Szerző Téma: Anime & Manga  (Megtekintve 21326 alkalommal)

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
Re:Anime & Manga
« Válasz #15 Dátum: április 17, 2017, 03:02:38 pm »
amit õ írt, annak jó vége nem lehet (már amire azt lehet mondani, hogy ez most happy end volt - hozzáteszem szerencsére, mert némileg elegem volt már az unrealisztikus happy-happy-joy-joy sztorikból (ezért nem is néztem
nagyon mahou shoujot)).
Azért az ALDNOAH.ZERO egy viszonylagos happy endet kapott. Jó, megmurdeltek páran közben itt-ott, de végül egy kerek (és pár ponton nem tetszõ) lezárást kapott a Madokával ellentétben. Pláne, hogy azt állandóan folytatni akarják.
De ha már Madoka, a PSP játékának elég sok vége van, nagyon szemetek is vannak közöttük, de Homurának van egy baromi jó történetvezetése, ami kivételesen egy nagyon szép és happy end lezárást kapott! Azzal a véggel sokkal elégedettebb lettem volna a sorozatnál is, nem ilyen istenes baromsággal, ami ráadásul nem is oldotta meg a problémát, csak elhalasztotta.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
« Válasz #16 Dátum: április 17, 2017, 03:33:02 pm »
Azért az ALDNOAH.ZERO egy viszonylagos happy endet kapott. Jó, megmurdeltek páran közben itt-ott, de végül egy kerek (és pár ponton nem tetszõ) lezárást kapott a Madokával ellentétben. Pláne, hogy azt állandóan folytatni akarják.
De ha már Madoka, a PSP játékának elég sok vége van, nagyon szemetek is vannak közöttük, de Homurának van egy baromi jó történetvezetése, ami kivételesen egy nagyon szép és happy end lezárást kapott! Azzal a véggel sokkal elégedettebb lettem volna a sorozatnál is, nem ilyen istenes baromsággal, ami ráadásul nem is oldotta meg a problémát, csak elhalasztotta.

Hát azért az sem a leghappybb, de legalább a 3 kulcsszereplõ életben maradt... :D
A Madoka is lehetne kerek a befejezésével, mert értheted úgy is, hogy akkor gyakorlatilag feláldozta magát a többiekért, de ezért ez úgy lett
megcsinálva, hogy jpán módra lehet(ne) belõle folytatást csinálni, de akkor az már nem Urobuchi Gen lenne, az tuti. (Hozzáteszem, hogy a
moviekat még nem volt idõm megnézni.)
Pont mint Psycho-Pass... Annak is lett 2. évada, amit már nem õ írt, nem is tudtam még végignézni, mert nem köt le annyira, mint az elsõ évad.
A moviet viszont megnéztem belõle, és az megint jó volt (utólag láttam, hogy az is Urobuchi Gen volt, csak a 2. évadra dobtak be mást).
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #17 Dátum: április 18, 2017, 03:51:25 am »
A Madoka is lehetne kerek a befejezésével, mert értheted úgy is, hogy akkor gyakorlatilag feláldozta magát a többiekért, de ezért ez úgy lett megcsinálva, hogy jpán módra lehet(ne) belõle folytatást csinálni, de akkor az már nem Urobuchi Gen lenne, az tuti.
Nekem inkább az jött le belõle, hogy Madoka áldozata annyi lett, nem boszorkányokat, hanem majuukat kell irtani. Illetve azok TALÁN nem a mahou shoujókból lettek, de ez nem derül ki (a filmekbõl sem). Ezt nem érzem kereknek, tekintve, hogy a mahou shoujók ugyanúgy megmaradtak. Inahóék legalább felnõttek, vége a háborúnak, hepinesz van, Homura viszont ugyanúgy öli a gonosz izéket Kyuubeevel.

A Psycho Passt viszont szintén nem láttam még, de tervben van.

• Nem elérhető Tsuki
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #18 Dátum: április 18, 2017, 10:28:43 am »
Azért Madoka vége sem olyan "egyszerû", hogy feláldozta magát és akkor most happy-happy van... Csak azt a kis infódarabot, ami a befejezés teljes megértéséhez hiányzik, nem fejtették ki teljesen.
Ez az Umineko-ban is elõkerülõ kérdés, csak ott két mondat erejéig ki is fejtik: azzal, hogy valaki idõben utazgatva akar megváltoztatni egy eseményt, nem fogja a "saját" jövõjét megváltoztatni.
Az adott személy átélt egy helyzetet, az emlékében, lelkében benne van. Meg akarja változtatni, visszamegy idõben (akár Madoka, akár Homura), megváltoztatja, ezzel mindenki más idõsíkját változtatta meg,
a saját emlékeiben ugyanúgy megmarad, amit átélt, ezért ha visszamenne a saját idejébe, ott ugyanúgy változatlan marad az esemény.
Ezért van az, hogy Homura tovább írtotta a gonosz cuccokat, Madoka meg kb vágólapra tette magát és õ nincs jelen egyetlen idõsíkban sem mint egy személy, hanem szimultán jelen van az összes
idõsíkban és egyidõben törli el a gonoszt. Szóval a világ szempontjából  happy happy a vége és sikeres a sztori, csak a saját emlékeiket és idõsíkjukat nem tudják módosítani.
(de régen írrtam már párhuzamos világokról és idõsíkokról... :D)
この世界には偶然はない。あるは必然だけ。

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #19 Dátum: április 20, 2017, 01:59:14 pm »
Elkanyarodva rosszabb témára: Én teljes komolysággal kezdtem a Borutóba, de már az elsõ részben ez fogadott. Azért az egészséges poénnak is van egy határa. A Naruto Shippuuudenben ezt a Narutonicot csak valamelyik endingben láttam, ott elkönyveltem egy gyenge próbálkozásnak. De hogy ez itt visszaköszönjön, ráadásul magában az epizódban, arra enged következtetni, hogy a készítõk is ennyire veszik komolyan a sorozatot. Ami azért kicsit szomorú, tekintve, hogy a prológus alapján keményebb történetre akarják terelni Borutót.

« Válasz #20 Dátum: április 21, 2017, 07:13:53 pm »
Nemcsak a Naruto megy el ebbe az irányba, hanem a Pokémon is. Ott azzal vívták ki a rajongók ellenszenvét, hogy a Sun & Moon szériában olyan ótvar és undorító lett a karakterek megrajzolása, mintha valami ócska utánzata lenne az eredetinek. Ha Matsumoto Rica helyében lennék, felállnék a seiyuu-i székbõl azzal, hogy én ilyen undorító Ash-nek ugyan nem kölcsönzöm a hangját. De a japán hagyományok nem feltétlen engedik meg az autonóm megnyilvánulásokat... De tényleg olyan borzasztó lett az új Pokémon része rajza, hogy még a "puritán" jelzõ is dicséret lenne. Ha már 8 is elborzasztott minket egy képpel, akkor én következek: http://pm1.narvii.com/6288/b7d349c30721f9f887df2b4b41679ce7e533ef31_hq.jpg Maximálisan el tudom fogadni, ha egy anime akár 1.000 részes, de hogy már csak ilyen munkát adjanak ki a kezükbõl, az megbocsájthatatlan.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #21 Dátum: április 21, 2017, 11:10:38 pm »
Nézd a jobbik oldalát: Pikachu még mindig hasonlít eredeti önmagára. Kivéve, ha az ott Charmander akar lenni. Akkor nem hasonlít és szégyellheti magát a stúdió. :P

« Válasz #22 Dátum: április 25, 2017, 10:09:08 pm »
Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem jobb lenne egy animében egy narrátor, mint egy magyarázószöveg. A Ghost Sweeper Mikami anime kapcsán már írtam, hogy ott van narrátor, ami legtöbbször az adott történéshez tesz hozzá, és ez nagyon jó dolog. Már csak azért is, mert sokszor vicceset mond. De a lényeg: Sokkal jobb megoldás ez, mint amikor felirat közben felül van a magyarázat mondjuk egy olyan japán szóra, amit nem lehet rendesen lefordítani. Ez engem rettenetesen összezavar, hogy akkor most melyik szövegre figyeljek, és hirtelen elkezdem olvasni mind a két részt. Ennek rendszerint az a vége, hogy egyik szövegrész sem marad meg bennem, így az a pár másodperc kiesik nekem.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #23 Dátum: április 25, 2017, 10:54:12 pm »
Ne légy lusta olvasni! Vannak olyan magyarázatok, amik jelentõsen lerövidítenék egy animerész hosszát, ha mindent narrátor magyarázna. Arról nem is beszélve, hogy egy
japán nem feltétlenül tudja, mit kéne és mit nem nagyon magyarázni, ezért lehetne olyan, hogy valamit túlmagyaráz, más meg kimarad. Szerintem a feliratos magyarázat jobb,
mert megfelelõ mennyiségû infót lehet vele közölni, és olyanról is, amirõl esetleg a gyártó nem gondolná, hogy magyarázni kell. Mivel géprõl nézed az animét, senki sem
haragszik meg, ha ilyenkor leállítod a vetítést, és elolvasod mindegyiket nyugodtan. Meg is tudod, amit akarsz, és nem maradsz le semmirõl...
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #24 Dátum: április 25, 2017, 10:55:36 pm »
És ezt pl. Gintamában, ahol minden részben legalább 10 ilyen felsõ indexes magyarázat van, hogyan tudná megoldani egy narrátor...? Én ilyenkor általában megállítom az adott résznél egy pillanatra a videót, hogy legyen idõm átfutni a felsõ részt is. :)

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #25 Dátum: április 26, 2017, 02:58:25 am »
Hátha nem tudja még valaki, úgyhogy leírom:
A TMS Entertainment bejelentette, hogy 4 részes OVA-ban folytatni fogja a ReLIFE-ot. Az elsõ rész 2018 márciusában várható. Bevallom, ez nagyon jól esett, ugyanis nem sok esélyt láttam bármilyen folytatásra. Meglátjuk, 4 rész mire lesz elég, és Yayoisou be fogja-e fejezni akkorra a mangát.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #26 Dátum: április 26, 2017, 07:33:36 am »
Meglátjuk, 4 rész mire lesz elég, és Yayoisou be fogja-e fejezni akkorra a mangát.

Ezt Neked most megválaszolom: nem... Elég messze vagyunk még a befejezéstõl... (Október vagy november van épp jelenleg a mangában, és márciusig tart egy tanév,
szóval nem hiszem, hogy a közeljövõben befejezi, fõleg hogy olyan részek vanna hátra, mint akár karácsony/újév/Valentin nap, amikor tuti nem az egy fejezetes
történések lesznek.)
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #27 Dátum: április 26, 2017, 08:18:50 am »
Amikor olvastam 8-tól, hogy OVA-ban folytatják a mangát 4 részben, egybõl tudtam, hogy esélytelen, hogy befejezzék. A My Anime List-en a barátok frissítéseinél látom Leeánál, hogy most is olvassa a ReLIFE mangát, ebbõl tudom, hogy sokkal hosszabb ez, mint az animében volt. Legalább 52 részesnek kellene lennie cakkumpakk.
Nem vagyok lusta olvasni, csak tényleg géprõl nézek animét, de mindig messzebb a monitortól, mintha TV-n nézném. Arra már viszont lusta vagyok, hogy felálljak, hogy megállítsam, hogy el tudjam olvasni. Bár pont az volt az érdekes, hogy tegnap este akkor nem voltam lusta felállni, és megállítani, amikor ment a GHOST SWEEPER Mikami openingje, és megragadta a szememet, hogy valószínûleg Arimori Satomi írta az opening és az ending szövegét. A kanjikból megállapítottam, hogy õ volt. A nevének "mori" része pont ugyanúgy van írva, mint az erdõ, a keresztnevében a "mi", meg pont úgy, mint Okui Masami nevében. Nekem ez a két info bõven elég volt, hogy beazonosítsam. Õ a '90-es években rengeteg szöveget írt King Records által kiadott anime daloknak. És milyen jókat, szeretem a szövegeit, úgyhogy megjegyeztem magamnak.

• Nem elérhető Mystra
  • Admin
  • Lelkes karaokés
« Válasz #28 Dátum: április 26, 2017, 09:43:57 am »
Nem vagyok lusta olvasni, csak tényleg géprõl nézek animét, de mindig messzebb a monitortól, mintha TV-n nézném. Arra már viszont lusta vagyok, hogy felálljak, hogy megállítsam, hogy el tudjam olvasni.
Errõl most eszembe jutott egy Mr Bean rész, amiben egy partvisra húzott kesztyûvel kapcsolgatja a TV-t az ágyból, alvás elõtt meg pisztollyal kilövi a villanykörtét. :D
Amúgy viccet félretéve használd a kreativitásod és alkoss valami "távirányítót". Gondolj a selfie stickre például :'D

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #29 Dátum: április 26, 2017, 02:19:01 pm »
Ezt Neked most megválaszolom: nem... Elég messze vagyunk még a befejezéstõl...
Akkor marad ismét a reménykedés, hogy a népnek tetszeni fog. Vagy legalább azoknak, akik pénzelik az animálást (mint a Dögunalom no Rinne). Genco, vedd a szárnyad alá!