Szerző Téma: Anime & Manga  (Megtekintve 20528 alkalommal)

Re:Anime & Manga
« Válasz #45 Dátum: Május 04, 2017, 09:28:52 am »
Ha a usteam.hu az oldaluk, akkor az már nincs meg. De ha az nincs, hogy lehet regisztrálni? Valami nagyon régi regem van egy már rég nem létezõ E-mail címrõl, úgyhogy nemhogy nem emlékszem a bejelentkezési adataimra, hanem vissza se tudom hozni.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #46 Dátum: Május 04, 2017, 09:39:05 am »
Passz. Lehet már nekem sincs meg az email cím, amirõl anno regeltem, olyan régi... De ki van exportálva minden adatom hozzá, fejbõl úgysem tudnám, azt szoktam mindig megetetni a FileZillámmal...
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #47 Dátum: Május 04, 2017, 09:56:35 am »
Na akkor lehet, hogy oda már nem tudok felmenni. :( Pedig már csak a retro-feeling miatt is megnézném.

Lassan befejezem a Scrapped Princess-t, olvasok most egy eléggé részletes leírást az egész történetrõl (angolul, mert mához egy hétre érettségi, és még mindig fõ a fejem...), és meg kell hagyni, nagyon összetett és jó háttértörténetet találtak ki az animéhez. Például meglepett, hogy miért pont Pacifica a "Scrapped Princess". Elképzelhetõ, hogy volt errõl szó, ha igen, akkor megint áldozat lettem "történetelmenés" témájában. De az az érdekes, hogy ahogy olvasom a történetet, folyamatosan eszembe jut, hogy igen, láttam erre utalásokat, meg tényleg volt ilyen, de valamiért akkor tényleg nem marad meg bennem, de ahogy olvasok róla, élesen visszajönnek a jelenetek, hogy igen, ilyet láttam. Egyébként teljesen el vagyok bûvölve az animétõl, úgyhogy nagyon érik a 9 pont, úgyhogy minden egyes pillanatát nagy érdeklõdéssel nézem. Igazából meglep így a 20. rész körül, hogy ahhoz képest, hogy Pacifica milyen elkényeztetett kis fruska volt, nagyon jól viseli a nehézségeket. Itt azért megfigyelhetõ a kalandozásokból fakadó jellemfejlõdés.

A zenéjérõl még beszélnék, mert csak nem hagyott nyugodni az ending. Az opening az nálam alapmû. JAM Project featuring Okui Masami, két olyan név, ami önmagában hordozza a nívót. Az ending elõadóiról meg kinyomoztam, hogy õk Azumanga Daioh openinget és endinget énekeltek. És azonnal beugrott a hang, hogy hát tényleg. Az Azumangának nagyon jellegzetes, fülbemászó és emlékezetes openingje és endingje volt, és az elõadók hangjai is megmaradtak bennem, és tényleg be lehetett azonosítani azzal a hanggal, amit a Scrapped Princess endingjében hallok. Az egyik énekesnõ Itou Masumi szerezte egyébként az anime háttérzenéjét is (OST), de jártas a JRPG játékok zenéjében is, úgyhogy a minõség az megvan. Most már nem azt mondanám, hogy nincs hangja, hanem, hogy furcsa, egyedi. Azt gondolom, hogy az ending hangulata sokkal jobban kijött volna, ha egy erõsebb hangú elõadó énekli el, mert jobban át tudja adni a dalszövegben rejlõ érzelmeket. A duett mivoltára meg továbbra is azt mondom, hogy tetszik az ötlet, hogy az egyik énekli a fõéneket a másik meg "aláénekel", mintegy kiegészítve a fõgondolatot.
« Utoljára szerkesztve: Május 04, 2017, 10:09:59 am írta supermario4ever »

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #49 Dátum: Május 05, 2017, 07:02:13 pm »
8: Hát ilyen verzióban sem hallottam még ezt a zenét... XD Amúgy nagyon cuki
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #50 Dátum: Május 06, 2017, 07:21:10 am »
Csak szerényen jelezném, hogy ezért kell megnézni a Kemono Friendset.

Omg... És pont カレー (azaz curry)... Ma azt akarok csinálni, miután elballagtattam az utolsó évre kapott osztályom... :D
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #51 Dátum: Május 07, 2017, 12:28:41 pm »
LoL :D Nekem az Infinite Power a takarítós zeném :'D

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #52 Dátum: Május 13, 2017, 12:50:49 pm »
Nos, a nyaa torrentsesek visszatértek a régi tulaj nélkül, de már elérhetõ az alapjáratos oldaluk: itt.
Hane ga nai... Naze???

• Nem elérhető Roni
  • Néha már énekel
  • *
    • roni tumblr
« Válasz #53 Dátum: Május 13, 2017, 01:54:15 pm »
UGYE MONDTAM??
Ezek az oldalak sosem döglenek meg permanensen. A tulaj néha cserélõdik, de akkora a community, hogy valaki biztos fellép a pódiumra.
"Whatever women do, they must do twice as well as men to be thought half as good. Luckily, this is not difficult."

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #54 Dátum: Május 13, 2017, 01:58:13 pm »
Hát azért nem tudták átvenni a régit, újat kezdtek, ami azon is látszik, hogy jelenleg elég kevés dolog található meg náluk... De legalább tracker már van...
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #55 Dátum: Május 13, 2017, 09:15:12 pm »
Ennek én most annyira örülök, hogy nem érdekel, mekkora idétlenség a Marginal #4 Kiss Kara Tsukuru Big Bang, akkora örömmel fogom nézni, mintha egy klasszist néznék. Amúgy már sok régi torrent fent van. Kíváncsiságból rákerestem a régi torrentjeimre, mindet megtaláltam. Roni, téged meg külön szeretlek, amiért ugye mondtad. Ezentúl fel leszel hatalmazva arra, hogy mindig ugye mondd meg. Abból csak jó dolog származhat.

« Válasz #56 Dátum: Május 21, 2017, 11:24:23 am »
Mennyire elterjedt az, hogy animébõl musicalt csinálnak? Tegnap megnéztem a Prince of Tennis-bõl készült elsõ Musicalt, és nagyon jót szórakoztam rajta. Sokkal többet jelentett úgy az egész, hogy végignéztem az animét, és volt mihez kötni a szereplõket. Így különösen megmosolyogtató volt látni a színészeket. Tetszett, hogy könnyed, szórakoztató módon visszaadta az anime hangulatát. És hogy nekiállnak teniszlabda nélkül teniszezni. Azok megjátszott eleséses, és megdöbbenés, hogy Echizen Ryoma tudja a Twist Serve-t, akkorát röhögtem rajta. Meg hogy a maguk könnyed módján visszaadták az adott karakter jellemét, és látszott rajtuk, hogy ez nekik is szórakozás, nagyon tetszett. Ha valamiért 10/10-re értékelném, akkor ezért. Nem a mûvészi kivitelezésért, vagy a mély mondanivalóért, mert errõl szó nincs, hanem mert szórakoztatott, és azt láttam a színészeken, hogy õk is élvezik az egészet. Kimerut meg külön élmény volt látni, hiszen amit énekelt a Prince of Tennis animében, és a Yu-Gi-Oh! OVERLAP-je által szinte klasszikussá vált számomra, fõleg, hogy a saját dalai is többségében bejönnek. A dalok egész jók voltak, fõleg Echizen Ryoma dala tetszett. Ha elterjedt lenne az animék musical-átirata, én nézném õket.
« Utoljára szerkesztve: Május 21, 2017, 11:27:28 am írta supermario4ever »

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #57 Dátum: Május 21, 2017, 09:41:18 pm »
Elég sok dologból csinálnak musicalt. Eddigi tapasztalatom, hogy azok az animék esnek áldozatul, amik vagy:
a, fanservice
b, sport
c, mahou shoujo (sok kalinpálós-átváltozós-zenés-csillivilli elemmel)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

« Válasz #58 Dátum: Május 21, 2017, 10:26:36 pm »
Itt értelemszerûen a sport a nyerõ. :) Igazából tényleg nem a mûvészi értéke miatt lehet szeretni, sõt, azt gondolom, hogy ezt a musicalt csak az értékeli, aki látta, vagy végig is nézte, mert õ tudja az ott látott dolgokat az adott szereplõhöz kapcsolni. És sokszor pont azért volt inkább vicces, mert a maga könnyed játékával mintha az adott karaktert parodizálták volna ki.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #59 Dátum: Május 22, 2017, 04:24:35 pm »
A Vampire Knight musical kifejezetten jó lett, sokkal jobb mint az anime (mondjuk annál szerintem csak jobban lehet csinálni). A Kuroshitsuji musicalekbõl vannak gyengébbek is, de azért ott is lehet találni jót, még úgy is, hogy van, amelyiknek original a sztorija. (Ráadásul az egyikben egész jó szóviccek is akadnak - persze japánul.) A többit nem kellett megnéznem, szóval nem tudok hozzászólni. De a sportot alapból kihagynám...
Egyébként az alapszitut mindig felvázolják valamilyen módszerrel, szóval annak sem jelent gondot, aki esetleg nem ismeri az eredeti sztorit...
« Utoljára szerkesztve: Május 22, 2017, 04:35:26 pm írta Leea »
Hane ga nai... Naze???