Szerző Téma: KaraFun Player & Editor  (Megtekintve 13660 alkalommal)

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
KaraFun Player & Editor
« Dátum: április 09, 2017, 11:00:03 pm »
A KaraFun programmal kapcsolatban felmerülõ kérdések, ötletek, effektek és miegymások gyûjtõhelye.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
Re:KaraFun Player & Editor
« Válasz #1 Dátum: április 13, 2017, 11:30:41 pm »
8: szóval itt válaszolok a kérdésedre a Dareka, Umi wo KFN-jével kapcsolatban. A cucc egy milkdrop, külön sávot kell neki létrehozni a KFN-ben, aztán indulhat a móka.
Milkdropot alapvetõen elég sok zene- és médialejátszó program használ. Tulajdonképp egy elõre beprogramozott kis fájl, ami a zene ütemére beállításaitól függõ, színes mintákat rajzol. A KaraFunnal eddigi tapasztalataim szerint csak a .milk kiterjesztésû milkdropok kompatibilisek. Ezt a WinAmpon kívül más általam ismert progi nem támogatja, és a milkdropjaimat én speciel a winamp könyvtárából szerváltam. :D
A milkdrop sávban a háttérsávos opciókra messzirõl hasonlító beállításaid vannak, mint pl. átlátszóság, szín, szûrõ stb. Amúgy tök hasznos kis cucc, ha lusta vagy háttéreffektezni :P

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #2 Dátum: április 14, 2017, 12:01:23 am »
Áh. És alap-Milkdrop valami van beépítve a KaraFun Editorba, vagy a képekhez hasonlóan netrõl kell halászni õket? WinAmpot nem is tudom, hány éve láttam utoljára...

« Válasz #3 Dátum: április 14, 2017, 08:47:01 am »
Tettem egy próbát, hogy tudom-e használni az aac fájlt KaraFun-ban, de nem ismerte fel. Úgyhogy át lesz konvertálva mp3-ba.

És az Adobe Audition sem ismerte fel, pedig az eléggé új program... Azt gondoltam, hogy megspórolok némi munkát azzal, hogy összeegyeztetem a vocal és a karaoke verziókat és átviszem mp3-ba. De ha veszteségesbõl veszteségesbe viszek át fájlt, az nem transcode-ot jelent, ami minõségromlást eredményez?
« Utoljára szerkesztve: április 14, 2017, 08:50:53 am írta supermario4ever »

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #4 Dátum: április 14, 2017, 10:40:32 am »
Áh. És alap-Milkdrop valami van beépítve a KaraFun Editorba, vagy a képekhez hasonlóan netrõl kell halászni õket? WinAmpot nem is tudom, hány éve láttam utoljára...
Ááá, dehogy, úgy kell halászni. Ha szeretnéd, felrakok egy szeretetcsomagot a Dropboxba (nem foglalnak szerencsére nagy helyet). Én kiválogattam magamnak azt a kb. 20-30 db-ot, amit használhatónak ítélek, de felrakhatom mind az ötszázötvenkettõt, amim van. :D
Szerk.: felpakoltam dropboxba két zipet a milkdropokkal, aki szeretné, nyugodtan mentse le és használja egészséggel :P
« Utoljára szerkesztve: április 14, 2017, 01:00:52 pm írta Mystra »

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #5 Dátum: április 14, 2017, 10:47:16 am »
De ha veszteségesbõl veszteségesbe viszek át fájlt, az nem transcode-ot jelent, ami minõségromlást eredményez?
Nagyban függ attól, mennyire jó minõségû a konvertálandó fájl. Szerintem egy próbát megér, meghallgatod, ha nem vagy benne biztos, átdobod e-mailben vagy dropboxon keresztül, meghallgatjuk mi is, aztán csak születik egy ítélet. :D

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #6 Dátum: április 14, 2017, 12:58:26 pm »
mazsibazsi: itt válaszolok neked is, nem a Gumiszobában :P
Be lehet állítani egy automatikus mentést (én is szívtam már meg párszor az adatvesztéssel) a Fájl > Fõ beállítások > Karafun szerkesztõ -- Automatikus mentés engedélyezése
Nem foolproof megoldás, így is meg lehet szívni rendszerleállást meg hasonlókat, de csak max. fél óra munkád veszik el, nem pedig több órányi. :P
Checklistet pedig majd összeállítunk (nem ígérem, hogy most Con elõtt elkészül az is, de igyekszem), aztán egyszer a tutorial is meglesz :')

« Válasz #7 Dátum: április 14, 2017, 01:25:42 pm »
Na de jó tudni, hogy van automatikus mentés. :D Egyszer én is megszívtam egy kfn-nel, amit agyoneffekteztem, de ha az az áramszünet ne lenne... Azóta minden egyes nehezen elkészített kfn-nél minden egyes perc után mentek.

Amúgy ha elkészült a kfn, felteszem majd egybe a dropbox-ba, és majd meghallgathatod, én nem találtam semmi kivetnivalót. Szerintem a nagyon sznobok szoktak pattogni a transcode miatt.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #8 Dátum: április 14, 2017, 02:36:07 pm »
Nem feltétlen nagyon sznobok, csak lehet, hogy komolyabb fülessel hallgatják a dalokat, aztán azon actually hallatszik is a különbség. :) Meg hát mindenkinek van valami rigolyája, akad, akinek a hangminõség (192 kbps az alapértelmezett CD rip minõség, ehhez képest mondjuk én is amit tehetek, 320 kbps-ben szerzek be, pedig a kettõ között olyan óriási minõségbeli különbség már nincs, mint mondjuk egy 128 és egy 192 között).

« Válasz #9 Dátum: április 14, 2017, 02:47:58 pm »
Akkor ezek szerint õk meghallják. Mondjuk én is azt preferálom, ha egy zene 320 kbps mp3, de például a flac, bár szépen mutat, de túlzásnak gondolom. Tényleg van akkora érdemleges különbség, hogy külön flac-ban tárolja valaki a zenéket?

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #10 Dátum: április 14, 2017, 03:33:29 pm »
Általános felhasználói szinten (tehát ha csak hallgatod a zenét egy átlagos hangfallal/fülessel) szerintem nincs. Ha valaki szerkeszt is zenét extrább fülessel, akkor 2 okból van:
1. jobb minõségû, gazdagabb hangzású a szám, amivel dolgozik
2. szabadabb konvertálhatóság

Ez most kb. az a helyzet, hogy érzel-e különbséget egy habanero és egy scotch bonnet között. Az én válaszom: nem, mind a kettõ kib***ott csípõs. Ha valaki nálam sokkal jobban bírja a csípõs ízt, lehet, hogy különbséget tud tenni a kettõ között... :D

• Nem elérhető Esty
  • Néha már énekel
  • *
  • H!P-ért és K-popért hozzám ^.^
« Válasz #11 Dátum: április 14, 2017, 03:42:40 pm »
Most nem tudom, hogy azért könnyeztem-e, mert olyan szép volt ez a hasonlat, vagy mert a csípõsrõl eszembe jutott az a vecsési ecetes paprika, amit ma az ebédhez ettem. :')

« Válasz #12 Dátum: április 14, 2017, 06:29:08 pm »
Átlagos fejhallgatóval azt vettem észre, hogy akkor van különbség, amikor egy régi számot sok év után újra kiadnak egy válogatásalbumon. Azt lehet hallani, amikor egy stúdióban remasterelnek egy számot, mert azért a stúdiókban is fejlõdik a technika. Néha elképesztõ a különbség, amikor egy mondjuk '90-es évek-beli szám amúgy tök ugyanúgy felkerül egy mostani válogatásalbumra. Az újrakeverés, az utómunkálatok csodákra képesek.
Egyébként feltettem a Vaiana számot, amirõl beszéltem, hogy aac-bõl vittem át mp3-ba. Ha gondolod, megnézheted és meghallgathatod. És akkor segítenél azzal is, ha megnézed, hogy jól szótagoltam-e az angol szavakat. Itt-ott bizonytalan voltam.

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #13 Dátum: április 14, 2017, 08:26:11 pm »
Tényleg van akkora érdemleges különbség, hogy külön flac-ban tárolja valaki a zenéket?
Miután nekem lehalt a régi hangszóróm, úgy döntöttem, veszek egy (annál jóval) igényesebben szólót. Ezzel valamennyire hallatszik, hogy a FLAC fájlokban a basszust jobban ki lehet emelni, illetve kicsit gazdagabb hangzású.
Azóta amit csak lehet, FLAC-ban töltök le, a karaokékhoz meg átkonvertálom õket "legjobb minõség" módban mp3-ra.

szerk.: Mystra, köszi a MilkDopokat, majd meglátom, mire lesznek használva.
« Utoljára szerkesztve: április 14, 2017, 08:28:54 pm írta 8 »

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #14 Dátum: április 14, 2017, 08:37:53 pm »
8: szívesen :)
A basszus szokott lenni a kényes pont, igen - viszont ahhoz, hogy az erõsebbet ki tudd élvezni, már kell egy jobb minõségû füles vagy hangfal/-szóró, mert az "általános" fülesek, amit pl. mobilhoz kap az ember, elég ratyik basszus-téren. :') Pont a minap ment szét a pöpec kis mikis fülesem, amin úgy szól a basszus, hogy húha, és most áldom a buksimat, hogy vettem belõle anno egyet tartaléknak. :D