyomtam meg véletlenül, és attól lett szürke, vagyis tévedésből le lett tiltva.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Soraru wannabe
« Válasz #62 Dátum: Február 28, 2018, 12:14:11 pm »
Sikerült már valakinek visszaállítani egy KFN régebbi verzióját?
Tegnap nekiálltam volna hogy most befejezem a KFN-emet, igazítás, díszítés deeee
amikor betöltöttem, megjelent a "No music!" felirat.
Furcsának találtam elvégre mindent be szoktam importálni a Librarybe.
Hiába próbáltam adni neki új zene fájlt, kitörölt mindent(lyrics, szövegszín, illesztés)
Miután egy fél napom elment rá és nem találtam semmi hasznosat, úgy gondoltam hogy akkor újracsinálom.
De azért feltenném a kérdést: van valakinek tuti megoldása amivel visszaállította a KFN-jét egy régebbi állapotra?
あぁ、自分がもう一人いればいいのにな。。。

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #63 Dátum: Március 01, 2018, 11:58:55 am »
Részint azért is volt 5 óra a kfn készítése, mert egy teljesen egyedi problémába ütköztem. Szürke színű lett az egyik függőleges szöveg sáv. O_O 8 éve csinálok kfn-eket, de ilyennel még nem találkoztam. Ennek az lett a következménye, hogy annak a sávnak a szövege nem látszott a karaokéban. Még szerencse, hogy folyamatosan mentettem, de így is teljesen ki voltam borulva, mert ha már ilyen sokáig megcsináltam, akkor szerettem volna még ma befejezni. A fél országot felkeltettem, hogy segítséget kérjek, hogy mégis mi ez. Újraindítás nem segített, tüzetesen körbenéztem, de csak nagy nehezen sikerült rájönni, hogy a Project -> Sáv státusza -> Sáv engedélyezése részből valahogy kijött a pipa, azt kellett visszacsinálni. Valami gombkombinációt nyomtam meg véletlenül, és attól lett szürke, vagyis tévedésből le lett tiltva.
Lenyomtál a sávon állva egy m betűt (mute). Újbóli lenyomásával visszaáll a rend.

Roloca: velem is volt már hasonló finomság, hogy elveszett egy jó 4-5 órás effektezésmunkám, sajnos nem jöttem még rá, hogy lehet visszacsinálni az ilyesmit, de azóta minden KaraFun telepítés után beállítom az autosave-et... (30 percenként ment egyet, így csak max. fél óra munka megy kárba :')

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #64 Dátum: Március 11, 2018, 10:34:24 pm »
Heyy! Aki borral káefenezik, az meg tudná súgni, hogy esetleg miféle dependenciáji vannak ennek a cuccmuccnak?
Kell valami direktiksz déelell, vagy csak valamit állítgassak a winecfgben?? Egyéb finomság bortrükkökből?

Btw, ez a notebook: OpenSUSE Tambölvíd, 6gen i3, tehát HD 530-as VAC-rel, és van benne egy GF 940MX, hogy szórakozzunk is...
Azt jelenti nagy vonalakban, hogy ha sikerül is feltelepítened az envidija drájvert, akkor még a bumblebeevel is szórakozhatsz, hogy fusson minden normálisan.
Az "access violation" hiba okára fél óra hajtépés után rájöttem: KaraFunnak nem elég az inteles 2d gyorsítás, csak az envidiás kártyát használva akar elindulni, szóval mindenképpen "optirun" paranccsal kell indítani.

A másikra próblémára viszont nem jöttem rá, hogy hogyan orvosoljam.  Csatoltam róla képet. Valakinél volt hasonló?

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #65 Dátum: Március 11, 2018, 11:03:50 pm »
Mazsi:
Szerintem én vagyok melletted az egyetlen alkoholista kfn-es (Leea csal... neki ablakos is van és a borost nem szereti annyira, mint én).
Ilyet még nem tapasztaltam... Bár én suse alatt nem próbáltam, mert ubival nyomulok kb amióta egyáltalán kfnezek... Ubuntu alatt ilyesmikkel sose problémázott vagy csak szerencsém volt, de az aktuális wine verzióval futott egészen szépen. Kicsit lassan ugyan és a legújabb frissítés óta magyart nem fogyaszt, csak angolul tudom feltelepíteni a karafunt :D
Nem tudom, mit hol lehetne baszogatni neki, de az az eddigi konklúzióm, hogy minél inkább az egyszerű beállításokkal ügyködtem, annál nagyobb eséllyel indult a wine is rendesen meg a karafun is egészségesen.
Ez most nem segített sokat, tudom... :D de érezd, hogy nem vagy egyedül alkesz.
Leea sensei, esetleg van ötleted?
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető mazsıbazsı
  • Kezdő karaokés
  • **
  • csűnibjó for lájf
« Válasz #66 Dátum: Március 11, 2018, 11:29:51 pm »
Ólrájt.

Az ftp-n fennt lévő dologból telepítve a Player és az Editor is működik. Ha megpróbálom átméretezni a preview ablakot, akkor még simán rákot kap, de használható.
Ő kérte is a DirectX 9-et.

A kétes eredető Studio viszont még mindíg garbage. 

Tsuki: Esetleg el tudnád küldeni a mappát úgy ahogy van, telepítve?

« Utoljára szerkesztve: Március 11, 2018, 11:32:00 pm írta mazsıbazsı »

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenőrző
  • Kezdő karaokés
« Válasz #67 Dátum: április 06, 2018, 09:48:39 pm »
Az hogy lehet hogy a szöveg amikor lerakom az editorban pontosan ott van ahol kell, de amikor visszahallgatom akkor el van csúszva?
Nem az egész szöveg van elcsúszva csak az az egy szótag. Persze full sebességen nem fog látszani, de 50%-os lassításon triggerel :D
Mihez igazodjak? Halláshoz vagy az editorhoz?

Oh még egy kérdés. Úgy lehet új sorba kezdeni a szöveget hogy nem nézi külön szótagnak?

V
A
L
A
M
I

ilyesmi lenne az elképzelés, de mivel külön szótagnak néz minden új sort, ezért össze van nyomorítva mert kénytelen vagyok minden betűt szinkronizálni.

Az hiszem \ karakterrel lehetett uj sort kezdeni egy szotaggal (most eppen nem tudom kiprobalni, de ugy remlik ugy lehet). Masik opcio, hogy csinalsz uj sort, classic karaoke beallitassal, es ott kivalasztos hany sor latszodjon.
A lejatsas alapbol csuszik. A beallitasok kozott ki kell kapcsolni, hogy ugy mutassa, ahogy az eredetileg idozitve van. Ezen kivul vannak olyan effektezesek, amik ugy tunnek, mintha kicsit csusznanak. Kicsit lehet a parameterukn modositani, hogy jobb legyen.

• Nem elérhető Tukeinon
  • Kfn Ellenőrző
  • Kezdő karaokés
« Válasz #68 Dátum: április 06, 2018, 09:53:22 pm »
Sikerült már valakinek visszaállítani egy KFN régebbi verzióját?
Tegnap nekiálltam volna hogy most befejezem a KFN-emet, igazítás, díszítés deeee
amikor betöltöttem, megjelent a "No music!" felirat.
Furcsának találtam elvégre mindent be szoktam importálni a Librarybe.
Hiába próbáltam adni neki új zene fájlt, kitörölt mindent(lyrics, szövegszín, illesztés)
Miután egy fél napom elment rá és nem találtam semmi hasznosat, úgy gondoltam hogy akkor újracsinálom.
De azért feltenném a kérdést: van valakinek tuti megoldása amivel visszaállította a KFN-jét egy régebbi állapotra?

Egyik szamnal belefutottam en is, elgalabbis azt hiszem, hogy ugyanabba.
Nekem ez akkor jott elo, amikor a szamban a zene be volt linkelve. Hiaba adod hozza a szamot, ha kulso fajlent van belinkelve, es nem a sajat szamai kivalasztva, akkor azt fogja hasznalni. Ha azt a fajlt letorlod (vagy masnak odaadod azt a KFN-t), akkor az jelezni fogja, hogy nem talalja a fajlt.
Ilyenkor azt lehet trukkozni, hogy kivalaszatas egy tetetszoles szamot, majd utana atallitod a belle levo szamokat.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Soraru wannabe
« Válasz #69 Dátum: április 16, 2018, 01:13:29 am »
Tukeinon: Ohh bocsi csak most láttam hogy válaszoltál :/
A "\" jelet kipróbáltam, sajna nem azt csinálja amit kéne, de igazából már el is felejtettem hogy mit akartam csinálni vele és beadtam a KFN-t, szóval mindegy is. :D
A másiknál meg konkrétan tönkrement a KFN. Mindent szépen beimportáltam a Library-be (mint mindig), de miután adtam neki új zenét, utána a szöveg is üres volt (mintha sose recordoltam volna).
Szóval eléggé fura volt de nekiestem mégegyszer aztán megcsináltam. Azóta legalább két másolat van minden WIP KFN-ről :D
あぁ、自分がもう一人いればいいのにな。。。