Szerző Téma: Anime & Manga  (Megtekintve 12764 alkalommal)

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
    • Élménybeszámoló Japánból
Re:Anime & Manga
« Válasz #120 Dátum: Március 22, 2018, 12:03:52 am »
sm4e: Mivel említetted anno, hogy érdekel, gondoltam megemlítem, hogy most, hogy a manga már nagyon a végét járja, kijött a ReLIFE folytatása (vagyis vége), ami 4 részes és ma jött ki, de neten még csak kettőt láttam fent.

Szerk.: Már kint van mind a négy! :)
« Utoljára szerkesztve: Március 22, 2018, 01:42:32 am írta Leea »
Kono sekai ni guuzen wa nai, aru wa hitsuzen dake.
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

« Válasz #121 Dátum: Március 22, 2018, 08:52:19 am »
Igen, olvastam Twitteren, hogy kitették, totál meglepődtem. Le is szedtem. :) Szerencsére csak egy előadásom lesz, úgyhogy ma meg is nézem őjet.

« Válasz #122 Dátum: Március 22, 2018, 03:09:15 pm »
Meg ha már dicsértétek a Violet Evergarden animét, akkor abba is belekezdtem. Az 1. rész után azt gondolom, hogy nehezen fogyasztható anime. A nyomasztó története és légköre okán tudható, hogy nem könnyed estékre ajánlott alkotás, de határozottan érzem, hogy érdemes végignézni, mert valami komolyat akar mondani a világról és az emberekről.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #123 Dátum: Március 22, 2018, 05:59:05 pm »
Pedig szerintem egyáltalán nem olyan nyomasztó (kivéve egy részt) és tényleg jó. Jól bemutatja, hogy milyen is az emberi psziché...
Hane ga nai... Naze???
... boku to onaji chi wo kurau bakemono ni natte? Nagai nagai toki wo boku to ikiru?"

• Nem elérhető 8
  • Lelkes karaokés
  • **
  • Megrögzött anime otaku
« Válasz #124 Dátum: Március 22, 2018, 11:47:39 pm »
Sikerült megnéznem a ReLIFE befejező 4 OVA-ját. Látszik rajta, hogy rengeteg fejezetet akartak belepréselni ebbe a 4×24 percbe, ezért átugrottak (gondolom) jópár dolgot, de a végéért megérte.
Örülök, hogy nem Shinkai Makoto-féle cuckold befejezést kapott, és legalább a sorozat "főrésze" jól be lett mutatva. Szóval nekem nagyon tetszett, és ha majd egyszer lesz annyi időm, szerintem a mangáját is végigolvasom.

• Nem elérhető Leea
  • Modi
  • Lelkes karaokés
  • Mazochistic Onii-sama
« Válasz #125 Dátum: Március 23, 2018, 12:01:35 am »
Hát tényleg elég sok dolog volt még a sorozat befejezés után. Én arra vagyok kíváncsi, hogy meddig mennek el a végénél... (Mármint a mangához képest.)
Hane ga nai... Naze???

« Válasz #126 Dátum: Március 23, 2018, 09:32:57 pm »
Két részt végignézve a ReLIFE új rövid szériájából azt lehet mondani, hogy látszik, hogy rohamléptekben halad előre a történet, de az az érdekes, hogy nincs hiányérzetem. És ez valami zseniális kivitelezés. Találkoztam már olyannal, hogy mondták, hogy ezt meg ezt kihagyták a mangából, és nem volt hiányérzetem, de itt azért külön bravúr, mert hosszú sztorit préselnek bele 4 részbe, és valami fantasztikus, hogy ezt meg tudták csinálni. Iskolakép a második rész végén... De ha egyszer nem fognak emlékezni rám, hiszen az egész középiskolai létem csak illúzió...

« Válasz #127 Dátum: Március 26, 2018, 12:47:24 pm »
Szerintem eléggé elnéző vagyok, ha azt mondom, hogy kb. a 174. részig príma volt a Naruto Shippuuden, és ha volt is filler, nem zavart. De amióta Naruto legyőzte Paint, és újraépítik Konohát, azóta csak a régi időkből vannak visszajátszások, és ez eléggé zavaró. Meg is néztem az epizódlistát, elleszünk ezzel egy jódarabig... Csak azt nem értem, hogy miért csinálják ezt? Most tényleg az, hogy valamilyen úton-módon pénzt hozzon, vagy egyszerűen arról van szó, hogy annyira előrehaladott állapotban volt a mangához képest, hogy le kellett állni, és azt fillerekkel oldják meg. Mindegy, elténykedek itt közben, csak mégis... Szeretném, ha haladna a főtörténet.

« Válasz #128 Dátum: Június 03, 2018, 05:05:14 pm »
Valaki látta a Katanagatarit? Mégis mi ez? A rajzstílus is egyedi, amit a Bakemonogatarinál megtanultam, hogy az nem jó jel. De ilyen 15 percen át sztorizgatás megy, majd beállna valami harc, na mondom, végre valami elkezdődik, erre itt is csak egymást szapulják. Mégis mit akarnak ebből az animéből?

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #129 Dátum: Június 03, 2018, 07:30:04 pm »
Valaki látta a Katanagatarit? Mégis mi ez? A rajzstílus is egyedi, amit a Bakemonogatarinál megtanultam, hogy az nem jó jel. De ilyen 15 percen át sztorizgatás megy, majd beállna valami harc, na mondom, végre valami elkezdődik, erre itt is csak egymást szapulják. Mégis mit akarnak ebből az animéből?
Én láttam. Tény, hogy elég lassú anime, de szerintem jó volt. Más kérdés, hogy akkor néztem még meg, mikor szezonos volt, szóval már nem sokra emlékszem belőle. De ha nagy harcokat akarsz, akkor felejtős, ez 90%-ban dialógusokkal fog operálni. Minden részben meg lesz szerezve az adott kard, amihez fog valami kis csete-paté társulni, de általánosságban nem az a fókusz. De ne vedd készpénznek, amit mondok, mikori ez a cucc? *Checks on Google.* 2010. Nincs azért annyira jó memóriám, hogy egyszeri nézés után ez ennyire megmaradjon. Hátha van valaki kicsit közelebbi emlékekkel.

« Válasz #130 Dátum: Június 03, 2018, 10:26:36 pm »
Lassú, meg a rajzstílus, ami maradjunk annyiban, hogy számomra idegen. A Bakemonogatariban is azt nem szerettem, hogy ilyen "különcök vagyunk, és ezt nyilvánosságra is hozzuk, aki meg nem érti ezt, az hülye" stílusú rajzot. Ugyanezt érzékelem a Katanagatariban, csak annyi különbséggel, hogy nem olyan a sztori meg a beszédstílus, hogy indokolja ezt a fajta rajzot, de mindegy is. És ahogy elnézem, minden egyes epizód 50 perces? Mert volt olyan, hogy az első rész extra hosszú, aztán a többi már rendesen 23-24 perc volt. Itt úgy tűnik, hogy végig dupla hosszúsággal kell nézni.
Mert egyébként azért kezdtem el nézni, mert a MondoConon közülünk mondta valaki, hogy érdekes az anime, minden egyes részben más kard történetét ismerhetjük meg. Csak ez nálam olyan, hogy mivel sem a rajzstílussal, sem a karakterekkel nem tudtam azonosulni, ezért a történet sem érdekelt igazán. Pedig biztosan érdekes, elhiszem, de sajnos ilyen az, amikor a külsőségek miatt nem köt le a tartalom.

Amúgy tényleg 2010-es anime, a második openingje konkrétan az az ALI PROJECT dal, melyből megjelent kislemez az utolsó darabja annak a sorozatnak, amikor sűrűn jelentett meg az együttes kislemezt. Ez a Kinjirareta Asobi-tól indult, és ezen időszakon belül kerestem olyan animét, melynek ALI PROJECT énekelte az egyik dalát, és még nem láttam. Így jött a Katanagatari, ami még érdekesnek is tűnt az elmondottak alapján. Az ALI PROJECT-nek zeneileg a nagyon termékeny időszaka 2004-2010 között volt, onnastól ritkultak meg a megjelenései. Az animét meg félek, hogy nyögvenyelős lesz végignézni.
« Utoljára szerkesztve: Június 03, 2018, 10:28:49 pm írta supermario4ever »

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #131 Dátum: Június 03, 2018, 10:59:44 pm »
Szerintem adj neki még egy esélyt. Én most ennek a kapcsán rákerestem pár videóra belőle, és eszembe juttatta, hogy miért is bírtam annyira: humoros, okos, nem tömeg cucc. Én a magam részéről kedveltem a karaktereket is, de azért ahhoz, hogy ők megragadjanak, csak több résznek el kell telnie. Nekem a rajzstílus is kifejezetten bejön, az egyetlen sérelmem talán az, hogy nincs meg a szemük fehérje, de most ez legyen a legnagyobb bajom. Sajátos stílusa van, azt meg kell hagyni, de ugye ahogy azt lehet látni, nagyon stilizált, ami meg általában azért van, hogy könnyebb legyen animálni. És itt aztán van animálva! Nagyon szép ez az anime, és nem szenved attól az animációs problémától, hogyha nem konkrétan a karakter arcában vagy, akkor szétcsúszik az egész, és kb. felismerhetetlenül ronda lesz minden. Én pl. most elkezdtem a Hugtto! Precure-t, és bár nagyon szépek a közeliek, amint kicsit eltávolodunk a karakterektől, elég elnagyolt tud lenni.

Én sose voltam nagy ALI PROJECT fan, hogy őszinte legyek, ez a dal se igazán fogott meg. Még az első három Rozen Maiden OP-pal viszonylag jóban voltam, a Kinjirareta Asobival meg a Baragoku Otomével inkább, a Seishoujo Ryoukit annyira nem szerettem. (Meg ha Rozen Maiden, akkor egyértelműen a Kukui ED-ek fogtak meg jobban. Sajnáltam is, hogy a folytatásban Annabeltől volt az ED és nem tőlük...) Amire emlékszem, az a Yousei Teikokutól való első ED, a Tasogare no Gekka, mert azt szeretem, imádom, csókolom a pici szívét, a dalnak meg a bandának is. Meg talán Kuribayashi Minamié az első OP?

« Válasz #132 Dátum: Június 04, 2018, 09:17:56 pm »
Jól van, mindenképp adok neki még egy esélyt, mert biztos, hogy tényleg olyan jó, mint ahogy mondták, csak általában furcsán reagálok arra, ha valami ennyire eltér az átlagostól.

Érdekes, hogy innen többen sem nagyon szeretik az ALI PROJECT-et. Az biztos, hogy sajátságos stílusuk van, amit szokni kell, meg sokaknak a félhangok sem tetszenek, amik engem nem zavarnak. És amúgy szeretem, ha valaki ennyire otthon van a japán zenében, igazán imponáló számomra. ^^ Amúgy Annabel endingje tényleg sokban eltért a kukui változattól, de én meghallgattam jónéhány dalt tőle, és tetszett a stílusa, úgyhogy örömmel vettem. Csak az, hogy annyira feledésbe merült az új Rozen Maiden ending, hogy folyamatosan az Another endingjével keverem fejlben, amit szintén Annabel énekelt.
Amúgy érdekes, én sokáig azt hittem, hogy a Yousei Teikoku az ALI PROJECT-nek egy ilyen sajátságos másolata, de aztán rájöttem, hogy sokkal inkább van saját stílusuk, minthogy más előadót másoljanak. Jó zenéjük van, én is bírom. :) Igen, amúgy az első opening Kuribayashi Minami műve, neki is van néhány jó megmozdulása. Ő újabban csak simán "minami" néven ad ki újabb albumokat és kislemezeket.

• Nem elérhető toumeiNi
  • Néha már énekel
  • *
« Válasz #133 Dátum: Június 04, 2018, 10:34:57 pm »
Alapvetően megértem, a rajztílus nálam is elég sokat nyom a lattban. Nekem a Mob Psycho 100 volt az az anime, amit a rajzstílus miatt nem voltam képes megnézni, pedig mindenhonnan azt hallom, hogy mennyire nagyon jó. De még az első részen se tudtam átverekedni magam... "orz
Meglehet azért, hogy végignézed és akkor se nagyon fogod érteni, miért jön be másoknak, de azért remélem, fogsz benne találni olyat, ami megfod a végére. :)

Igen, az ALI PROJECT, megvallom, nekem leginkább az énekes hangja miatt nem kenyerem. Nyilván nem rossz, csak én jobban szeretem, ha egy énekesnek lágy a hangja. Shimotsuki Haruka hangját is ezért szeretem nagyon. Meg szeretem ezt a kicsit kelta hangzást, ami sok dalában megvan. Nekem Annabel alapvetően elég felejthető volt, se a dalok, se a hangja maga nem fogott meg annyira ezek alapján a számok alapján, hogy jobban utána akarjak nézni neki. Meg na, ha már visszahozták az ALI PROJECTet az új szezonra, igazán visszahozhatták volna Shimotsuki Harukát is. Nem tudom, a kukui működik-e még rendesen, de ő tudom, hogy még aktív énekesként.
Egy időben volt Kuribayashi Minami korszakom, akkor felkutattam kb. minden animét, amihez tőle vettek zenét OP/ED-nek. Azóta ez már elmúlt, de azért még mindig szeretem néha elővenni pár dalát, viszont az újabb dolgait nem igazán követem. Alapvetően kevés énekest/bandát követek rendesen, főleg anime OP/ED alapján tájékozódom, hogy "ó, ez tőle van, nice, majd megnézem, mikor kijön a CD, mik vannak még rajta". Meg karakterdalokat/insert songokat hallgatok többségiben.

« Utoljára szerkesztve: Június 04, 2018, 10:39:01 pm írta toumeiNi »

« Válasz #134 Dátum: Június 06, 2018, 08:19:56 pm »
Na ez majd ki fog derülni. :)

Na, látom, mintha csak a női másom lennél a japán zenei felfogásban. :) Nekem is szokásom kotorászni úgy animéket, hogy egy adott előadó énekli. Most hogy nézem a .hack//Roots-ot, most megkerestem az összes ALI PROJECT-animét, remélem lesz olyan, ami a szórakozásom fogja szolgálni. Így jött a Katanagatari is. Meg hát minden kedvenc előadómból felkerestem már néhány animét. Lassan az összes Okui Masami által énekelt animét láttam, ugyanígy jól állok a Hayashibara Megumi animékkel, Yonekura Chihiro is rendben van, JAM Project és Suara is szépen halad. Nekem ők a fő csapásirányok, mintha ezzel oly nagy újdonságot mondtam volna.
Amúgy Shimotsuki Haruka manapság Visual Novelekben jeleskedik. Jónéhány PC játék dalát ő énekelte fel, néhányban együttműködött Okui Masamival, innen ismerem elsősorban. Kuribayashi Minami is dolgozott együtt Okui-sannal (egyik dalát Minami-san írta), ő innen ismerős. Annyira nem maradt meg bennem, de a stories válogatásalbumát meghallgattam jónéhányszor. A Tsubasa wa Pleasure Line nagyon tetszik, meg azt nem tudom, hogy a Hoshizora no Waltz honnan van. Az egy nagyon szép dal.