Szerző Téma: KaraFun Player & Editor  (Megtekintve 8085 alkalommal)

• Nem elérhető Lucy
  • Néha már énekel
  • *
Re:KaraFun Player & Editor
« Válasz #45 Dátum: Szeptember 20, 2017, 01:45:57 pm »
Ez annak idején nálam is rendszeres hiba volt, nem tudtam vele mit kezdeni. Addig kísérleteztem az effekt tologatásával, míg jó nem lett, vagy egyszerűen már csak hagytam, ha nagyon kiverte nálam a biztosítékot. XD

És jelentem, újra bővítem a KFN készítők sorát, ugyanis Tuki studio-jával bár nem tudtam mit kezdeni, mert a gépemen sehogy sem akart elfutni, megoldottam másképp. Úgyhogy van studio editorom és playerem is (ha kicsit kacifántosan is). :D

• Nem elérhető Narumi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #46 Dátum: Szeptember 20, 2017, 08:54:29 pm »
Közben ebben a percben oldottam meg én is, addig-addig húztam közel egymáshoz a pöcköket, hogy végül beállt a rend.
(De erre meg persze lélekben kitaláltam, hogy számot váltok vasárnapig, mert nah... xD)

« Válasz #47 Dátum: Január 13, 2018, 01:05:48 am »
Komolyan mondom, ha megtanulok programozni (márpedig lesz majd egyetemen programozás), akkor megcsinálok telefonra egy kfn lejátszó programot, ha már az új Karafun nem játszik le általunk készített kfn-eket. Jó lenne telefonon, útközben is gyakorolni.

« Válasz #48 Dátum: Január 14, 2018, 09:37:55 am »
Szóval megbeszéltük ezt a dolgot élőben, őszinte örömömre szolgál, hogy okoztam néhány derűs percet Leeának, de például onnan vettem, hogy megtanulhatok ilyen programot csinálni, hogy van egy ilyen könyv is: https://www.libri.hu/konyv/androidos-szoftverfejlesztes-alapfokon.html Ebből gondoltam, hogy a szoftverfejlesztés nem lehet annyira nehéz, ha rászánom magam, mint ahogy gondoltam. Aztán, hogy kfn forráskódját kell megnézni, meg értelmezni, odáig már nem jutott el a tudatom.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #49 Dátum: Január 15, 2018, 12:29:07 am »
Én eddigi pályafutásom során még senkit nem láttam, akinek sikerült csak könyvből megtanulnia programozni. Ha már ismersz egy programozási nyelvet jobban, akkor lehet, hogy megy könyvből, mert már van viszonyítási alap, és tudod hogy működnek az alapvető dolgok, de nulláról lehetetlennek tartom. Pláne, hogy először rá kell állni arra a gondolkodásmódra, ami ehhez kell, és ahhoz egy könyv szerintem vajmi kevés...
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #50 Dátum: Január 15, 2018, 01:56:49 am »
Találkoztam többféle programozásos könyvvel, amik mind egy-egy programozási nyelvet tanítanak meg. Annyi rálátásom van már a dologra, hogy igazat adjak neked abban, hogy ez tényleg olyan, hogy rá kell állni a dologra gondolkodás terén. Pont az volt ijesztő számomra, hogy volt egy informatika tanárom, aki olyan magas szinten tudta a dolgokat, hogy szinte a való életben is algoritmusokban gondolkodott. Nem tudom elképzelni, hogy én ebbe ennyire belemenjek. A másik számomra szélsőséges példa, amikor voltam retro videojáték kiállításon, és levetítettek egy filmet a nagy magyar videojátékokról, azok készítői beszélgettek arról, hogy készültek a játékok. Ott is olyat meséltek, hogy hetekig alig mozdultak ki, órákon át csak a számítógép előtt ültek, és fejlesztették a játékot, volt olyan, hogy a munkahelyen aludtak, és még a fizetésüket is elfelejtették felvenni. Ez már az az állapot, amikor az identitásukat teljes mértékig átadták a hobbijuknak (merthogy szenvedéllyel beszéltek a videojáték-fejlesztésről, az tény), és szinte semmi életük nem volt azon túl. Én úgy vagyok vele, hogy szeretem a számítástechnikát, szívesen mélyülök el benne, de van mellette jónéhány dolog is, amivel szintén nagyon szívesen foglalkozok, és az, ha csak egy hobbimmal foglalkozhatnék a többi árán, az nálam lehet, hogy okozna akkora kiégést, mintha olyat dolgoznék, amit nem szeretek. Ezek szerint komoly programok írására alkalmatlan az, aki nem áldozza fel az identitását, mert olyan szintű tudást követel meg?

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #51 Dátum: Január 15, 2018, 04:57:51 pm »
Egy programot nem lehet úgy elkészíteni, hogy egyik nap leülsz, dolgozol rajta 1-2 órát, másnap megint, utána esetleg kihagysz pár napot... Már csak azért sem, mert másnap már nem fogsz mindenre emlékezni, és akkor eleve azzal kezded, hogy megnézed, mit hogyan csináltál, hogy tudjad folytatni, és akkor nem sok idő marad a folytatásra. Ha hatékony akarsz lenni, akkor érdemes minél egybefüggőbben megoldani a problémát. A játékfejlesztés pedig nagy munka, az tényleg olyan gép előtt lakós. Arról nem beszélve, hogy ha végeztél a programmal, ott még nincs vége, mert akkor jön a hibajavítás... Ami néha hosszabb idő, mint magát a progit megírni. Ha nem vagy eléggé elkötelezett ezen irányba, akkor nem lesz belőled programozó... Nem a tudásszint a kérdés ebben az esetben (bár az is számít), hanem hogy sokáig (akár napokig) tudj koncentrálni egy adott feladatra, és ha nem jó, akkor tudd máshogy megoldani. (Szóval az, hogy mennyi időt fordítasz rá, az nem feltétlenül a tudásszinttől függ.) Az is igaz, hogy nem kell mindjárt videojáték fejlesztésben gondolkodni, mert az már tényleg nagyon extrém eset. De ha én nekiállok egy feladatot megoldani, akkor addig nem tudom otthagyni, amíg meg nem oldom, függetlenül attól, mennyi időt vesz igénybe, mert ha mással próbálok foglalkozni, akkor is azon jár az agyam, hogy mi nem jó még, és min kéne változtatni...
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #52 Dátum: Január 15, 2018, 09:15:54 pm »
Én meg effektíve nem tudok egy dologra nagyon sokáig odafigyelni, nálam itt is bukó a dolog. Ugyanakkor el tudom képzelni, hogy egy játékfejlesztés tényleg nagyon hosszú legyen, mert ha el is készül a játék, annak valami irdatlan hosszú algoritmusa van, és ha valami hibát fedeznek fel, azt megtalálni... De ugyanígy ez bármelyik másik programra igaz, aminek ha nagyon hosszú az algoritmusa, annak szintúgy nehéz megtalálni a hibáját. A feladatmegoldás nálam is játszik, hogy idegeskedek rajta, csak én azt fedeztem fel magamon, hogy ha félbehagyom, és másra összpontosítok, akkor hamarabb eszembe jut az ottani problémára a megoldás.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #53 Dátum: Január 15, 2018, 10:18:22 pm »
Attól függ... Az szintaktikai hibát könnyű megtalálni, kijelzi az adott környezet. A szemantikai már nagyobb probléma, mert ott ki kell találni, hol bukott meg a logikánk... De ugye nem gondolod, hogy egy játék programját megírók csak a végén futtatják le a művüket? Kis részegységenként kell ellenőrizni. Ha vége, akkor jön a game tesztelése, amit először a készítők, majd pedig kívülállók tesztelnek, és akkor jönnek a hibák meg a javítások... És ez a folyamat a internetre felpakolás/piacra dobás után sem áll meg, mert még akkor is találhatnak hibákat... Akkor meg jönnek a patch-ek...
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #54 Dátum: Január 16, 2018, 01:39:44 pm »
Igen, arról tudok, hogy főleg PC játékokra szoktak különböző javításokat kiadni, illetve már konzolokra is. Csak amíg nem volt a konzolokon internet, addig ebből a szempontból konzolokra sokkal nehezebb volt játékokat fejleszteni, mert ott a lemezen marad a játék, nincs mire feltelepíteni, így javítani sem lehet az esetleges hibákat. Így konzolra sokkal hosszabb idő játékot fejleszteni. PC-nél meg megteszik azt, hogy esetleg kiadják félkész állapotban, ha felfedezik a hibákat, azokat majd később kiadják. Most már konzoloknál is lehet ilyen, jönnek is a különböző verziószámú játékok ilyen-olyan javításokkal, fejlesztésekkel.

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #55 Dátum: Január 24, 2018, 01:45:43 am »
Az hogy lehet hogy a szöveg amikor lerakom az editorban pontosan ott van ahol kell, de amikor visszahallgatom akkor el van csúszva?
Nem az egész szöveg van elcsúszva csak az az egy szótag. Persze full sebességen nem fog látszani, de 50%-os lassításon triggerel :D
Mihez igazodjak? Halláshoz vagy az editorhoz?

Oh még egy kérdés. Úgy lehet új sorba kezdeni a szöveget hogy nem nézi külön szótagnak?

V
A
L
A
M
I

ilyesmi lenne az elképzelés, de mivel külön szótagnak néz minden új sort, ezért össze van nyomorítva mert kénytelen vagyok minden betűt szinkronizálni.
« Utoljára szerkesztve: Január 24, 2018, 02:27:41 am írta Roloca »
・・・モノクロの世界へようこそ!

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #56 Dátum: Január 26, 2018, 08:32:33 pm »
Az hogy lehet hogy a szöveg amikor lerakom az editorban pontosan ott van ahol kell, de amikor visszahallgatom akkor el van csúszva?
[...]
Oh még egy kérdés. Úgy lehet új sorba kezdeni a szöveget hogy nem nézi külön szótagnak?
Ilyennel még nem nagyon találkoztam, nekem ha csúszik, akkor konzekvensen mindenhol csúszik. Szerintem időzítsd le hallás alapján, aztán úgyis ránézünk majd (Tuki is meg valszeg én is :D). [Az is lehet, hogy nálunk nem lesz elcsúszva, láttam már érdekes dolgokat Win 7 alatt :') ]

Nekem még nem sikerült rájönnöm a sortörés szótörés nélkül trükkre, szerintem max. új szövegsávval/-okkal és vertikális eltolással tudnád elérni a kívánt hatást (már ha jól értem, és azt szeretnéd, hogy szépen egymás alatt jöjjenek a szó betűi, de aztán szótagonként színeződjenek).

Kicsit vissza sm4e témájára is: nem vagy egyedül a gondolattal, hogy androidra is kéne már egy rendes KaraFun Player, ami actually lejátssza a KFN-eket. ;)
https://www.ulduzsoft.com/2012/10/reverse-engineering-the-karafun-file-format-part-1-the-header/

« Válasz #57 Dátum: Január 27, 2018, 11:49:47 am »
Na, ahogy elnézem, most is Vietnamból jön a megoldás. Ha ez egy programozási algoritmus lenne, rettegek. Másfelől meg örülök, hogy másokat is foglalkoztat a dolog, mert karaokénál is többször éreztem azt, hogy jó lenne átnézni a kfn-t, mielőtt éneklek. Egyébként biztos, hogy nem magától lett a Karafun előfizetős, meg vették ki az Editort. Vélhetően voltak jogi problémáik bőséggel, ezért is módosították a KaraFunt nemcsak úgy, hogy nincs benne az Editor, hanem hogy a mobilos alkalmazás nem vesz be semmilyen fájlt. De ha a vietnamiak ezt is megoldják, az szép lesz.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #58 Dátum: Január 27, 2018, 04:40:55 pm »
Elvileg már megoldották:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ulduzsoft.karplayer
Állítólag lejátssza a KFN fájlokat is.

Szerk.: kipróbáltam több KFN-nel is, nekem nem jött össze, "Font not found Droid" hibaaüzenetet kaptam mindegyikre (pedig direkt betettem több olyat is, amiről tudom, hogy nincs benne spéci betűtípus és háttéreffekt se). :(
« Utoljára szerkesztve: Január 27, 2018, 05:08:02 pm írta Mystra »

• Nem elérhető Roloca
  • Kezdő karaokés
  • **
  • Az ügyeletes Vocaloid
« Válasz #59 Dátum: Január 27, 2018, 07:32:08 pm »
@Mystra: 
Azt asszem sikerült megoldanom. Menj a beállításokba, Text Formatting, Font Family és válaszd ki a Roboto Regular-t.
A probléma nem az hogy a KFN speciális fontot tartalmazna, hanem az hogy a telódra nincs az a fontkészlet telepítve,
ami az alkalmazásnak default.
Meg az Advanced Settings-ben a Rendering FPS-t húzd fel a legmagasabbra, mert 20 FPS-en csapnivaló.
Mondjuk így se nagy szám, sokszor out of sync és a Karafun "_" jelölését se ismeri, se a színeket,
de ha nagyon nem tudsz meglenni karaoke program nélkül a telón akkor nem rossz alternatíva :D

Oh és ahogy nézem progresszív az egész (20 másodperc alatt végigért az ~Instrumental~ jelzésen)
Plusz a "GOMEN NASAI!" A,I és ! karaktereinél belassult (mert ott jött az instru csak még nem illesztettem be) :D
« Utoljára szerkesztve: Január 27, 2018, 08:31:44 pm írta Roloca »
・・・モノクロの世界へようこそ!